Nejlevnější EXTOL CRAFT 9921
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: EXTOL CRAFT 9921

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší páječky 2024
Přehledně:
nejlepší páječky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší páječky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené páječky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat páječku?

 1. Páječku využijete na opravy drobné elektroniky, ale i na domácí opravy a hobby práce.
 2. Z hlediska tvaru a funkce lze rozlišit trafopáječku ve tvaru pistole, hrotovou páječku ve tvaru pera, předchozímu typu podobnou plynovou páječku a pájecí stanici.
 3. U páječky se zaměřte především na její příkon, který ovlivňuje rychlost nahřátí, ale i výslednou teplotu. Pro běžné roztavení cínu postačí hrotová páječka s příkonem okolo 100 W. Trafopáječka může mít příkon klidně i dvojnásobný.

 

Podívejte se na nejlepší páječky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP páječky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Extol Premium 8894510 Extol Premium 8894510 695 1,7 Více
2. EXTOL CRAFT 9921 EXTOL CRAFT 9921 368 1,4 Více
3. EXTOL CRAFT 417201 EXTOL CRAFT 417201 180 1,6 Více
4. EXTOL INDUSTRIAL 8794520 EXTOL INDUSTRIAL 8794520 526 1,2 Více
5. EXTOL CRAFT 9923 EXTOL CRAFT 9923 407 1,6 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší páječky.

 

TOP páječky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Extol Premium 8894510 Extol Premium 8894510 641 2,4
2. EXTOL CRAFT 9923 EXTOL CRAFT 9923 395 2
3. KEMPER 1500KIT KEMPER 1500KIT 543 2,5
4. Strend Pro SIS 48 Strend Pro SIS 48 395 1,5
5. Strend Pro 2130045 Strend Pro 2130045 641 1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší páječky.

 

TOP páječky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Elektryczna lutownica cynowa z regulowaną temperaturą 60 W. Elektryczna lutownica cynowa z regulowaną temperaturą 60 W. 1,5
2. YATO LUTOWNICA TRANSFORMATOROWA 200W YATO LUTOWNICA TRANSFORMATOROWA 200W 1,3
3. Stacja Lutownicza Spawarka Hot-air 858D 100-500°C Stacja Lutownicza Spawarka Hot-air 858D 100-500°C 1,2
4. Lutownica Lutpol transformatorowa 100W Lutownica Lutpol transformatorowa 100W 1,3
5. Zestaw Lutowniczy XXL Lutownica 60W akcesoria 8szt Zestaw Lutowniczy XXL Lutownica 60W akcesoria 8szt 1,2

 

TOP páječky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené páječky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Miniware Lötkolben TS100-B2 Miniware Lötkolben TS100-B2 1,2
2. Bigstren Lötkolben XL Set 60W Lötstation 6 Lötspitzen 200-450°C 19358 Bigstren Lötkolben XL Set 60W Lötstation 6 Lötspitzen 200-450°C 19358 1,5
3. Weller WE 1010 Lötstation Weller WE 1010 Lötstation 1,5
4. Parkside Lötstation PLS 48 D2 Station zum Löten Löt Station Kolben Lötkolben Parkside Lötstation PLS 48 D2 Station zum Löten Löt Station Kolben Lötkolben 1,5
5. Parkside Lötstation PLS 48 D2, regelbar Parkside Lötstation PLS 48 D2, regelbar 1,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat páječky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Páječky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky páječky často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Rucninaradi.cz – obchod s ručními nářadími a příslušenstvím od nejlepších značek
 • Svarecky-obchod.cz – široká nabídka svařovací techniky a taky příslušenství
 • lidl-shop.cz – online supermarket s širokou nabídkou legendárních produktů
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Páječku využijí nejen milovníci elektrotechniky, ale také domácí kutilové, kterým usnadní práci při nejrůznějších opravách v domácnosti. Každý by měl mít v základním vybavení alespoň jednu páječku. Tou je možné nejen pájet elektronické součástky, ale také vypalovat do dřeva anebo tavit plasty. Páječka ke své činnosti využívá pájku, což je slitina cínu s dalšími prvky, která je snadno tavitelná. Právě díky pájce můžete s páječkou tvořit kovové spoje. Jak vybrat kvalitní páječku vhodnou na většinu aplikací? Poradíme.

 

Z jakých typů páječek můžete vybírat?

