Nejlevnější Compass Hever hydraulický pojízdný 2 t
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Compass Hever hydraulický pojízdný 2 t

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší hevery 2020
Přehledně:
nejlepší hevery z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší hevery? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené hevery podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat hever (autozvedák)?

  1. Při výběru autozvedáku si v první řadě rozmyslete, jakému typu heveru dáte přednost.
  2. Většina majitelů osobních automobilů dává přednost levným a skladným nůžkovým heverům. Pro domácí použití jsou bezpečnější hevery hydraulické.
  3. Potřebujete-li nový hever, zaměřte se při jeho výběru zejména na jeho zdvih a nosnost.

 

Podívejte se na nejlepší hevery:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP hevery v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší hevery.

 

TOP hevery na Slovensku

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší hevery.

 

TOP hevery v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hevery
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Verke Żaba Podnośnik Hydrauliczny 3T Guma Mocny Verke Żaba Podnośnik Hydrauliczny 3T Guma Mocny 1 940 1
2. Verke Podnośnik Trapezowy 1,5T Lewarek Z Gumą Verke Podnośnik Trapezowy 1,5T Lewarek Z Gumą 230 1,4
3. Verke Żaba Podnośnik Samochodowy 2T Ciężki Verke Żaba Podnośnik Samochodowy 2T Ciężki 584 0

 

TOP hevery v Německu

Žebříček pro vás připravujeme…

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Hever neboli autozvedák je nepostradatelným nářadím nejen autoservisů, ale také domácí garáže. Sice již nepatří k povinné výbavě aut, ale každý, kdo nechce spoléhat na nouzovou sadu, by ho měl mít v autě spolu s rezervním kolem. Slouží k bezpečnému nadzvednutí automobilu. Přestože patří k jednodušším pomocníkům, přesto byste měli vědět o některých jejich základních parametrech. Rozdělení heverů koresponduje s jejich určením a důležité je i to, jak s ním správně a bezpečně pracovat. 

 

Z jakých typů heverů můžete vybírat?

Provedení bývá různorodé, ale účelem je vždy zvednutí vozidla nebo alespoň jeho části. Základní rozdělení je na zvedáky profesionální a domácí

Profesionální zvedáky bývají dvousloupové a zvednou nad zem celé auto. Práce na kolech a spodku auta je poté mnohem snazší. Mohou být elektrické nebo hydraulické a mohou, ale nemusí umožňovat autu přejezd.

Domácí hevery jsou buďto nůžkové, hydraulické nebo jen podpěry. Nůžkové jsou nejskladnější a tvoří nejčastější výbavu automobilů. Tvoří jej ramena stahovaná pomocí otáčení ocelového šroubu. Zvedání bývá náročnější a trvá delší dobu, na druhou stranu jsou levnější, lehčí a po složení opravdu velice skladné a svoji službu určitě zastanou.

Hydraulické hevery jsou robustnější a tudíž i těžší. Většinou mají uplatnění spíše v garážích než jako součást každodenní výbavy automobilu. Mohou být vybaveny kompresorem či hydraulickou kapalinu tlakujete ručně přes píst. I to je však pohodlnější a rychlejší než točení u nůžkových heverů. Spouštění se provede rychle pouze odtlakováním přes povolovací ventil a opět je mnohem rychlejší než u nůžkových heverů. Přes pohodlnost použití je však negativem vyšší cena hydraulických heverů.

Podpěry jsou pomocníkem hlavně pro zabezpečení při práci při nenadálém selhání heveru, bývají to kovové konstrukce s nastavitelnou výškou. Dokáží vám pomoci i s postupným zvedáním více kol či nadzvednutí celého auta.

  • Profesionální zvedáky jsou samozřejmě nejdražší, ale zvednou celé auto a umožňují opravy na celém spodku auta, ne jen výměnu kol. 
  • Domácí hevery jsou ve většině případů nůžkové. Ty jsou skladné, lehké a levné, ale jejich použití je namáhavější a zdlouhavé. Další variantou jsou hevery hydraulické, což je dražší, rychlejší, pohodlnější a také těžší varianta.
  • Podpěry jsou hlavně bezpečnostní pomůckou pomáhající při práci a postupném zvedání automobilu na několika místech.

 

Na základě jakých parametrů hever vybírat?

Hlavními parametry heverů je jejich nosnost a zdvih. Mimoto je samozřejmě důležitá také jejich váha. Nůžkové hevery mohou vážit jen 2 kg, hydraulické jsou těžší, vyšší modely váží i 12 – 15 kilogramů.

Nosnost udává maximální váhu, kterou hever zvedne bez poškození. Lépe je více, ale záleží především na použití zvedáku. Lehčí nůžkové mají nosnost třeba jen 450 kg, obvyklejší je 1,5 – 2,5 tuny, což stačí na osobní vozy. Existují ale i zvedáky s nosností 4 či 10 tun, používané především pro nákladní vozy. Obecné pravidlo říká, že bezpečnou nosností heveru je minimální celková hmotnost zvedaného vozidla.

Zdvih udává rozmezí maximální i minimální výšky zvedáku. Minimální musí být menší než světlá výška vozu, jinak ho pod auto nedostanete. A maximální by měla být alespoň o 20 cm více, než výška vozu, aby se dalo na zvednuté části vozidla bez problémů vyměnit kolo či provést jiný úkon.

  • Nosnost heveru by měla být minimálně stejná jako váha vozu, lépe samozřejmě vyšší, nejen kvůli bezpečnosti. 
  • Zdvih musí umožnit nejen hever zasunout pod vozidlo, ale i zvednout o nejlépe 20 cm nad běžnou výšku pro pohodlnou práci.

 

Nejlepší hevery 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.