Nejlevnější MOVIT 2 s kotouči 30 kg
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: MOVIT 2 s kotouči 30 kg

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší činky 2020
Přehledně:
nejlepší činky z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší činky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené činky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat činky?

 1. Při výběru činek si nejprve ujasněte, jaký typ tohoto nářadí budete preferovat. Na výběr máte z jednoručních, dvouručních či speciálních ve formě kettlebellu nebo závaží na běhání.
 2. Ohled berte na kvalitní materiál. Chcete-li, aby vám činky vydržely, zvolte nejlépe chromovou ocel. Ty levnější se vyrábějí z pryže a plastu.
 3. Začátečníci by měli zvolit menší zátěž a postupně přidávat. Mužům se doporučuje začínat asi na 5 kg, ženy budou mít co dělat s poloviční zátěží.

 

Podívejte se na nejlepší činky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP činky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené činky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. MOVIT 2 s kotouči 30 kg MOVIT 2 s kotouči 30 kg 1 053 1,4 Více
2. TRINFIT Set jednoručních nakládacích činek 2x 15 kg 30 mm TRINFIT Set jednoručních nakládacích činek 2x 15 kg 30 mm 2 620 1,3 Více
3. Spokey Monster 2 x 5kg Spokey Monster 2 x 5kg 319 1,6 Více
4. Fitforce JEDNORUČNÍ ČINKA 1KG Fitforce JEDNORUČNÍ ČINKA 1KG 99 1 Více
5. inSPORTline Činkový set BS208 3-50 kg inSPORTline Činkový set BS208 3-50 kg 2 090 1,5 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší činky.

 

TOP činky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené činky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Hop-Sport Jednoručný nakladací činkový set PRO 2 x 10 kg Hop-Sport Jednoručný nakladací činkový set PRO 2 x 10 kg 1 004 1,1 Viac
2. Hop-Sport Liatinové nakladacie jednoručky 2 x 20 kg Hop-Sport Liatinové nakladacie jednoručky 2 x 20 kg 2 828 1 Viac
3. Xylo solid Nakladací činkový set 33 KG Xylo solid Nakladací činkový set 33 KG 1 480 1 Viac
4. Trex Činkový set 47 kg Trex Činkový set 47 kg 1 956 1 Viac
5. Sedco činka neopren1 kg Sedco činka neopren1 kg 79 1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší činky.

 

TOP činky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené činky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg Xylo Hantle Treningowe 2X20Kg 1 633 1,7
2. Sapphire Hantle SG-10C 2x10kg Sapphire Hantle SG-10C 2x10kg 1 232 1,6
3. Bowflex SelectTech 552i zestaw (100319) Bowflex SelectTech 552i zestaw (100319) 15 330 1

 

TOP činky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené činky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Wakauto Kurzhanteln I Kurzhantel Cast Vinyl Covered Hantel Set mit Zwei Kurzhanteln I für Männer, Frauen und Senioren (2 kg Lila) Wakauto Kurzhanteln I Kurzhantel Cast Vinyl Covered Hantel Set mit Zwei Kurzhanteln I für Männer, Frauen und Senioren (2 kg Lila) 1 584
2. Kurzhantel 10 kg Kurzhantel 10 kg 2 743
3. Hammer Gewichteplatten Gewichte-Set, (Set, 8-tlg.) schwarz Fitness Ausrüstung Sportarten Hantelscheibe Hammer Gewichteplatten Gewichte-Set, (Set, 8-tlg.) schwarz Fitness Ausrüstung Sportarten Hantelscheibe 5 404

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Nemáte-li dostatek času na návštěvu posilovny nebo chcete-li naopak ke cvičení využít každou volnou chvilku i doma, můžete si zřídit soukromou posilovnu. Podmínkou jsou ovšem dostatečné prostory a kvalitní vybavení. Do čeho se vyplatí investovat a co už je přes čáru? Jaké činky byste měli upřednostnit jako základ domácí posilovny? A na co se při jejich výběru zaměřit? 

 

Činky patří mezi univerzální posilovací nástroje

 

Mezi jejich přednosti patří zejména nízká cena a také poměrně vysoká univerzalita. Víte-li, jak na to, dokážete s pomocí činek procvičit kvalitně téměř celé tělo. Jedna činka tak může vydat za celou místnost plnou nejrůzněji komplikovaných posilovacích strojů. Na trhu je navíc dostatek druhů a typů činek a vybírat tak můžete z opravdu široké škály nástrojů, mezi nimiž si zvládne vybrat i úplný začátečník.

