Nový test a recenze IPL epilátor Braun Skin i·expert PL7253

Nový test a recenze: IPL epilátor Braun Skin i·expert

 

Nejchytřejší IPL na trhu? Minimum času maximum komfortu, tak by se dal shrnout nejnovější test IPL epilátor Braun Skin i·expert.

Zajímá vás, jak přesně funguje první inteligentní propojený IPL systém, který se učí, ukazuje zpětnou vazbu v reálném čase a přizpůsobuje plán ošetření vám na míru? Tak přesně pro vás je naše nejnovější recenze Braun Skin i-expert.

Dočtete se, jak si přesně poradil s chloupky, za co si zaslouží pochválit i co by se dalo vytknout. Nechybí UNBOXING, návod jak spustit apku ani tipy redakce, na snížení bolestivosti u IPL při ošetření.

 

TEST IPL epilátoru Braun

 

První dojem? Kompaktnost, kvalita a design

 

Námi testovaná verze Skin i·expert PL7253 je dodávána ve velice hezké krabici s dvěma sadami návodů v různých jazycích a s kartou s QR kódem pro stažení aplikace, v hladkém pudrově-růžovo-fialkovém pouzdře ve vzhledu broušené kůže, které doplňují kovové detaily v odstínu rose-gold. Pohodlně do něj uložíte:

 • Tělo IPL Skin i·expert
 • Standardní nástavec/hlavu 3 cm2
 • Přesnou hlavu 1,5 cm2
 • Širokou hlavu 4cm2
 • Transformátor včetně zástrčky a síťového kabelu
 • Holicí strojek Venus Extra Smooth

 

IPL epilátor Braun Skin i·expert

 

Balení je hezké, kompaktní, příjemně měkké, ale současně pevné, lehké, ideální na cestování i běžné ukládání. Celý epilátor je ve velmi krásné designově vydařené kombinaci bílé a metalické rose-gold barvě. Pokud byste náhodou ztratili návod, najdete jej i na webu výrobce.

Technické parametry:

 

 • hmotnost celého balení: 1,3 kg
 • rozměry celého balení.: 274 mm x 196 mm x 98 mm
 • hmotnost epilátoru: necelých 300 g
 • maximální optický výkon: 6 J/cm2

 

recenze IPL epilátor Braun Skin i·expert

 

V čem je IPL epilátor Braun Skin i·expert výjimečný a na co se hodí

 

Braun Skin i·expert je první IPL, které se skutečně naučí vaše potřeby, přizpůsobí se vám, a provede vás velmi efektivně celým epilačním procesem až k vytoužené hladké pokožce.

Dá se říct, že díky propojení s aplikací v podstatě získáte svou osobní kosmetičku, ale za zlomek ceny návštěv salonu.  A v klidu doma. Skin i·expert vám bude v reálném čase ukazovat pokrytí vaší pokožky záblesky IPL, nepředstavujte si však, že by mapoval přesný pohyb zařízení po vašem těle, tady zůstává zodpovědnost stále na vás.

O co se ale postará zcela sám, je bezpečnost a pohodlnost používání, protože snímá odstín vaší pleti až 80krát za sekundu, aby rozpoznal i ty nejmenší rozdíly. Automaticky pak sílu každého jednoho záblesku přizpůsobí různým částem těla.

Braun Skin i·expert můžete použít na:

 • Obličej a krk vyjma oblasti očí, linie vlasů a u mužů vousů
 • Nohy včetně prstů, nártů i hýždí
 • Paže včetně prstů či ramen
 • Podpaží a třísla
 • Bikini oblast vyjma oblasti sliznic (u mužů je vyloučena celá oblast)
 • Břicho
 • Hrudník
 • Záda

 

TEST IPL Braun 

 

Ultra rychlé záblesky, ultra rychlé ošetření

 

15 minut. Tak málo vám stačí, abyste ošetřili celé tělo! Braun vysílá záblesky IPL každé 0,5 vteřiny. To je opravdu ultra rychlé blikání rychlostí 125 bliknutí/minutu! Podívejte se na video tady v textu, ta rychlost je vážně neskutečná. Navíc umí klouzavý pohyb, kdy pouze posunujete přístroj a ten vysílá záblesky sám.

Při dlouhém používání, se zařízení může přesunout do režimu ochrany proti teplu, kdy se blikací sekvence zpomalí, ale stačí jej nechat chvíli zchladnout.

