Nejlevnější MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší dílenská topidla 2024
Přehledně:
nejlepší dílenská topidla z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší dílenská topidla? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje subjektivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené dílenská topidla podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat díleské topidlo?

 1. Dílenská topidla slouží ke krátkodobému rychlému zvýšení teploty nebo vysušení nebytového prostoru technického rázu, například dílny, garáže anebo skladu.
 2. Z hlediska spotřebovávané energie lze dílenská topidla rozdělit na naftová topidla, elektrická topidla, infra topidla a plynové teplomety.
 3. Při výběru dílenského topidla se zaměřte na jeho topný výkon, vytápěcí schopnost a průtok vzduchu. Chcete-li přístroj umístit do vlhkých prostor, vybírejte takový, který má antikorozní povrchovou úpravu.

 

Podívejte se na nejlepší dílenská topidla:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP dílenská topidla v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dílenská topidla
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Meva TB01005P BRI Meva TB01005P BRI 1 195 1,5
2. MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW MEVA TP17001 teplogenerátor 5-10kW 99 1,6
3. Güde GEH 2000 P 85122 Güde GEH 2000 P 85122 579 1,5
4. Güde GEH 3000 P 85137 Güde GEH 3000 P 85137 924 1,1
5. Master B 3 3EPB Master B 3 3EPB 2 800 2,0

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší dílenská topidla.

 

TOP dílenská topidla na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dílenská topidla
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Güde 85137 Güde 85137 825 1,0
2. Master B9EPB Master B9EPB 4 476 1,4
3. Strend Pro BGP2001-30 Strend Pro BGP2001-30 1 025 1,0
4. Güde GEH 2000 P 85122 Güde GEH 2000 P 85122 525 1,4
5. Strend Pro AD037 Strend Pro AD037 2 075 1,0

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší dílenská topidla.

 

TOP dílenská topidla v Polsku

Ž

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dílenská topidla
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW LCD Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW LCD 1,2
2. Trotec Nagrzewnica olejowa IDE 50 D Trotec Nagrzewnica olejowa IDE 50 D 2,5
3. Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW Vevor Ogrzewanie postojowe Nagrzewnica 12V 8KW 1,2
4. Ogrzewanie postojowe nagrzewnica spalinowa diesel vevor 8kw 12v Ogrzewanie postojowe nagrzewnica spalinowa diesel vevor 8kw 12v 1,2
5. Nagrzewnica Olejowa Geotech Idh 2000 Nagrzewnica Olejowa Geotech Idh 2000 1,5

 

TOP dílenská topidla v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené dílenská topidla
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Zibro LC - 30 laserkachel Zibro LC - 30 laserkachel 1,7
2. elektrischer Heizstrahler - Heizgerät für Werkstatt - Kinderzimmer -von reer elektrischer Heizstrahler - Heizgerät für Werkstatt - Kinderzimmer -von reer 1,7
3. STIEBEL ELTRON Schnellheizer CK 20 Trend LCD, 2 KW Für Ca. 25 M², TÜV Geprüft ... STIEBEL ELTRON Schnellheizer CK 20 Trend LCD, 2 KW Für Ca. 25 M², TÜV Geprüft ... 1,4
4. Ölheizung TecTro 2200 W Braun Ölheizung TecTro 2200 W Braun 2,2
5. EBERTH Heizkanone Heizgebläse Ölheizgebläse Heizgerät Diesel Öl 20kW M EBERTH Heizkanone Heizgebläse Ölheizgebläse Heizgerät Diesel Öl 20kW M 2

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat dílenská topidla? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Dílenská topidla jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky dílenská topidla často za nejlepší ceny na trhu
 • Allegro.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Když potřebujete rychle vytopit dílnu, garáž anebo jiný technický prostor, ve kterém se nebydlí, jsou ideálním řešením dílenská topidla. Ta se liší nejen typem a výkonem, ale také druhem napájení a typem ohřevu. Dílenská topidla můžete použít i na stavbě, kde je potřeba v zimních měsících přitopit anebo pomoci rychlejšímu vysušení prostor. Převážná většina dílenských topidel je určena k rychlému nárazovému vyhřátí většího prostoru a jejich zamýšlené použití je krátkodobé.

 

Z jakých druhů dílenských topidel můžete vybírat?

