Nejlevnější Selvo 41000
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Selvo 41000

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší elektrická vozítka pro seniory 2024
Přehledně:
nejlepší elektrická vozítka pro seniory z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší elektrická vozítka pro seniory? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené elektrická vozítka pro seniory podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat elektrické vozítko pro seniory?

 1. Při výběru vozítka pro seniora se zaměřte především na jeho zdravotní stav a míru pohodlí, kterou vozítko dokáže poskytnout.
 2. Myslete na to, v jakém terénu se bude senior nejčastěji pohybovat a podle toho volte velikost koleček, výkon motoru i kapacitu baterie. Rozdíl je v tomto ohledu především mezi vozítky určenými do interiéru a exteriéru.
 3. Maximální dojezdová vzdálenost se u elektrických vozítek pro seniory pohybuje do 80 km a nosnost je nad 200 kg. Při nákupu vozítka je také potřeba myslet na to, kde bude skladováno a nabíjeno.

 

Podívejte se na nejlepší elektrická vozítka pro seniory:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP elektrická vozítka pro seniory v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrická vozítka pro seniory
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Elektropower de LUXE 5 Elektropower de LUXE 5 38 900 1,5 Více
2. Selvo 41000 Selvo 41000 53 990 1 Více
3. RACCEWAY STRADA Elektrický čtyřkolový vozík RACCEWAY STRADA Elektrický čtyřkolový vozík 49 900 0 Více
4. Racceway Elektrický čtyřkolový vozík Strada Electric Scooter Racceway Elektrický čtyřkolový vozík Strada Electric Scooter 49 900 0 Více
5. Selvo 31000 Selvo 31000 43 990 1,9 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší elektrická vozítka pro seniory.

 

TOP elektrická vozítka pro seniory na Slovensku

Žebříček pro vás připravujeme…

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší elektrická vozítka pro seniory.

 

TOP elektrická vozítka pro seniory v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrická vozítka pro seniory
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. VELECO ZT15 - 3 kołowy skuter dla inwalidów - zmontowyny i gotowy do użytku ... VELECO ZT15 - 3 kołowy skuter dla inwalidów - zmontowyny i gotowy do użytku ... 1,3
2. Skuter elektryczny 4 koła, model hs118.niebieski | Quirumed Skuter elektryczny 4 koła, model hs118.niebieski | Quirumed 1,5
3. Wózek inwalidzki elektryczny PRO ULTRALIGHT Wózek inwalidzki elektryczny PRO ULTRALIGHT 1,3
4. Wózek inwalidzki elektryczny, składany, ELITE ULTRALIGHT wytrzymały Wózek inwalidzki elektryczny, składany, ELITE ULTRALIGHT wytrzymały 1,8
5. Mobiclinic, Virgo, Elektryczny skuter dla niepełnosprawnych, osoby z ograniczoną ... Mobiclinic, Virgo, Elektryczny skuter dla niepełnosprawnych, osoby z ograniczoną ... 1,2

 

TOP elektrická vozítka pro seniory v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrická vozítka pro seniory
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Seniorenmobil-Krankenfahrstuhl-Elektromobil-Econelo S 1000 Seniorenmobil-Krankenfahrstuhl-Elektromobil-Econelo S 1000 1,5
2. Klappbarer Elektrischer Rollstuhl Elite Ultralight Verstärktes Fahrgestell | Quirumed Klappbarer Elektrischer Rollstuhl Elite Ultralight Verstärktes Fahrgestell | Quirumed 1,8
3. Mobiclinic - Elektrorollstuhl | Faltbar | Aluminium | Reichweite 51 KM | 24V ... Mobiclinic - Elektrorollstuhl | Faltbar | Aluminium | Reichweite 51 KM | 24V ... 1,7
4. Whill Elektrorollstuhl Model C2 20" Whill Elektrorollstuhl Model C2 20 1,6

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat elektrická vozítka pro seniory? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Elektrická vozítka pro seniory jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Elektrická vozítka a skútry představují optimální řešení pro seniory, kterým napomohou zlepšit mobilitu. Starší lidé jsou díky nim schopni dostat se na delší vzdálenost za kratší čas a často je pro ně jízda na elektrickém vozítku také zábavná. Podle čeho vybrat to správné?

 

Berte ohled na zdravotní stav

 

 Při nákupu elektrického skútru je na místě zohlednit zdravotní stav uživatele. Ten musí být schopen se na skútru udržet a adekvátně jej ovládat. Jde proto o vhodnou pomůcku pro ty uživatele, kteří mají částečně zachovanou schopnost chůze a dokážou ještě trup udržet vzpřímeně. Důležitý je i osobní komfort. Některé skútry také disponují pohodlnými sedačkami s výklopnými opěrkami.