Osobně mi díky tomu při testu pravidelné epilování (nohou, podpaží a prstů) zabralo něco mezi 12-13 minutami. A také nedám dopustit na trvalé připojení přes síťový adaptér. Jednoduše zapojíte do zásuvky, spustíte aplikaci a jdete na to. Osobně je pro mne větší překážka nutnost pravidelně dobíjet baterii než kabel, na který se dá při epilaci v pohodě zvyknout. Jen pro ještě větší komfort by mohl být kabel měkčí, ideálně textilní.

Aplikace vám navíc dává personalizované tipy, jak můžete zrychlit a zlepšit své příští ošetření, ale o té později.

 

TETST: IPL epilátor Braun Skin i·expert PL7253

 

IPL epilaci ucítíte, ale přežijete 🙂

 

Braun IPL v ruce sedí dobře a ergonomický tvar je za mne oproti modelům IPL ve tvaru „T“ mnohem praktičtější a obratnější. Konstrukce i použitý plast jsou pevné, klidně by ale nový model mohl být ještě trochu menší, kompaktnější.

Ošetření je prakticky bezbolestné. Braun Skin i·expert má navíc 2 stupně citlivosti pro minimalizaci bolesti (3 režimy):

 • Standardní režim (3 kontrolky)
 • Citlivý režim (2 kontrolky)
 • Velmi citlivý režim (1 kontrolka)

 

recenze IPL epilátor Braun Skin i·expert
Velmi citlivý režim (1 kontrolka)
recenze IPL epilátor Braun Skin i·expert
Citlivý režim (2 kontrolky)
recenze IPL epilátor Braun Skin i·expert
Standardní režim (3 kontrolky)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Senzor Senso Adapt a aplikace navíc vše nastavují téměř bez vaší pomoci a kdykoliv můžete na intenzitě ubrat. V takovém případě ale budete na hebkou pokožku čekat trochu déle.

V podstatě všichni výrobci uvádí, že mírné štípnutí nebo nepříjemný pocit (především při použití nejsilnější intenzity na citlivější pokožce) většina uživatelů pro dlouhodobé výsledky snese. A já musím souhlasit.

Řadím se spíš k osobám s citlivější pokožkou, proto vždy volím jako výchozí nastavení nejnižší intenzitu. To je rozhodně správná volba i pro ty z vás, kteří nemáte s IPL ještě žádnou zkušenost. Reakci vaší pokožky si raději vždy ověřte, než se pustíte do rozsáhlého zákroku.

 

 

Moje pokožka ošetření snášela naprosto bez problémů, bez jakéhokoliv náznaku bolesti, vnímáte jen mírné teplo. Změnila jsem tedy nastavení na standardní režim – nejvyšší úroveň. Ani na nohou, ani v podpaží, nebo na obličeji jsem v 80 % případů necítila vůbec žádnou bolest jen trochu více tepla. Ve zbylých případech jsem cítila kraťounké štípnutí (jako od gumičky), které ale v podstatě obratem odeznělo.

Po předchozích zkušenostech s epilací IPL radím, nechte si citlivé oblasti jako je bikini oblast nebo intimní část na samostatné ošetření. Když je přístroj chladný, bolí epilace v těchto místech méně. Opět sice nejede o nic nesnesitelného, ale podíl pocitu se “štípnutím” a bez, byl u mne tak 70:30. Počítejte, že teplo i štípnutí tady budete vnímat rozhodně intenzivněji. Určitě využijte radu z návodu a neepilujte tahem, ale postupným přikládáním (tzv. razítkování).  Také musím vyzdvihnout funkci snímače odstínu pokožky, který právě na těchto oblastech hodně usnadní kontrolu nad intenzitou záblesku a tím i nad bolestí.

Inteligentní plánovač s vámi navíc po každé epilaci pomocí krátkého dotazníku každé ošetření vyhodnotí a bude-li pro vás méně příjemné, napříště sám upraví nastavení.

