Nejlevnější Daikin Sensira FTXF35A+RXF35A
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Daikin Sensira FTXF35A+RXF35A

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší nástěnné klimatizace 2023
Přehledně:
nejlepší nástěnné klimatizace z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší nástěnné klimatizace? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené nástěnné klimatizace podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat nástěnnou klimatizaci?

 1. Nástěnná klimatizace slouží primárně k regulaci teploty v interiéru (ochlazování i topení) a sekundárně k úpravě vzduchu v místnosti.
 2. Nepodceňte rozdíly, kdy se jednotlivé typy nástěnných klimatizací mohou lišit výkonem, vizuální stránkou, funkcemi, ale i způsobem ovládání.
 3. Při výběru nástěnné klimatizace je potřeba se zaměřit především na její výkon, spotřebu, energetickou náročnost. Dobré je také znát dopředu způsob odvodu kondenzátu.

 

Podívejte se na nejlepší nástěnné klimatizace:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP nástěnné klimatizace v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené nástěnné klimatizace
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Samsung Wind Free Comfort 2,5kW Samsung Wind Free Comfort 2,5kW 29 999 1,1 Více
2. Daikin Sensira FTXF35A+RXF35A Daikin Sensira FTXF35A+RXF35A 22 760 2 Více
3. Samsung AR35 Samsung AR35 19 217 1,1 Více
4. Olimpia Splendid Unico Easy HP Olimpia Splendid Unico Easy HP 26 900 1 Více
5. Sinclair Keyon SIH + SOH 18 BIK Sinclair Keyon SIH + SOH 18 BIK 23 330 0 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší nástěnné klimatizace.

 

TOP nástěnné klimatizace na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené nástěnné klimatizace
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Samsung Wind Free Comfort Samsung Wind Free Comfort 12 005 1
2. Samsung Wind Free Avant Samsung Wind Free Avant 24 033 0
3. Samsung AR35 Samsung AR35 12 750 1
4. Whirlpool SPIW 309A2WF Whirlpool SPIW 309A2WF 11 042 1
5. Vivax ACP12CH35AEMI Vivax ACP12CH35AEMI 10 080 1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší nástěnné klimatizace.

 

TOP nástěnné klimatizace v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené nástěnné klimatizace
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Klimatyzator Ścienny Mitsubishi MSZ-HR35VF 3,4 Kw Klimatyzator Ścienny Mitsubishi MSZ-HR35VF 3,4 Kw 1,3
2. Klimatyzator Mitsubishi Electric MSZHR35VF Split Inverter 3096 kcal/h A++/A+ Biały Klimatyzator Mitsubishi Electric MSZHR35VF Split Inverter 3096 kcal/h A++/A+ Biały 1,2
3. Dostawa i montaż Klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-HR50VF/MUZ-HR50VF PROMOCJA!!! Dostawa i montaż Klimatyzator ścienny Mitsubishi MSZ-HR50VF/MUZ-HR50VF PROMOCJA!!! 1,3
4. Ferroli Klimatyzator ścienny typ monosplit Diamant S 9 2,9/2,6kW 2CO9A20F-C Ferroli Klimatyzator ścienny typ monosplit Diamant S 9 2,9/2,6kW 2CO9A20F-C 1,3
5. Klimatyzator ścienny LG DC09RQ Deluxe (wraz z jednostka zewnętrzną DC09RQ.UL2) - R32 Klimatyzator ścienny LG DC09RQ Deluxe (wraz z jednostka zewnętrzną DC09RQ.UL2) - R32 1,5

 

TOP nástěnné klimatizace v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené nástěnné klimatizace
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Mitsubishi Electric Klimaanlage MSZHR35VF Split Inverter 3096 kcal/h A++/A+ weiß Mitsubishi Electric Klimaanlage MSZHR35VF Split Inverter 3096 kcal/h A++/A+ weiß 1,2
2. Mitsubishi | Klima-Wandgerät MSZ-AP35VGK | 3,5 KW Mitsubishi | Klima-Wandgerät MSZ-AP35VGK | 3,5 KW 1,2
3. Mitsubishi Electric Klimaanlage Basic Wandgerät Single Split Set MSZ-HR50VF / MUZ ... Mitsubishi Electric Klimaanlage Basic Wandgerät Single Split Set MSZ-HR50VF / MUZ ... 1,3
4. Olimpia Splendid Unico Air 8 SF Klimaanlage Olimpia Splendid Unico Air 8 SF Klimaanlage 1,7
5. Mitsubishi | Klima-Wandgerät | MSZ-EF35VGK | Schwarz | 3,5 KW Mitsubishi | Klima-Wandgerät | MSZ-EF35VGK | Schwarz | 3,5 KW 1,1

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat nástěnné klimatizace? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Nástěnné klimatizace jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky nástěnné klimatizace často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Vzdusin.cz – drony, elektrokoloběžky, chlazení, čištění i vysoušení vzduchu, přesvědčte se

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Už vás omrzely horké letní noci a rádi byste si domácnost vybavili účinnou klimatizací, jenže nevíte, jakou vybrat? Znáte výhody a nevýhody nástěnných klimatizací? Co byste měli při výběru zohlednit.

 

K čemu slouží nástěnná klimatizace?