 

V závislosti na tom kde a k jakým účelům chcete páječku využívat, je potřeba zvolit vhodný typ. V zásadě existují 4 podkategorie páječek. Asi nejčastěji se setkáte s trafopáječkou, neboli transformátorovou páječkou. Ta se tvarem podobá pistoli. Díky tomu se s ní poměrně snadno manipuluje. Hodí se spíše na hrubší pájecí práce, precizní plošný spoj s ní příliš dobře nezapájíte. Na druhou stranu je možné ji použít i na spojování i silnějších drátů. Dejte si ale pozor při jejím spouštění. Impuls, který tento úkon vyvolá, může vést k poškození některých citlivých součástek. Citlivé součástky bezpečněji zapájíte s hrotovou páječkou, ta funguje podobně jako trafopáječka, tedy o zahřátý hrot se taví pájka. Tvar má však jiný, je podobná spíše peru. Tento typ páječky hřeje po zapnutí nepřetržitě, nedochází tedy ke spínání a nebezpečným impulsům. S hrotovou páječkou pohodlně zapájíte i menší plošný spoj. Podobný tvar jako hrotová páječka má i páječka plynová. Jejím hlavním zdrojem tepla ale není jako v předchozích dvou případech elektrická energie. Tu nahrazuje plyn ve spojení s piezoelektrickým zapalovačem. Plynová páječka dokáže pracovat nepřetržitě i několik desítek minut a pohodlně s ní zajistíte opravy mimo dosah elektrické sítě. Ideální je například pro opravy plošných spojů a kabelů v automobilu. Využít ji můžete ale i pro vypalování do dřeva anebo dokonce její teplo používat pro řezání. Pro zanícené elektrotechniky pak je ideální pájecí stanice, která kromě hrotové páječky obsahuje také odkládací stojánek s houbičkou na otírání a nabízí možnost plynulé regulace teploty. Pájecí stanice už bývají ale poněkud dražší.

 • Ve výbavě domácího kutila se nejčastěji vyskytuje trafopáječka ve tvaru pistole. Ta se hodí pro běžné spíše hrubší pájení. Její spínání může poškodit citlivé elektronické součástky.
 • Vyloženě pro elektroniku je určena páječka hrotová, která po zapnutí hřeje nepřetržitě. Má tvar pera.
 • Podobně jako hrotová páječka vypadá i páječka plynová. Ta ale ke svému napájení využívá plyn s piezoelektrickým zapalovačem.
 • Pro elektrotechnické fandy je pak ideálním kouskem výbavy pájecí stanice, která umožňuje plynule regulovat teplotu a obsahuje kromě hrotové páječky i stojánek.

 

Jaký příkon vyžadovat u páječky?

 

Co se týče elektrického příkonu páječky, platí jednoduché pravidlo. Čím vyšší příkon bude páječka mít, tím rychleji dojde k jejímu nahřátí. Hrotové páječky a pájecí pera mají příkon obvykle do 100 W a k jejich nahřátí dojde do cca 3 minut. Trafopáječky mají hrot nahřátý během 10 až 20 sekund a jejich příkony se pohybují nad 100 W. 

 • Příkon páječky ovlivňuje rychlost jejího nahřátí. 
 • U hrotové páječky je dostačující příkon okolo 100 W, kvalitní trafopájka může mít příkon klidně dvojnásobný. 

 

Jakých teplot dosahuje páječka?

 

S příkonem souvisí i výkon páječky. Aby zvládla roztavit cín, musí dosáhnout teploty okolo 200 °C, minimálně 180 °C. Přitom ale pájecí hrot musí mít teplotu ještě o několik desítek stupňů vyšší, typicky okolo 250 °C. Chcete-li tedy páječku využít pro běžné pájení kovů, stačí, když spolehlivě dosáhne teplot od 200 °C do 300 °C. Pro řezání plastů však postačí i teploty okolo 100 °C. Naopak na vypalování do dřeva jsou nutné opravdu vysoké teploty, běžně i 300 až 400 °C.

 

Jaké doplňky zpříjemní práci s páječkou?

 

Především hrotové páječky by měly mít pogumovanou rukojeť, která dobře padne do ruky. Praktické je také LED osvětlení u trafopáječky, které se sepne společně s jejím spínačem. Díky němu snadno uvidíte pájené místo. Chcete-li s páječkou opravdu pájet cín, pořiďte si k ní rovnou i odsávačku, s níž snadno odstraníte přebytečný cín ze spoje. Pro usnadnění pájení se hodí také kalafuna a houbička pro očištění hrotu. Tu je potřeba před použitím vždy navlhčit.

 • Hrotová páječka by měla mít pogumovanou rukojeť, díky které dobře padne do ruky. 
 • U trafopáječky vyžadujte LED osvětlení spouštějící se společně s páječkou. 
 • Při pájení cínu se hodí mít při ruce také kalafunu, odsávačku pro odstranění přebytečného materiálu ze spojů a houbičku pro očištění hrotu.

 

 

Jaká je nejlepší páječka – na co se nejčastějí ptáte?

 

 • Jak správně pájet?

Ať již budete pájet trafopáječkou nebo páječkou hrotovou musíte nejprve důkladně vyčistit okolí spoje, následně namočit hrot páječky do kalafuny, přiložit jej na spoj a ten nahřát. Jakmile je spoj nahřátý, druhou rukou k němu přiložte cín a nechte jej roztavit tak, aby vytvořil zamýšlený spoj. Při pájení vás mohou dráždit výpary cínu i kalafuny, pracujte proto v dobře větrané místnosti.

 

Nejlepší páječky 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Extol Premium 8894510. Tady pořídíte Extol Premium 8894510 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Extol Premium 8894510“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (17 hlasů)