Nejlevnější EXTOL INDUSTRIAL 8794520
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: EXTOL INDUSTRIAL 8794520

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší páječky roku 2021
Přehledně:
nejlepší páječky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší páječky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené páječky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat páječku?

 1. Páječku využijete na opravy drobné elektroniky, ale i na domácí opravy a hobby práce.
 2. Z hlediska tvaru a funkce lze rozlišit trafopáječku ve tvaru pistole, hrotovou páječku ve tvaru pera, předchozímu typu podobnou plynovou páječku a pájecí stanici.
 3. U páječky se zaměřte především na její příkon, který ovlivňuje rychlost nahřátí, ale i výslednou teplotu. Pro běžné roztavení cínu postačí hrotová páječka s příkonem okolo 100 W. Trafopáječka může mít příkon klidně i dvojnásobný.

 

Podívejte se na nejlepší páječky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP páječky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. EXTOL CRAFT 9922 EXTOL CRAFT 9922 282 1,4 Více
2. EXTOL INDUSTRIAL 8794520 EXTOL INDUSTRIAL 8794520 990 1,3 Více
3. TOOLCRAFT MD -30WBPP TOOLCRAFT MD -30WBPP 339 1,2 Více
4. TIPA ZD-99 TIPA ZD-99 379 1,5 Více
5. TOOLCRAFT KK-07025WD-2000 TOOLCRAFT KK-07025WD-2000 719 1,1 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší páječky.

 

TOP páječky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Extol Premium 8894520 Extol Premium 8894520 379 1,4
2. EXTOL CRAFT 9923 EXTOL CRAFT 9923 328 2,1
3. EXTOL Craft 9922 EXTOL Craft 9922 252 1
4. Extol Industrial 8794520 Extol Industrial 8794520 984 1
5. TOOLCRAFT PT237 TOOLCRAFT PT237 505 0

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší páječky.

 

TOP páječky v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP páječky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Ersa Multitip 25 W (0920BD) Ersa Multitip 25 W (0920BD) 826
2. Weller WSM 1 Weller WSM 1 8 568
3. i-mex Imex Bunsenbrenner Lötbrenner Flambierer Piezo (Einzel) i-mex Imex Bunsenbrenner Lötbrenner Flambierer Piezo (Einzel) 331

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Páječku využijí nejen milovníci elektrotechniky, ale také domácí kutilové, kterým usnadní práci při nejrůznějších opravách v domácnosti. Každý by měl mít v základním vybavení alespoň jednu páječku. Tou je možné nejen pájet elektronické součástky, ale také vypalovat do dřeva anebo tavit plasty. Páječka ke své činnosti využívá pájku, což je slitina cínu s dalšími prvky, která je snadno tavitelná. Právě díky pájce můžete s páječkou tvořit kovové spoje. Jak vybrat kvalitní páječku vhodnou na většinu aplikací? Poradíme.

 

Z jakých typů páječek můžete vybírat?

 

V závislosti na tom kde a k jakým účelům chcete páječku využívat, je potřeba zvolit vhodný typ. V zásadě existují 4 podkategorie páječek. Asi nejčastěji se setkáte s trafopáječkou, neboli transformátorovou páječkou. Ta se tvarem podobá pistoli. Díky tomu se s ní poměrně snadno manipuluje. Hodí se spíše na hrubší pájecí práce, precizní plošný spoj s ní příliš dobře nezapájíte. Na druhou stranu je možné ji použít i na spojování i silnějších drátů. Dejte si ale pozor při jejím spouštění. Impuls, který tento úkon vyvolá, může vést k poškození některých citlivých součástek. Citlivé součástky bezpečněji zapájíte s hrotovou páječkou, ta funguje podobně jako trafopáječka, tedy o zahřátý hrot se taví pájka. Tvar má však jiný, je podobná spíše peru. Tento typ páječky hřeje po zapnutí nepřetržitě, nedochází tedy ke spínání a nebezpečným impulsům. S hrotovou páječkou pohodlně zapájíte i menší plošný spoj. Podobný tvar jako hrotová páječka má i páječka plynová. Jejím hlavním zdrojem tepla ale není jako v předchozích dvou případech elektrická energie. Tu nahrazuje plyn ve spojení s piezoelektrickým zapalovačem. Plynová páječka dokáže pracovat nepřetržitě i několik desítek minut a pohodlně s ní zajistíte opravy mimo dosah elektrické sítě. Ideální je například pro opravy plošných spojů a kabelů v automobilu. Využít ji můžete ale i pro vypalování do dřeva anebo dokonce její teplo používat pro řezání. Pro zanícené elektrotechniky pak je ideální pájecí stanice, která kromě hrotové páječky obsahuje také odkládací stojánek s houbičkou na otírání a nabízí možnost plynulé regulace teploty. Pájecí stanice už bývají ale poněkud dražší.

