Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší ohřevy vody k bazénům 2022
Přehledně:
nejlepší ohřevy vody k bazénům z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší ohřevy vody k bazénům? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené ohřevy vody k bazénům podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat ohřev vody k bazénu?

 1. Při výběru ohřevu vody do bazénu vezměte v potaz intenzitu využití bazénu, způsob jeho instalace, ale také potřebnou rychlost ohřevu vody.
 2. Z hlediska technologie můžete vybírat z ohřevu využívajícího elektrický proud, tepelné čerpadlo, výměník anebo solární energii.
 3. Elektrický ohřev vody a ohřev prostřednictvím výměníku je vhodný pro pevně zapuštěné bazény. Solární systém je naopak poměrně univerzální a hodí se i k přenosným bazénům.

 

Podívejte se na nejlepší ohřevy vody k bazénům:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP ohřevy vody k bazénům v České Republice

No data found for this sheet

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší ohřevy vody k bazénům.

 

TOP ohřevy vody k bazénům na Slovensku

No data found for this sheet

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší ohřevy vody k bazénům.

 

TOP ohřevy vody k bazénům v Polsku

No data found for this sheet

 

TOP ohřevy vody k bazénům v Německu

No data found for this sheet

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Zahradní bazény jsou v dnešní době velmi moderní a poskytují svým majitelům velmi příjemnou možnost relaxace, ať už se jedná o jakýkoliv konstrukční typ. Pokud se ovšem sejde v létě několik chladnějších dnů nebo v noci teplota více klesá, bývá voda v bazéně zpravidla studená a je nutné s koupáním počkat, než se nahřeje. Tento problém lze vyřešit poměrně rychle systémem ohřevu bazénové vody. Pro tento účel se nabízí hned několik variant, jak tedy zvolit tu správnou?

 

Podle čeho vybírat ohřev vody v bazénu

 

Technologie pro ohřev vody v bazénu využívají různé přístupy – některé fungují na principu ohřevu průtoku vnějším topidlem, jiné aplikují odrazivé a pohlcující vlastnosti materiálů. Vhodný typ je potřeba vybírat především s ohledem na:

 • pravidelnost užívání bazénu,
 • předpokládanou délku užívání (v rámci jedné sezóny),
 • požadovanou rychlost ohřevu,
 • typ a instalace bazénu.

 

Druhy technologií ohřevu vody v bazénu

 

Základní členění technologií ohřevu navazuje na typ aplikovaného topidla a princip ohřevu. Nejjednodušším druhem technologie ohřevu je tzv. solární plachta. Jedná se o polyetylénovou bublinkovou fólii, která se zpravidla aplikuje na menší nafukovací bazény, lze ji však použít prakticky pro všechny typy. Plachta se roztáhne na vodu večer a udrží v bazénu teplo a stabilní podmínky, pro zrychlení ohřevu se může plachta na bazén natáhnout kdykoliv během dne, bublinky zrychlují přirozený solární ohřev. Kromě solární plachty lze dále využít systémy využívající technologii intenzivnějšího ohřevu zpravidla průtokem. Mezi tyto technologie se řadí:

 • elektrický ohřev
 • výměník tepla
 • tepelné čerpadlo
 • solární ohřev

Jednotlivé disponují různými funkcemi a zpravidla umožňují variabilní nastavení ohřevu.

 

Elektrický ohřev

 

Topidla využívající elektrický ohřev jsou konstruovaná jako průtoková. Tento systém vyžaduje pevnou instalaci, proto se hodí především pro bazény, které se stálou konstrukcí (zapuštěné, s nadzemní konstrukcí), systém se zabuduje do provozního řešení bazénu, instaluje se za filtrační zařízení. Elektrický ohřev je náročný zejména z hlediska spotřeby, je tedy nutné zajišťovat minimální tepelné úniky – nejčastěji se kombinuje se solární plachtou, případně s krytím v případě nepoužívání bazénu.

 

Ohřev pomocí výměníku

 

Tento systém využívá klasického otopného tělesa uzpůsobeného k pevné instalaci do bazénu, hodí se tedy především pro bazény zapuštěné. K ohřevu se používá výměník, který je napojený na běžný otopný systém objektu (na kotel nebo jiný zdroj topného média. Nevýhodou systému je poměrně náročná instalace a údržba.

 

Ohřev tepelným čerpadlem

 

Tepelné čerpadlo pro instalaci do bazénu zpravidla fungují na principu průtoku – čerpadlo odebírá teplo z okolního vzduchu a přenáší jej do média a zabudovaným výměníkem na protékající vodu. Výhodou tepelného čerpadla je nenáročná údržba, nízká spotřeba a ekologický provoz, je nutné však zajisti optimální podmínky v okolí čerpadla a vstupní investice je poměrně vysoká.

 

Ohřev solárními panely

 

Solární panely pro ohřev vody v bazénu jsou k dispozici v různých variantách. Principiálně se rovněž využívá průtočného systému, je třeba nutné jej instalovat s čerpadlem. Samotný způsob ohřevu je ekologický a vstupní investice je relativně nízká, panely však vyžadují správné umístění a optimální osvit.

 • Elektrický ohřev se hodí pro pevně instalované bazény.
 • Tepelný výměník určený k instalaci do bazénu lze jednoduše napojit na otopnou soustavu domu.
 • V případě ohřevu vody v bazénu s využitím tepelného čerpadla musíte počítat s vyššími vstupními náklady. 
 • Solární panely pro ohřev vody v bazénu seženete za poměrně příznivých finančních podmínek, je nutné je ale správně umístit.

 

 

Jaký je nejlepší ohřev bazénu – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak udržovat vodu v bazénu?

Při běžném provozu bazénu je potřeba pravidelně kontrolovat pH vody a případně jej upravovat přidáním vhodných přípravků. Nutná je rozhodně také filtrace vody, nejlépe pomocí pískového filtru a v neposlední řadě také odstraňování nečistoto větších rozměrů. K tomu poslouží síťka anebo můžete povolat do služby bazénový vysavač. Nezapomeňte také na pravidelnou chlórovou dezinfekci vody a prevenci proti tvorbě řas.

 

Nejlepší ohřevy vody k bazénům 2022.*

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

Líbí? Přidejte 5 hvezdiček