Nejlevnější Alveus ROCK 130 černá
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Alveus ROCK 130 černá

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší kuchyňské dřezy 2024
Přehledně:
nejlepší kuchyňské dřezy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší kuchyňské dřezy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené kuchyňské dřezy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat kuchyňský dřez?

 1. Při výběru dřezu se soustřeďte především na kvalitní materiál. Volit můžete z tradičního nerezu, přírodního granitu či luxusní keramiky.
 2. Než se vydáte pro nový dřez, určete jeho požadovaného rozměry. Šířka by neměla přesáhnout šířku spodní skříňky a hloubka by měla umožňovat instalaci potřebného vybavení pod dřez.
 3. Pro instalaci do kuchyňské linky je důležité také provedení dřezu. Volit můžete jednodřez, dvoudřez, dřez s odkapávací nádobkou či plochou nebo kombinaci.

 

Podívejte se na nejlepší kuchyňské dřezy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP kuchyňské dřezy v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchyňské dřezy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Alveus ROCK 30 ČERNÁ Alveus ROCK 30 ČERNÁ 2 780 1,8 Více
2. Alveus ROCK 130 černá Alveus ROCK 130 černá 3 650 1,5 Více
3. Sinks Linea 780 N granblack Sinks Linea 780 N granblack 3 349 1,4 Více
4. Sinks Linea 600 N granblack Sinks Linea 600 N granblack 3 349 1,6 Více
5. Franke CNG 611-78 TL Onyx Franke CNG 611-78 TL Onyx 6 207 0 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší kuchyňské dřezy.

 

TOP kuchyňské dřezy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchyňské dřezy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Franke OID 611-78 čierna Franke OID 611-78 čierna 4 123 2
2. Franke SID 610 biela Franke SID 610 biela 4 172 1,4
3. Franke BSG 611-78/39 Onyx Franke BSG 611-78/39 Onyx 4 197 1
4. Blanco METRA 9 antracit Blanco METRA 9 antracit 7 604 0
5. Franke CNG 611-78 TL onyx Franke CNG 611-78 TL onyx 5 752 1,5

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší kuchyňské dřezy.

 

TOP kuchyňské dřezy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchyňské dřezy
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Zlewozmywak kuchenny jednokomorowy bez ociekacza Beżowy Ryga. Baterie kuchenne i ... Zlewozmywak kuchenny jednokomorowy bez ociekacza Beżowy Ryga. Baterie kuchenne i ... 1,3
2. Zlewozmywak granitowy jednokomorowy Nablatowy z ociekaczem Biały Kopenhaga 780-45 ... Zlewozmywak granitowy jednokomorowy Nablatowy z ociekaczem Biały Kopenhaga 780-45 ... 1,3
3. Zlewozmywak granitowy z dużą komorą XXL jednokomorowy Nablatowy bez ociekacza ... Zlewozmywak granitowy z dużą komorą XXL jednokomorowy Nablatowy bez ociekacza ... 1,4
4. Zlewozmywak kuchenny jednokomorowy z ociekaczem Biały Ibiza 620 Compact. Baterie ... Zlewozmywak kuchenny jednokomorowy z ociekaczem Biały Ibiza 620 Compact. Baterie ... 1,3
5. Zlewozmywak granitowy Lavello Luxor 1.0XL Zlewozmywak granitowy Lavello Luxor 1.0XL 1,2

 

TOP kuchyňské dřezy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené kuchyňské dřezy
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Granitspüle Schwarz 64 x 49 cm Granitspüle Schwarz 64 x 49 cm 1,3
2. 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Luxor 1.0 77,5cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Luxor 1.0 1,2
3. Sierra Harz Spüle mit Abtropfbecken (100 x 50 x 21 cm), Schwarz Sierra Harz Spüle mit Abtropfbecken (100 x 50 x 21 cm), Schwarz 1,8
4. Spülbecken aus Granit mit Abtropffläche. Einbauspüle Beige San Francisco 700-60 ... Spülbecken aus Granit mit Abtropffläche. Einbauspüle Beige San Francisco 700-60 ... 1,3
5. 68,2cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Decoro 0.0b 68,2cm Einbauspüle / Granitspüle Lavello Decoro 0.0b 1,1

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat kuchyňské dřezy? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Kuchyňské dřezy jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Siko.cz – specialista na krásné koupelny a kuchyně a nejširší TZB sortiment
 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky kuchyňské dřezy často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Potřebujete nový dřez do vaší stávající kuchyně nebo pořizujete celé vybavení úplně od nuly? Kritéria, kterým byste výběr této důležité části kuchyňské linky měli podřídit, se mohou díky tomu poměrně výrazně lišit. Zatímco v případě dřezu do nové kuchyně jste limitováni pouze svojí fantazií, již instalovaná kuchyňská linka omezuje volbu dřezu především prostorem a dispozicí. Možná si říkáte, k čemu vlastně v dnešní době potřebujeme dřez? Na mytí nádobí máme přece myčku. Ano i ne. Dřez představuje pohodlný prostor s dostupností čerstvé vody, která se hodí nejen pro mytí nádobí, ale také k mytí ovoce a zeleniny, napuštění vody od hrnce či jen rychlému opláchnutí hrnečku od kávy, kvůli němuž nechcete zbytečně spotřebovávat energii a zapínat myčku. Kuchyňský dřez zkrátka má a bude mít své místo i v moderních kuchyních. Jak jej ale správně vybrat?