 

7 redakčních tipů, jak minimalizovat bolest při epilaci IPL

 

 • pokožku co nejpečlivěji oholte, zapomenuté chloupky pohltí energii IPL a to může štípnout
 • postupujte směrem nahoru (k páteři) od periferních nervů
 • ihned za přístrojem po pokožce posunujte druhou ruku (při velké citlivosti můžete použít i chladící gelový polštářek), tím zrychlíte odeznění pocitu po „štípnutí“
 • citlivější místa si ideálně nechte na samostatný den, dokud je přístroj chladnější a vaše nervy nejsou zjitřené. Snažte se na bolest nesoustředit.
 • na nejcitlivějších oblastech použijte „razítkovací metodu“, pokožku při epilaci napínejte
 • „neblikejte“ ihned 2x na stejné místo, štípnutí by bylo výraznější
 • pamatujte, že před menstruací můžete bolest vnímat intenzivněji

 

Intenzivní pulzní světlo, nebo IPL, transformuje světelnou energii na teplo, což efektivně zasahuje melanin v chloupkových folikulech a přerušuje jejich růstový cyklus. Jen díky tomu získáte dlouhodobě hladkou pokožku bez potřeby časté údržby. Osobně doporučuji, nedělat z toho vědu. Skutečně není čeho se bát. Občasné lehké štípnutí k IPL epilaci patří a ruku na srdce, bolestivost je kdekoliv na těle na míle daleko od bolesti jakou působí vytrhávání chloupků.

Někdo může namítnout, že holení nebolí vůbec, ale pokud problematiku zúžím čistě na bolestivost, musím uvést, že mnoho mužů i žen po něm trápí zarůstání chloupků, což také není nic příjemného ani hezkého. A u IPL v ošetřených oblastech chloupky vůbec nezarůstaly!

 

Jak začít?

 

Po vybalení přístroje si pomocí QR kódu z karty v balení stáhněte aplikaci. Aplikace se páruje pomocí WiFi nebo Bluethoot. Nebylo by na škodu, kdyby QR kód pro stažení aplikace byl dostupný i na stránce produktu na webu výrobce.

 

Aplikace: přesná péče, žádná věda

 

Od minulé verze, je aplikace tou nejdůležitější a zásadní inovací u Braun IPL, tak se na ni pojďme podívat podrobněji.

Po krátké registraci, vyplňte údaje o odstínu vaší pokožky a chloupků pro jednotlivé části těla a vyberte si den a čas, kdy vám bude epilace vyhovovat. Poté proveďte krátký test a můžete začít s ošetřením podle plánu.

Prvotní dojem z aplikace je rozhodně intuitivní, neobtěžuje, oceňuji, že plánuje za vás a máte díky ní přesnou kontrolu i nad vaší poctivostí.

 

 

Hlavní benefit? Myslí na vše za vás:

 

 • Nemusíte vzpomínat, jaké nastavení pro vás posledně bylo komfortní
 • Vše si pamatuje speciálně pro jednotlivé oblasti – nemusíte sami neustále přenastavovat intenzitu ošetření
 • Připomene se vám s pravidelným ošetřením (už žádné: „hmmmm, kdy že jsem blikala naposled….“?)
 • Každé ošetření s vámi vyhodnotí a sám upraví příští nastavení na ideální.

 

 

Volba hustoty chloupků je na výběr z celkem dost široké škály. Osobně jsem například při úvodním nastavování aplikace, měla pocit, že mé chloupky na nohou patří do kategorie „řídké“. Ale při rekapitulaci před dalším ošetřením (i když jsem určitě neměla pocit, že chloupků oproti minule přibylo), jsem z nějakého důvodu při výběru ze škály preferovala spíš označení husté (tedy o stupínek vyšší). Až později, když jsem kontrolovala svůj plán, jsem si svého „omylu“ všimla. Škoda, že aplikace nemá upozornění ve smyslu „skutečně máte dojem, že chloupky jsou od minula hustší“, nebo by stačilo ve výběru označit jednu z položek „vaše předchozí volba“, nebo se prostě ptát jinak, třeba „Zdají se vám chloupky od minula řidší“ ANO – NE – SPÍŠ STEJNĚ.

Co také může někomu chybět, je možnost přidání druhého uživatele. I když vás výrobce nechá projít novou registrací z jiného telefonu, dokončit párování zařízení se nám v testu nepodařilo. Nicméně další osoba/osoby může zařízení libovolně používat bez aplikace.

Myslete na to, že bez nasazené hlavice se vám IPL k telefonu nebude chtít připojit, jinak se ale páruje rychle.

