Nejlevnější Crussis One-Pan Largo 8.8-M 2023
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Crussis One-Pan Largo 8.8-M 2023

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší elektrokola 2024
Přehledně:
nejlepší elektrokola z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší elektrokola? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje subjektivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené elektrokola podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat elektrokolo?

 1. Z hlediska způsobu využití můžete narazit na elektrokola městská, skládací, horská anebo treková.
 2. Při výběru výkonu eletrokola myslete na tom, že od 250W už je elektrokolo považováno za motocykl a pro jízdu po komunikaci je k němu nutné mít řidičské oprávnění.
 3. Z technických parametrů se kromě výkonu elektrokola zajímejte také o typ snímače šlapání, kapacitu baterie a s ní související dojezdovou vzdálenost.

 

Podívejte se na nejlepší elektrokola:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP elektrokola v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrokola
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Crussis e-Largo 7.8-S 2023 Crussis e-Largo 7.8-S 2023 35 990 1,0
2. Crussis One-Pan Largo 8.8-M 2023 Crussis One-Pan Largo 8.8-M 2023 48 590 1,0
3. Crussis e-Guera 5.8 2023 Crussis e-Guera 5.8 2023 30 990 1,8
4. Crussis e-Largo 5.8 2023 Crussis e-Largo 5.8 2023 31 041 1,0
5. Crussis e-Fionna 7.8 2023 Crussis e-Fionna 7.8 2023 31 990 1,0

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší elektrokola.

 

TOP elektrokola na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrokola
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Crussis e-Guera 7.8-S 2023 Crussis e-Guera 7.8-S 2023 36 157 1,0
2. ENGWE EP-2 PRO 2022 ENGWE EP-2 PRO 2022 23 155 1,5
3. Engwe Engine Pro 2022 Engwe Engine Pro 2022 30 681 1,4
4. Crussis e-Fionna 5.8 2023 Crussis e-Fionna 5.8 2023 33 732 1,6
5. Crussis e-Largo 5.8 2023 Crussis e-Largo 5.8 2023 32 131 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší elektrokola.

 

TOP elektrokola v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrokola
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Dyu Rower elektryczny D3F 14 cali czarny Pl Dyu Rower elektryczny D3F 14 cali czarny Pl 1,3
2. Carbon 1 - ultralekki karbonowy rower elektryczny Urtopia Sirius / M - 170-185 cm Carbon 1 - ultralekki karbonowy rower elektryczny Urtopia Sirius / M - 170-185 cm 1,2
3. Rower Elektryczny Duotts C29 1000W 48V 15AH 55km/h Rower Elektryczny Duotts C29 1000W 48V 15AH 55km/h 1,3
4. Haibike AllMtn 2 grey Rower elektryczny Haibike AllMtn 2 grey Rower elektryczny 1,3
5. Canyon Neuron:ON 6 | Stealth | S | 2023 Canyon Neuron:ON 6 | Stealth | S | 2023 1,5

 

TOP elektrokola v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené elektrokola
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Cyrusher Kommoda FAT Bike Step-Through-Elektrofahrrad 250W Bafang-Motor 48V 14Ah ... Cyrusher Kommoda FAT Bike Step-Through-Elektrofahrrad 250W Bafang-Motor 48V 14Ah ... 1,1
2. Eleglide M1 27,5" E-Bike, Elektrofahrrad für Damen und Herren, Elektro ... Eleglide M1 27,5 1,4
3. ENGWE Engine Pro: 750W Faltbares E-Bike mit Vollfederung, Grau ENGWE Engine Pro: 750W Faltbares E-Bike mit Vollfederung, Grau 1,1
4. Elektrisches Mountainbike Fully | Himiway Cobra E-Bike D7(Cobra Upgraded) Elektrisches Mountainbike Fully | Himiway Cobra E-Bike D7(Cobra Upgraded) 1,1
5. Elektrofahrräder Elektrofahrräder 1,3