 

Nástěnná klimatizace je obvykle poměrně nenápadné zařízení, které se v interiéru montuje přímo do místnosti, která má být ochlazována (případně také vytápěna, funguje-li klimatizace také jako zdroj tepla). Klimatizační jednotky patří v současné době mezi zcela běžné vybavení domácnosti, které slouží k regulaci teploty interiéru, ale také ke zlepšování kvality vzduchu v místnostech (v závislosti na zvoleném typu a modelu). Při výběru vhodného produktu, který bude odpovídat vašim individuálním potřebám, je nutné se orientovat podle několika hledisek. V první řadě je potřeba počítat s nutností provedení dodatečných stavebních úprav v místě instalace. Důležité je i rozvržení umístění nástěnné klimatizace, které závisí především na způsobu vedení potrubí, jež spojuje právě designovou vnitřní jednotku obsahující rovněž ovládací systémy, s jednotkou vnější, která zpracovává venkovní vzduch. Kromě instalačních parametrů se pak nástěnné klimatizace mezi sebou liší vizuálním provedením, výkonovými a spotřebními charakteristikami, funkcemi a způsobem ovládání, a implicitně pak cenou.

 • Nástěnná klimatizace slouží v první řadě k regulaci teploty v interiéru. Pomoci může ale také se zlepšením kvality ovzduší ve vašem obydlí.
 • Při její instalaci je potřeba počítat s provedením stavebních úprav.
 • Jednotlivé modely nástěnných klimatizací se liší výkonem, ale také vzhledem a funkcemi.

 

Technické aspekty výběru klimatizace

 

Tím nejdůležitějším parametrem výběru je výkon klimatizace určující maximální velikost místnosti, kterou je těleso schopno účinně ochlazovat (resp. vytápět). Specifikuje se vždy v kW a navazuje na objem chlazené místnosti. Kromě výkonu je potřeba se zaměřit také na spotřebu a energetickou třídu (klimatizace pro celoroční užívání by měla splňovat nejméně třídu A++). Dále pak na hlučnost, která bývá velmi důležitou uživatelskou vlastností. Chcete-li chladit najednou více místností jednou jednotkou, bude pro vás ideálním řešením multisplitový model (s jednou vnější jednotkou a několika vnitřními). Vhodné je se také informovat na technologii odvodu kondenzátu, která ideálně nabízí možnost svedení do běžného odvodu odpadních vod.

 • Při výběru nástěnné klimatizace se zaměřte na její výkon, spotřebu, třídu účinnosti, ale i hlučnost a způsob odvodu kondenzátu.

 

Funkce a komfort užívání

 

K uživatelskému komfortu patří několik zásadních funkcí klimatizačních jednotek, jež jsou spojeny především s ovládáním. Jelikož e jedná o zařízení, které není zcela dostupné k manuálnímu ovládání, je výhodou, pokud nabízí více možností ovládání (dálkovým ovládáním, wifi, mobilní aplikace apod.). Samotné funkce ovládání jsou pak také v některých případech klíčové – jedná se především o možnost nastavení automatických režimů využívajících zabudovaných teplotních čidel, manuálně ovládaných speciálních režimů (tichého temperování, rychlého vychlazení spod.) či časovače (umožňujícího nastavení odložení startu nebo intervalu chlazení).

 • Abyste při potřebě změny teploty nemuseli pokaždé ke klimatizaci vstávat, je ideální, pokud je nástěnná jednotka vybavena dálkovým ovládáním, případně možností spárování s mobilní aplikací například přes wifi. 
 • Na komfort při používání klimatizace má vliv také možnost nastavení integrovaných teplotních čidel. 
 • Praktický je rovněž časovač, jehož prostřednictvím lze nastavit například odložení startu anebo automatické vypnutí v noci.

 

Jaká je nejlepší klimatizace – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak funguje klimatizace? 

Klimatizace je zařízení, které sice nevyměňuje vzduch, ale upravuje ho a zbavuje ho vlhkosti či chladu. Klimatizace pracuje na principu přenosu energií mezi vnitřní nástěnnou a venkovní jednotkou. Uvnitř vnitřní jednotky dochází v průběhu chlazení k odpařování chladiva, ve venkovní jednotce pak k jeho kondenzaci a předávání tepelné energie do okolního prostředí. Vzduch, který proudí uvnitř vnitřní jednotky, obsahuje určité množství vlhkosti, proto je potřeba připravit k ní potrubí na odvod kondenzátu v ideálním případě ústící do odpadních vod.

 • Může klimatizace také topit? 

Ano, ale je potřeba, aby byla vybavena tepelným čerpadlem vzduch / vzduch. V tomto případě bývá navíc uvnitř venkovní jednotky skryt reverzační čtyřcestný ventil, díky němuž je možno obrátit chod klimatizace tak, aby vnitřní jednotka topila a venkovní chladila. Ve srovnání s konvenčním tepelným čerpadlem je ale potřeba počítat s nižšími výkony a poklesem účinnosti topení s venkovní teplotou.

 

Nejlepší nástěnné klimatizace 2023.*

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Samsung Wind Free Comfort 2,5kW. Tady pořídíte Samsung Wind Free Comfort 2,5kW nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Samsung Wind Free Comfort 2,5kW“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.8/5 - (14 hlasů)