Jak dlouho to bude trvat? Intervaly epilace

 

Po úvodním běhu epilace, kdy epilujete pravidelně každý týden, a který se v závislosti na barvě vaší pokožky a chloupků v aplikaci sám předdefinuje, se aplikace sama přenastaví  na pravidelný měsíční interval epilací. Tím vám výsledný hebký efekt vydrží co nejdéle, bez nutnosti opětovné epilace v intervalu po 1 týdnu. U mne se jednalo o rozmezí 6 týdnů pro nohy a obličej po 8 týdnů u podpaží a prstů nohou i rukou, než jsem přešla na měsíční „údržbu“.

 

 

To má hned minimálně 3 výhody:

 • Když nevysíláte záblesky, které by stejně neměly efekt, zbůhdarma, šetříte lampu vašeho přístroje a významně tím prodlužujete jeho životnost
 • Šetříte váš čas, aniž by trpěla vaše krása
 • Šetříte své peníze

Jednotlivé termíny si můžete kdykoliv upravit a lépe přizpůsobit, aby vám víc vyhovovaly. Navíc pro každou oblast zvlášť. Přibližně po roce byste měli dosáhnout hladké pokožky až na celý 1 rok.

 

Orientujte se pohodlně podle led diod i modrého světla

 

Primárně slouží k indikaci správného přiložení IPL proužky diod na bocích, ale modré světlo ze snímače tónu pokožky SensoAdapt je, mimo bezpečné skenování odstínu vaší kůže, praktická indikace, že máte IPL správně přiložené. Čím méně modrého světla vidíte, tím přesněji dopadne záblesk intenzivního pulzního světla na pokožku a tím méně „záře“ při epilaci můžete zahlédnout. Toto intenzivní světlo byste nikdy neměli přímo sledovat, ale myslím, že sluneční brýle, které si někteří na epilaci berou, jsou přehnané.

Pokud led diody na bocích nesvítí, záblesk se nevyšle, protože hlavice těsně nedosedá a vy musíte zlepšit umístění.

 

test ipl epilátoru Braum
SensoAdapt – přístroj vyšle intenzivní záblesk
test ipl epilátoru Braum
SensoAdapt – vyšle méně intenzivní záblesk
test ipl epilátoru Braum
Přístroj záblesk nevyšle – zlepšete umístění

 

Obratnost je jeho přednost

 

Používání Braun Skin i·expert je opravdu jednoduché. Díky ergonomickému tvaru se vám s ním bude pracovat velmi obratně i přes přítomnost síťového kabelu. Kabel v délce 3 m (2+1 m) je dostatečně dlouhý a dosáhnete s ním takřka všude. Pečlivé přikládání nečinilo žádné potíže ani v hůř dosažitelných místech, jako bikini oblast nebo zadní strana stehen. IPL je při používání také velmi tiché.

Pouze na prsty bych osobně preferovala možnost použití větší hlavice, což ale aplikace neumožňuje. Na užší nebo více kostnaté prsty, může být těžké důsledně přitisknout i nejmenší hlavici a bylo by snazší moct vyslat jeden záblesk vetší hlavicí napříč, přes více prstů najednou.

Na obličeji se ale naopak s přesnou hlavicí pracuje výborně.

 

 

Zmizely?

 

Už za 4 týdny pravidelného používání dosáhnete na pohled viditelného úbytku počtu chloupků a oslabení růstu těch zbývajících. Je to až zvláštní pocit, když několikátý den po oholení a epilaci čekáte na dotek známý pocit čerstvě rostoucího „strniště“ a ono takřka nic! Člověk by na tomto místě snadno sklouzl k dojmu, že je možné, další kolo epilace odložit, což by ale vzhledem k fázovanému růstu chloupků byla zásadní chyba. A tady je právě oceňuji důslednost plánovací aplikace, která promeškání ideálních termínů hlídá za vás.

Za další 2-4 týdny aplikace vaše epilace přenastaví do módu 1 x za měsíc a přibližně po roce byste měli mít na rok pokoj. Nebojte, Braun zase vše pohlídá za vás a včas se s kontrolou růstu připomene.

 

 

Mé osobní nastavení byly světlehnědé a hnědé řídké chloupky a tón pokožky si IPL nasnímá sám. Ale dá se říci, že mám velmi světlou pokožku, takže intenzita záblesku se při ošetření snižovala spíš výjimečně, většinou cca na 90-80%. Po 4 týdenním testovacím období odhaduji úbytek chloupků na nohou přibližně na 60%. Zbývající rostou rozhodně tenčí a znatelně pomaleji. Osobně vůbec nemám potřebu holit nohy ještě navíc mezi povinným odstraněním chloupků před epilacemi, tak jsou nenápadné.

