Nejlevnější Emos AOK-5018B
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Emos AOK-5018B

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší meteostanice 2020
Přehledně:
nejlepší meteostanice z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Vyhnete se chybě, kterou dělá většina lidí?

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší meteostanice? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené meteostanice podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat meteostanici?

  1. Před výběrem meteostanice si ujasněte, co všechno budete chtít měřit. Bude vám stačit teplota a rosný bod nebo byste rádi i předpověď počasí na základě hodnot barometrického tlaku?
  2. Meteostanice dokážou zobrazit širokou škálu měřených veličin. Od teploty, tlaku, množství srážek, intenzity UV záření, až po rosný bod či pocitovou teplotu.
  3. Chcete-li si data z meteostanice později zpracovat na počítači, volte zařízení, která umožňují jeho připojení, případně poskytují speciální k tomu určený software.

 

Podívejte se na nejlepší meteostanice:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP meteostanice v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Emos AOK-5018B Emos AOK-5018B 619 1,9 Více
2. Sencor SWS 280 Sencor SWS 280 577 1,8 Více
3. Sencor SWS 4660 Sencor SWS 4660 499 1,9 Více
4. EMOS E 0042 EMOS E 0042 229 1,5 Více
5. Netatmo Urban NWS01-EC Netatmo Urban NWS01-EC 3 839 1,6 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší meteostanice.

 

TOP meteostanice na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Emos AOK-5018 B Emos AOK-5018 B 636 2,1 Viac
2. Sencor SWS 270 Sencor SWS 270 902 1,9 Viac
3. SENCOR SWS 2900 SENCOR SWS 2900 371 1,4 Viac
4. Sencor SWS 280 Sencor SWS 280 583 2,1 Viac
5. EMOS 02101 EMOS 02101 106 1,4 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší meteostanice.

 

TOP meteostanice v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM Xiaomi Mi LYWSDCGQ/01ZM 270 1,2
2. GreenBlue GB523 GreenBlue GB523 743 2,2
3. HAMA Color Edge 136294 HAMA Color Edge 136294 743 1,5

 

TOP meteostanice v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené meteostanice
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Technoline WS 9767 Technoline WS 9767 374 1
2. TFA Ratio 30.3034.01 TFA Ratio 30.3034.01 368 1
3. TFA Eos Info 35.5017.IT TFA Eos Info 35.5017.IT 1 483 1,3

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Rádi byste každý den po probuzení přesně věděli, jaké bude počasí, aniž byste museli pracně lovit předpovědi na internetu? Nechcete se spoléhat pouze na orientační výhled, ale mít přesná data? Pak si pořiďte domácí meteostanici, která si z napojených venkovních čidel sejme hodnoty a ty přemění v informace, které vám pomohou obléknout se přesně podle toho, jak konkrétní den bude. 

 

Co si lze pod meteostanicí představit a jaké základní typy existují? 

Meteostanice je přístroj, jehož prostřednictvím můžete získávat přesná data o aktuální teplotě venku i v interiéru, vlhkosti vzduchu, tlaku, směru a intenzitě větru, fázích měsíce, dobách východu a západu Slunce a podobně. Mnohé modely si poradí i s předpovědí počasí. To vše získáte přehledně zobrazeno na displeji přímo v teple vašeho domova. Každá meteostanice je jiná a dokáže zobrazit jiné údaje. 

Obecně lze rozlišit meteostanice na několik různých typů v závislosti na jejich parametrech. Důležité je však především to, zda má zařízení přístup na internet, případně s jakými veličinami si poradí. Například meteostanice s možností měření barometrického tlaku dokážou poměrně přesně odhadnout vývoj počasí v následujících několika hodinách právě na základě hodnot atmosférického tlaku. Připojení k internetu je zase potřebné k tomu, aby si zařízení dokázalo stáhnout data, která nedokáže změřit z meteorologických serverů.

  • Meteostanice dokáže sbírat údaje o počasí z připojených čidel a přehledně je zobrazovat na displeji, případně na základě nich vytvářet přesné předpovědi počasí.
  • Meteostanice lze rozlišit podle jejich vlastností na několik různých typů. Podstatná však je především schopnost snímat barometrický tlak, případně možnost připojení k internetu.

 

Jaké veličiny může meteostanice měřit a zobrazovat?

Meteostanici byste měli vybírat zejména podle zobrazovaných veličin a způsobu jejich zpracování. Jakýmsi základem u většiny těchto zařízení je měření a vyhodnocování teploty. Stanice si obvykle poradí s teplotou vnější i vnitřní. Meteostanice vybavené srážkoměrem umí zjistit i celkové srážkové úhrny. Některé modely dokážou měřit také směr a rychlost větru a zobrazí i časy západů a východů Slunce. Tyto hodnoty jsou obvykle získávány z internetu nebo ze systému Meteotime, v rámci něhož jsou centrálně zpracovávány meteorologické údaje, jež lze přijímat podobně jako časový signál DCF. Chcete-li například v létě zjistit, kolik UV záření Slunce aktuálně vysílá k zemskému povrchu, pořiďte si meteostanici s touto funkcí. Zajímavé může být také měření rosného bodu či pocitové teploty, do které se započítává i rychlost větru.

  • Základní funkcí meteostanic je měření a vyhodnocování teploty. A to jak vnitřní, tak vnější. K té je potřeba obvykle umístit do exteriéru čidlo a to připojit k meteostanici.
  • Zajímavé mohou být také informace o celkovém srážkovém úhrnu či zobrazení časů západů a východů Slunce.
  • Jako speciální funkce dostupné jen u některých modelů pak lze získat například měření intenzity UV záření či aktuální předpověď rosného bodu.

 

Meteostanici vybírejte i s ohledem na možnosti budoucího zpracování dat

Chcete si údaje z meteostanice později zpracovat na počítači? Vyberte si model, který to umí. Kromě internetového připojení prostřednictvím WI-fi lze meteostanici připojit k počítači díky technologii Bluetooth nebo jednoduše přes USB port. Zajímejte se již při výběru, jestli preferované zařízení některou z těchto možností disponuje. Většina takto vybavených stanic obvykle dokáže nabídnout i speciální software, který vám pozdější zpracování dat umožní. Některé nejmodernější meteostanice umožňují dokonce propojení s aplikací v mobilním telefonu, kde si můžete data v reálném čase zobrazit. 

  • Chytré meteostanice umožňují propojení s počítačem prostřednictvím technologie Bluetooth nebo USB kabelu
  • Ty nejlepší modely se dokážou spárovat s aplikací ve smartphonu, v níž si můžete data přehledně zobrazit a sledovat v reálném čase.

 

Nejlepší meteostanice 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.