RECENZE a UNBOXING: Úhlová bruska PARKSIDE PWS 230 D4

RECENZE a UNBOXING: Úhlová bruska PARKSIDE PWS 230 D4

 

Král mezi levnými úhlovými bruskami, nebo stroj, který můžete s klidem minout?

Přibližujeme vám realitu, tak pokud vás zajímají výhody a limity úhlové brusky PARKSIDE PWS 230 D4, čtěte naši novou recenzi.

 

Úhlová bruska PARKSIDE PWS 230 D4
Zdroj: lidl-shop.cz

Základní dojem, výkon a bezpečnost

 

Bezpečnost je vždy na prvním místě, a proto byste měli při práci vždy použít vhodné ochranné prostředky, jako jsou rukavice, brýle a sluchátka, i když úhlová bruska PWS 230 D4 produkuje jen standardní hladinu hluku.

Síťový kabel je dostatečně dlouhý, se 4 metry už přece jen někam dosáhnete, a přestože se bruska neřadí k nejtěžším na trhu, společně s přiloženým ochranným krytem vám při práci poskytuje dostatečnou stabilitu. Jen vaše únava z celkové hmotnosti na sebe nenechá dlouho čekat.

Na druhou stranu disponuje bruska při své ceně impozantním příkonem 2 000 wattů a my si dál v recenzi ověříme, jak zvládá větší zátěž.

 

Kryt kotouče a rukojeť

 

Důležitým doplňkem úhlové brusky je kryt kotouče, který lze rychle a snadno nastavit do ideálního náklonu díky aretačnímu tlačítku. Má široký záběr což se hodí zejména při použití širšího brusného kotouče.

Jednou z menších slabin je příliš velká hmotnost krytu kotouče a slabší aretace. Kryt zkrátka vykazuje mírnou volnost i po pečlivém zajištění.

Na druhou stranu, otočná polohovatelná rukojeť s pogumováním zajistí pohodlný úchop úhlové brusky. Pomocí zajišťovacího tlačítka rukojeť jednoduše zafixujete do tří různých poloh. Šroubovací madlo je kvalitní, prakticky pogumované a nabízí výborný grip. Počítejte s tím, že při změně polohy otočné rukojeti bude nutné upravit i pozici madla.

Výměna samotného kotouče je jednoduchá a provádí se pomocí montážního klíče a aretačního tlačítka. Toto aretační tlačítko opět vykazuje mírnou vůli.

 

Ovládání a výkon pod zátěží

 

Start úhlové brusky je postaven na pozvolném rozběhu, a jen zřídka se stane, že při zapnutí „kopne“. Skvělé je, že umožňuje i opakovaný rozběh ještě před zastavením.

Spínač brusky i pojistka se ovládá intuitivně a PARKSIDE PWS 230 D4 nepatří ke strojům, kterým by se pojistka sekala.

Papírově je příkon 2 000 wattů působivý, přesto má úhlová bruska PARKSIDE PWS 230 D4 svoje limity, a to zejména při větší zátěži. Rychlost otáčení se při citelnějším přítlaku při řezání znatelně snižovala, proto by o ní měli uvažovat spíš hobby uživatelé. Ti kdo hledají stroj na dlouhodobou náročnou práci, by se raději měli poohlédnout ve vyšších cenových kategoriích. Při delší práci se tělo brusky zahřívalo a bruska má také tendenci nasávat prach vířící se při řezání materiálů jako jsou cihly a beton, což motoru jednoznačně nesvědčí a stroj může bez varování vypovědět službu.

 

UNBOXING: Podívejte se na úhlovou brusku PARKSIDE PWS 230 D4 naživo

 

 

Obsah balení, návod a parametry

 

PARKSIDE PWS 230 D4 se dodává v kompaktním obalu z pevného papíru bez kufříku. Návod k obsluze je detailní včetně nákresů na první a poslední straně, a je v několika jazycích (včetně češtiny, němčiny, angličtiny, francouzštiny, holandštiny, polštiny a slovenštiny)

V balení najdete následující položky:

 • Samotnou úhlovou brusku PWS 230 D4
 • Ochranný kryt pro zvýšení bezpečnosti při práci
 • Přídavnou rukojeť pro snazší manipulaci
 • Montážní klíč pro výměnu brusného kotouče
 • Návod k obsluze

 

Tato úhlová bruska je vyráběna společností KOMPERNASS HANDELS GMBH z Německa a nejspíš vás budou zajímat následující technické parametry:

 • Příkon: 2 000 wattů
 • Napětí: 230 voltů
 • Jmenovité otáčky: 6 500 otáček za minutu
 • Hladina akustického tlaku: 94 dB (A)
 • Hladina akustického výkonu: 105 dB (A)
 • Průměr brusného kotouče: 230 mm
 • Celková hmotnost: 4 kilogramy
 • Délka napájecího kabelu: 4 metrů
 • Rozměry: 475 x 106 x 139 mm
 • Jazyk návodu k obsluze: DE, GB, FR, BE, NL, PL, CZ, SK

 

ANO/NE? Máte si koupit brusku PARKSIDE PWS 230 D4?

 

A je to tu, otestovali jsme “flexu” PARKSIDE PWS 230 D4 abychom s vámi mohli sdílet naše dojmy a zkušenosti. Co říci závěrem? TOP přednosti, proč by vás úhlová bruska PWS 230 D4 měla zajímat, je zejména její nízká cena a schopnost otáčení rukojeti do tří různých poloh. Pokud od tohoto stroje očekáváte hobby využití a nejste připraveni na větší finanční investici, může být pro vás dobrou volbou. Jestli myslíte, že zastoupí profesionální stroje, jste na omylu, a radši šetřete dál.

Záruka?

Jen málo značek budí takové vášně jako PARKSIDE, pravdou ale zůstává, že málokterý výrobce na své nářadí nabízí nadstandardní záruku 3 let právě tak, jak to umí PARKSIDE.

 


Stále váháte nad nákupem úhlové brusky a nevíte jak vybrat? Podívejte se na aktuální žebříček nejlepších úhlových brusek. Víte, které preferují zákazníci v ČR, na Slovensku, v Německu, nebo Polsku?

4.9/5 - (25 hlasů)