 • Činky patří mezi nejlevnější a nejuniverzálnější posilovací nástroje, které lze na současném trhu sehnat.
 • Jestliže je umíte používat, snadno s nimi procvičíte celé tělo.

 

Na jaké druhy činek můžete při výběru narazit? 

 

Nejmenší typ činek, na který na trhu narazíte, jsou činky jednoruční neboli jednoručky. Uchopují se každou rukou zvlášť a slouží k nezávislému procvičení svalových partií obou polovin těla. Obouruční činky naproti tomu odolají vyšší zátěži a zajistí rovnoměrné procvičení. Jejich variantou jsou vzpěračské tyče, s nimiž lze posilovat i bez přidání závaží. Speciálním druhem činek jsou činky na aerobic, které se vyznačují zejména nízkou váhou a zaměřením na pravidelné aerobní cvičení. Jejich majitelky je nejčastěji využívají ke zlepšení své kondice a zpevnění problematických tělesných partií. K procvičení zádových svalů je pak používán kettlebell neboli bublina. Lze jej také považovat svým způsobem za činku, i když jí v pravém slova smyslu není. Má kulovitý tvar s plochým spodkem a jeho hmotnost se pohybuje v řádek jednotek až desítek kilogramů. Pro posilování v průběhu pohybu se perfektně hodí závaží na běhání, které si prostřednictvím suchého zipu jednoduše připnete na kotníky či zápěstí. Jeho alternativou je pak posilovací vesta vhodná zejména na efektivnější cvičení shybů či kliků.

 • Činkami s nejvyšším poměrem ceny a výkonu jsou činky jednoruční. Dokážete s nimi snadno efektivně procvičit celé tělo.
 • Obouruční činky lze použít se závažím nebo bez něho ve formě vzpěračské tyče.
 • S kettlebellem neboli bublinou perfektně procvičíte zádové svaly.
 • Na posilování při běhání nebo rychlé chůzi so pořiďte závaží na zápěstí nebo na kotníky, zvýšit efektivitu shybů zase pomůže posilovací vesta.

 

Ohled berte také na materiál a váhu činek

 

Jestliže byste rádi, aby vám činky dlouho vydržely, volte ty z kvalitního materiálu. Ideálně vyrobené z litiny nebo chromové oceli. Jsou sice dražší, zato ale trvanlivé. V některých případech se setkáte s činkami pryžovými nebo plastovými. Ty jsou samozřejmě méně trvanlivé, jejich předností jsou ale nízké pořizovací náklady. Díky tomu jsou vhodné pro začátečníky, kteří nechtějí napoprvé do činek tolik investovat. Co se týče váhy, měly by začátečníci začínat s nejnižšími kategoriemi a postupně přikupovat těžší činky. Ideální počáteční váhy se pro muže pohybují okolo 5 kg na jednu ruku, pro ženy jsou zhruba poloviční. Vhodnou alternativou je také pořízení setu s možností přidávání kotoučů. Ten se vyplatí spíše těm, kteří hodlají s činkami absolvovat silový trénink. 

 • Při výběru činek se zaměřte na jejich materiál a myslíte-li to s posilováním vážně, vsaďte a litinu nebo chromovou ocel
 • Preferujete-li u činky nízkou cenu, jsou vám na trhu k dispozici modely z pryže nebo plastu, které sice nevydrží tolik, zato jsou levné.
 • Začínejte s nižšími váhovými kategoriemi a postupně si zátěž přidávejte.

 

Jaké jsou nejlepší činky – na co se nejčastěji ptáte?

 

Jaké činky pro ženy? 

Činky pro ženy jsou určeny zejména na aerobní dynamický pohyb a smyslem jejich použití je rychlejší vyrýsování svalů a efektivnější hubnutí. Při volbě vhodného typu činek se dámy nemusí obávat nechtěného nárůstu svalstva, ale naopak se jim podaří jednou provždy eliminovat na první pohled neřešitelné potíže problematických partií. Doporučuje se začínat s váhami od 0,5 do 3 kg a využít efektu vyššího počtu opakování. 

 

Jak těžké činky na cvičení?

Zpočátku je dobré zátěž nepřehánět a začínat s nižšími vahami. Pro muže se nejnižší hranice pohybuje okolo 5 kg, pro ženy je poloviční váha hraniční. Chcete-li činky na silový trénink, zvolte set s možností přidávání kotoučů a zvyšování zátěže.

 

Nejlepší činky 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.