 • Elektrická vozítka jsou vhodná pro ty seniory, kteří dokážou udržet trup vzpřímeně.
 • Některé skútry pomohou pro zvýšení komfortu nabídnout i sedačky s výklopnými opěrkami.

 

V jakém typu terénu se bude senior pohybovat?

 

Klasické mechanické invalidní vozíky jsou vhodné převážně do interiéru. Elektrické vozíky i skútry jsou schopny zdolávat i náročnější terén venku. Jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 400 W do 800 W. Čím výkonnější motor, tím složitější terén je skútr schopný zvládnout. Existují však i interiérové skútry. Toto rozlišení je potřeba akceptovat. Interiérový skútr není ven vhodný. Zpravidla disponuje malými koly a není schopný překlenout obrubník. Kromě menšího poloměru otáčení disponuje i menší kapacitou baterií. Exteriérové skútry naopak disponují výkonnějším motorem i baterií. Primárně jsou vhodné pro pevný a rovný podklad.

 • Na trhu lze narazit na vozítka do interiéru i do exteriéru.
 • Elektrické vozítko do interiéru má obvykle menší kolečka, ale i výkon a výdrž baterie. 
 • Exteriérové skútry mohou nabídnout výkon až 800 W a poradí si i s nerovným terénem.

 

Dojezdová vzdálenost a počet kol

 

 Dojezdovou vzdálenost je zapotřebí zohlednit především ve smyslu toho, že na kratší vzdálenosti je dostačující vozítko s menší kapacitou baterie i slabším motorem. Takový nákup se vyplatí hlavně z finančního hlediska. Terénní skútry se vyznačují delším dojezdem, který může být až 80 km. Některé modely však umí nabídnout dojezd znatelně kratší, pak se pohybuje pouze kolem 20 km. Skútry se dělí na čtyřkolky a modely se třemi koly. Čtyřkolky jsou stabilní a dobře ovladatelné. Hodí se více do náročného terénu. Pro delší a náročnější trasy jsou proto vhodnější, poskytnou více stability a bezpečí. Naopak tříkolky mají výhodu hlavně v tom, že se s nimi mnohem lépe manévruje. To se může hodit například v bytových domech, kde je nezbytné se dostat kupříkladu do výtahu.

 • Maximální dojezdová vzdálenost se u elektrických vozítek pro seniory pohybuje do 80 km.
 • Do náročnějšího terénu se hodí spíše čtyřkolky, které jsou stabilnější. 
 • S tříkolovými vozítky se ale snadněji manipuluje, což je důležité pro seniora bydlícího v panelovém domě, který se potřebuje dostat do výtahu.

 

 Jak je to s nosností a skladovatelností? 

 

Každý skútr musí mít adekvátně dimenzovanou nosnost. Ta může maximálně činit až 225 kg. Není proto problém ani s uživateli s vyšší hmotností. V případě, že senior plánuje jezdit ve dvou, případně s sebou potřebuje mít i doprovod, je to možné a je nutné toto zohlednit. Skútr či jiné vozítko je pak navrženo jako dvoumístné a má adekvátní nosnost. Takový model má však kratší dojezd, který se obvykle pohybuje mezi 20 až 40 km. V případě skútru či jiného elektrického vozidla pro seniory je nezbytné zohlednit také jeho skladovatelnost a mobilitu. Je proto nutné skútru vyhradit adekvátní prostor. Pamatovat je vhodné hlavně na to, že tříkolka je obvykle o poznání skladnější než čtyřkolka. A pozor, jednoznačně je nezbytné mít vyřešené i pravidelné dobíjení. Bez adekvátní péče se baterie ničí, je proto nezbytné nabíjení mít vyřešené zároveň se skladováním.

 • Nosnost elektrických vozítek pro seniory může dosahovat i hodnot nad 200 kg.
 • Při nákupu elektrického vozítka si rozmyslete také to, kde jej budete skladovat a jak budete nabíjet baterii.

 

 

Jaké je nejlepší elektrické vozítko pro seniory – na co se nejčastšji ptáte?

 

 • Je potřeba k řízení elektrického skútru pro seniory řidičský průkaz?

Na řízení elektrických vozítek řidičské oprávnění není potřeba. Vše je závislé pouze na schopnostech seniora. Při pohybu na vozítku je ale potřeba držet se na trasách pro pěší, případně na chodníku. 

 

Nejlepší elektrická vozítka pro seniory 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Elektropower de LUXE 5. Tady pořídíte Elektropower de LUXE 5 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Elektropower de LUXE 5“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (11 hlasů)