 • Ve výbavě domácího kutila se nejčastěji vyskytuje trafopáječka ve tvaru pistole. Ta se hodí pro běžné spíše hrubší pájení. Její spínání může poškodit citlivé elektronické součástky.
 • Vyloženě pro elektroniku je určena páječka hrotová, která po zapnutí hřeje nepřetržitě. Má tvar pera.
 • Podobně jako hrotová páječka vypadá i páječka plynová. Ta ale ke svému napájení využívá plyn s piezoelektrickým zapalovačem.
 • Pro elektrotechnické fandy je pak ideálním kouskem výbavy pájecí stanice, která umožňuje plynule regulovat teplotu a obsahuje kromě hrotové páječky i stojánek.

 

Jaký příkon vyžadovat u páječky?

 

Co se týče elektrického příkonu páječky, platí jednoduché pravidlo. Čím vyšší příkon bude páječka mít, tím rychleji dojde k jejímu nahřátí. Hrotové páječky a pájecí pera mají příkon obvykle do 100 W a k jejich nahřátí dojde do cca 3 minut. Trafopáječky mají hrot nahřátý během 10 až 20 sekund a jejich příkony se pohybují nad 100 W. 

 • Příkon páječky ovlivňuje rychlost jejího nahřátí. 
 • U hrotové páječky je dostačující příkon okolo 100 W, kvalitní trafopájka může mít příkon klidně dvojnásobný. 

 

Jakých teplot dosahuje páječka?

 

S příkonem souvisí i výkon páječky. Aby zvládla roztavit cín, musí dosáhnout teploty okolo 200 °C, minimálně 180 °C. Přitom ale pájecí hrot musí mít teplotu ještě o několik desítek stupňů vyšší, typicky okolo 250 °C. Chcete-li tedy páječku využít pro běžné pájení kovů, stačí, když spolehlivě dosáhne teplot od 200 °C do 300 °C. Pro řezání plastů však postačí i teploty okolo 100 °C. Naopak na vypalování do dřeva jsou nutné opravdu vysoké teploty, běžně i 300 až 400 °C.

 

Jaké doplňky zpříjemní práci s páječkou?

 

Především hrotové páječky by měly mít pogumovanou rukojeť, která dobře padne do ruky. Praktické je také LED osvětlení u trafopáječky, které se sepne společně s jejím spínačem. Díky němu snadno uvidíte pájené místo. Chcete-li s páječkou opravdu pájet cín, pořiďte si k ní rovnou i odsávačku, s níž snadno odstraníte přebytečný cín ze spoje. Pro usnadnění pájení se hodí také kalafuna a houbička pro očištění hrotu. Tu je potřeba před použitím vždy navlhčit.

 • Hrotová páječka by měla mít pogumovanou rukojeť, díky které dobře padne do ruky. 
 • U trafopáječky vyžadujte LED osvětlení spouštějící se společně s páječkou. 
 • Při pájení cínu se hodí mít při ruce také kalafunu, odsávačku pro odstranění přebytečného materiálu ze spojů a houbičku pro očištění hrotu.

 

 

Jaká je nejlepší páječka – na co se nejčastějí ptáte?

 

 • Jak správně pájet?

Ať již budete pájet trafopáječkou nebo páječkou hrotovou musíte nejprve důkladně vyčistit okolí spoje, následně namočit hrot páječky do kalafuny, přiložit jej na spoj a ten nahřát. Jakmile je spoj nahřátý, druhou rukou k němu přiložte cín a nechte jej roztavit tak, aby vytvořil zamýšlený spoj. Při pájení vás mohou dráždit výpary cínu i kalafuny, pracujte proto v dobře větrané místnosti.

 

Nejlepší páječky 2021. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt EXTOL CRAFT 9922. Tady pořídíte EXTOL CRAFT 9922 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: EXTOL CRAFT 9922“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

Líbí? Přidejte 5 hvezdiček