 

Mezi nejčastěji využívaný typ dílenských topidel patří naftová topidla. Jde zároveň o nejvýkonnější zdroje tepla ve své kategorii, jejich topný výkon se může pohybovat v řádech desítek kW a mezi jejich přednosti patří mimo jiné i nízké provozní náklady. Všechny tyto výhody jsou ale na úkor pohodlí. Naftové topidlo je totiž nutné pravidelně obsluhovat a dolévat naftu do palivové nádrže, počítat musíte také se vznikem nepříjemných spalin. Mnohem pohodlnější jsou z tohoto pohledu topidla elektrická, která lze použít také jako samostatný ventilátor. Podmínkou jejich provozu je přítomnost elektrické zásuvky a tedy stálý přístup k elektrické energii. Za to je lze ale snadno přemístit a jejich provoz je poměrně tichý a bez vzniku spalin. Sálavé teplo pak produkují infra topidla. Ta obsahují trubici, která je elektricky vyhřívaná a z níž proudí sálavé teplo, které velice efektivně ohřeje okolní vzduch. Infra topidla neobsahují ventilátor, tudíž nezvíří prach a lze je díky tomu použít i v prašných provozech. Na zemní plyn nebo propan-butan fungují plynové teplomety. Ty mohou v některých případech obsahovat i elektricky poháněný ventilátor. Plynová topidla vyhřívají vzduch velice rychle a efektivně, bohužel ale při jejich provozu dochází ke spotřebování kyslíku v okolí.

 • Mezi nejvýkonnější zdroje tepla patří v oblasti dílenských topidel naftová topidla
 • Při použití elektrického topidla nevznikají spaliny a jeho provoz je také velice tichý.
 • Infra topidla produkují sálavé teplo, které ohřívá okolní vzduch bez víření prachu. Jsou tak ideální do prašných prostor.
 • Topidla na zemní plyn jsou úsporná a efektivní. V některých případech mohou být dokonce vybavena elektrickým ventilátorem.
 • V případě, že používáte naftové nebo plynové topidlo, počítejte s tím, že bude nutné ve vytápěné místnosti pravidelně větrat.

 

Na jaké parametry se při výběru dílenského topidla zaměřit?

 

Asi nejdůležitější vlastností, po které bychom měli pátrat jako první, je topný výkon. Ten se uvádí ve wattech (W), případně kilowattech (kW) a je přímo úměrný velikosti vytápěné místnosti. Pro představu naftová topidla jsou schopna dosahovat topných výkonů až 44 kW a jsou tedy přímo určena na stavby a k vytápění rozlehlých prostor. Topné výkony elektrických a plynových topidel se pak pohybují v rozmezí od 8 do 35 kW a spektrum jejich využití je tedy od malých po větší místnosti. Jestliže chcete dílenským topidlem také vysoušet například čerstvě omítnutou zeď na stavbě, zaměřte se na průtok vzduchu, tedy množství vzduchu, které přístroj zpracuje, obvykle udávané v litrech nebo metrech krychlových za jednotku času. Velmi důležitým parametrem je vytápěcí schopnost, která se udává v m3. Jde o objem vzduchu, který je topidlo schopno vyhřát. Při výběru dílenského topidla se zaměřte také na materiál, z něhož je přístroj vyroben. Zejména plánujete-li jej použít ve vlhkých prostorech, měl by disponovat antikorozní úpravou. Budete-li dílenské topidlo přidělávat na zeď, zjistěte si také dopředu jeho rozměry a ujistěte se, že korespondují s velikostí prostoru, kam jej zamýšlíte umístit. U topidel, s nimiž chcete manipulovat, je důležitá také hmotnost. Topidla s nejnižší hmotnosti mohou mít okolo 1 až 2 kg. Ta nejtěžší naopak mohou vážit i více než 20 kg.

 • Nejdůležitějším parametrem dílenských topidel je jejich topný výkon. S ním souvisí vytápěcí schopnost.
 • Dílenské topidlo, které chcete umístit do vlhkých prostor, by mělo disponovat antikorozní povrchovou úpravou.
 • Při výběru dílenského topidla zohledněte také jeho rozměry a hmotnost. Ta je důležitá zvláště, plánujete-li je často přenášet.

 

 

Jaké je nejlepší dílenské topidlo – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Kam nejlépe umístit dílenské topidlo?

Ideální polohou v místnosti je podobně jako v případě radiátoru prostor pod oknem, kudy proniká chladnější vzduch. Ten bude ihned při vniku do místnosti ohříván. Díky tomu se zlepší cirkulace vzduchu v místnosti a lépe se využije topný výkon přístroje. Některé druhy topidel pak potřebují přívod plynu, který určuje jejich polohu. Jiná zase vyžadují zajistit odvádění spalin z místnosti.

 

Nejlepší dílenská topidla 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Meva TB01005P BRI. Tady pořídíte Meva TB01005P BRI nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Meva TB01005P BRI“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

 
 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (22 hlasů)