 

Odpíchněte se od kvalitního materiálu

Mezi uživateli je tradičně nejoblíbenější nerez. Kuchyňský dřez z tohoto materiálu je odolný, dá se snadno udržovat a vydrží téměř věčně. Navíc jej pořídíte za poměrně slušnou cenu. Finančně náročnější, ale luxusnější alternativou k nerezu je granit. Jde o materiál, který se začal objevovat až v posledních několika letech. Přes vyšší cenu je poměrně odolný a nevyžaduje složitou údržbu. Navíc jde o přírodní materiál, který skvěle doplní například kuchyně z masivu. Chcete-li si domů pořídit opravdu časem prověřenou kvalitu, která bude působit neotřele, vsaďte na keramiku. Počítejte však s výrazně vyšší cenou.

 • Praktickým a velice oblíbeným materiálem pro většinu majitelů kuchyní je nerez. Roli při jeho preferování hraje zřejmě i poměrně příznivá cena.
 • Moderní kuchyně z přírodních materiálů skvěle doplní granitový dřez, pro jehož údržbu není potřeba tolik námahy.
 • Keramický dřez je spíše luxusní záležitostí a hodí se do dražších kuchyní, jejichž majitelé si mohou dovolit uvolnit na dřez vyšší prostředky.

 

Jaké rozměry a hloubku dřezu?

Při dimenzování rozměrů vašeho nového dřezu berte ohled především na rozměry pracovní desky a volný prostor pod ní. Počítejte s tím, že dřez bude potřeba do desky uchytit a k tomu budete tedy potřebovat mírnou rezervu. S určením maximální šířky dřezu se orientujte maximální šířkou spodní skříňky. Šířka dřezu by jí neměla přesáhnout. Z hlediska rozměrů se nevyplatí podcenit ani hloubku kuchyňského dřezu. Budete-li potřebovat do skříňky pod dřez instalovat další prvky kuchyňské výbavy, měli byste volit dřez s menší hloubkou. Seženete dřez hluboký již 14 až 17 cm. Standardní dřezy mají hloubku okolo 20 cm a ty exkluzivní dokážou nabídnout i více než 21 cm

 • Při volbě šířky dřezu se řiďte maximální šířkou spodní skříňky.
 • Nepodceňte ani hloubku dřezu. Sehnat můžete modely s hloubkou od přibližně 14 cm do více než 21 cm. 

 

Jaké provedení dřezu se nejlépe hodí do vaší kuchyně? 

 Vybírat můžete z celé řady variant. Základním provedením je tzv. jednodřez. Jde prakticky o jednoduchý dřez kruhového nebo obdélníkového tvaru, který i tak splní základní požadavky. Potřebujete-li na omývání zeleniny, ale i nádobí více prostoru, vsaďte na dvoudřez, který kromě hlavní nádoby nabízí i odkapávací prostor. Dovolí-li to orientace vaší kuchyně, můžete zvolit dřez rohový. Díky němu perfektně využijete jinak nepoužitelný prostor a navíc získáte o postranní plochy pro odložení mokrého nádobí. Současný trh nabízí i variantu dřezu s vaničkou, která se hodí pro uložení omyté zeleniny nebo menšího množství nádobí. Velmi často jsou využívané i dřezy s odkapovou plochou, která bývá, co se týče šířky a délky zhruba stejně velká jako samotný dřez. Pro maximální komfort si můžete pořídit dvojdřez s odkapem, který bude skvělým řešením zejména pro nadšené kuchaře, kteří tráví v kuchyni velké množství času.

 • Pro většinu základních funkcí plně postačí jednodřez, chcete-li více prostoru především na odkapání nádobí a zeleniny, seženete na trhu i dvoudřez.
 • Dřezy s vaničkou či odkapovou plochou jsou velice často volenou praktickou variantou.
 • Pro maximální komfort v kuchyni si dopřejte dvoudřez s odkapem.

 

Nejlepší kuchyňské dřezy 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Alveus ROCK 30 ČERNÁ. Tady pořídíte Alveus ROCK 30 ČERNÁ nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Alveus ROCK 30 ČERNÁ“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (47 hlasů)