V podpaží vnímám úbytek ještě o něco více cca na 50-60%. Epilovaná pokožka navíc vypadá na pohled lépe než i ta čerstvě oholená, protože vám již žádné kraťounké tmavé chloupky neprosvítají z pokožky a  navíc nezarůstají.

Na obličeji mám pouze jemné blond chloupky, spíše pouze „chmýří“, aplikace mne upozornila, že chloupky jsou příliš světlé a epilace nemusí být pro mne vhodná.  Přesto jsme v rámci testu Braun Skin i·expert zkusila epilovat i tuto oblast, ale úbytek nemohu hodnotit.

úbytek chloupků IPL před a po
Chloupky před epilací IPL Braun
úbytek chloupků IPL před a po
Chloupky po epilaci IPL Braun (5 cyklů záblesků, 3 den po oholení)

 

 

UNBOXING: Podívejte se na IPL epilátor Braun Skin i·expert PL7253

naživo

 

 

Rychlé shrnutí: Braun je fér

 

Aktuální IPL trh se hemží přístroji, které slibují statisíce záblesků, u Braun ale v aplikaci uvidíte vždy aktuální stav všech 400 000 záblesků s přesným odpočtem, kolik vám jich ještě zbývá v garantované kvalitě. Navíc po registraci přístroje na Braun.cz dostanete záruku na celých 5 let.

Cena sady kolem 16.000,- Kč je vzhledem k inteligentní aplikaci, výkonu a rychlosti s jakou přístroj pracuje opodstatněná a poměr cena/výkon/životnost skutečně vynikající.

Braun Skin i·expert disponuje vyšším výkonem a v odstraňování chloupků pomocí IPL technologie slibuje trvalejší výsledky než klasické IPL epilátory.  Je to výkonný, rychlý, obratný a tichý epilátor, s inteligentním snímačem a aplikací, která automatizuje celý proces epilace a zkracuje jej na minimum.

I když cena patří na trhu s produkty IPL k vyšším, v poměru cena/výkon se bavíme o špičkovém domácím produktu. Chcete-li kvalitní rychlé domácí IPL které vám bude sloužit dlouhé roky, pak je Braun Skin i·expert jednou z nejlepších voleb.

 

 

Plusy/mínusy +/- Máte si ho pořídit?

 

 • +/- velmi dobrá manipulace s přístrojem i přes přítomnost kabelu. Ti kdo často cestují, ale mohou preferovat přístroje s baterií
 • +/- cena je opticky poměrně vysoká, ale epilátor má vynikající poměr cena/výkon
 • +/- při nejsilnější intenzitě na citlivější pokožce při aplikaci štípe (jako každé IPL)
 • +/- Aplikace pouze pro jednoho
 • +/- Dlouhý kabel (3m) ale mohl by být měkčí/textilní
 • +/- Frekvence záblesků je fantastická, ale po zahřátí trochu klesá

 

 • + Aplikace pro nejrychlejší odstranění chloupků
 • + Vysoce bezpečný díky automatickému snímači odstínu pokožky
 • + 10 úrovní intenzity a 3 režim citlivosti, které nastavuje i sám
 • + Šetří čas, patří mezi nejrychlejší IPL na trhu s až 125 záblesky za minutu, (cca 1 záblesk za půl vteřiny!)
 • + Vygeneruje až 400 000 záblesků, které sám počítá
 • + Šetří záblesky/peníze
 • + S každým zábleskem se přizpůsobuje individuální barvě pokožky
 • + Líbivý elegantní design
 • + Praktický a hezký kufřík/box
 • + Holítko jako dárek
 • + Ideální pro širší škálu odstínů pleti a chloupků
 • + Pro ženy i muže, lze využít téměř na celé tělo
 • + Ergonomicky velmi povedený, jednoduché ovládání i manipulace
 • + Minimalizuje nepohodlí/bolestivost
 • + Přizpůsobuje se v čase
 • + Automatizuje, vyhodnocuje a vylepšuje správně vaše nastavení pro každou část těla zvlášť
 • + Plánuje a myslí na ošetření za vás
 • + Tichý
 • + 3 výměnné hlavice
 • + Záruka 5 let po registraci na webu výrobce


4.9/5 - (26 hlasů)