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat elektrokola? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Elektrokola jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky elektrokola často za nejlepší ceny na trhu
 • Allegro.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Insportline.cz – cvičte jako profíci venku i doma! Široký výběr fitness i sport vybavení
 • Sportisimo.cz – najdi si tu správnou výbavu pro tvůj oblíbený sport
 • eFitness.cz – fitness obchod s širokým sortimentem kvalitního fitness vybavení

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Při výběru elektrokola je potřeba se zaměřit na několik důležitých parametrů. O jaké jde? A jaké druhy elektrických kole existují? Co si před jeho výběrem ujasnit? A na jaké cesty jej můžete využívat?

 

Co si ujasnit před výběrem elektrokola? 

 

Především byste měli mít jasno v tom, zda na něm plánujete jezdit převážně do přírody na výlety anebo raději po městě třeba pro ukrácení cesty do práce. Nebo byste rádi v jediném modelu zkombinovali obojí? Jasno byste měli mít také v tom, kolik chcete do elektrokola investovat. S tím souvisí i vaše nároky na dojezd a výkon elektrického kola. Plánujete jezdit na elektrickém kole převážně dlouhé trasy anebo jej využijete jen na krátké výlety? Pozornost byste měli věnovat také výbavě kola. Nejde jen o nosič či stojánek, ale také typ a počet převodů přehazovačky, indikace nabití baterie, apod. 

 • Při výběru kola je potřeba mít dopředu jasno v tom, jak dlouhé trasy s ním budete chtít jezdit. S tím souvisí i dojezd a výkon konkrétního modelu.
 • Na místě je také ujasnit si cenovou náročnost, kterou jste ještě ochotni akceptovat.
 • Pozornost věnujte také vybavení elektrokola a především typu přehazovačky a počtu převodů.

 

Z jakých typů elektrokol můžete vybírat?

 

Z hlediska způsobu využití elektrického kola, můžete narazit na kola městská, horská, praktická skládací a krosová neboli treková elektrokola, která jsou pro mnoho uživatelů rozumným nejen cenovým kompromisem. Městská elektrická kola jsou ideální pro krátké jízdy po městě například za prací anebo na nákupy. Typicky se vyznačují nižším rámem usnadňujícím časté nasedání a sesedání a bohatou bezpečnostní výbavou v podobě světel, ochranného krytu na řetěz, blatníků anebo praktického nosiče. Skládací elektrokola pak můžete vzít snadno i do auta nebo prostředků městské hromadné dopravy. Vyznačují se nízkou hmotností. Často ale nemají tak dokonalé odpružení, aby bylo vhodné je využít na delší trasy či do těžšího terénu. Horské elektrokolo je jednoznačně zaměřeno na jízdu v přírodě náročným terénem. Mají odpruženou vidlici, hydraulické brzdy a elektroniku hlídající kondici baterie. Obvykle mají také přehazovačku až s 10 převody, která umožňuje plynulejší volbu odporu při šlapání a samozřejmostí je také kvalitní materiál použitý na výrobu rámu kola. Počítat ale musíte s jeho vyšší cenou. Jistým kompromisem mezi městským a horským kolem je elektrické kolo trekové, které lze využít univerzálně. Díky odpružené vidlici a dlouhému dojezdu jej můžete použít na cesty do přírody, při cestě do práce vám ale také dobře poslouží.

 • Městská elektrokola jsou určena na cestu do práce anebo na nákup. Mají nižší rám usnadňující nasedání.
 • Do tramvaje se pohodlně vejdete i se skládacím elektrokolem, které můžete následně použít na cestu po městských ulicích.
 • Horská elektrokola jsou díky odpružené vidlici, odolným materiálům a dlouhé výdrži baterie vyloženě určena na delší výlety do přírody.
 • Kompromis mezi městským a horským elektrokolem představují kola treková.

 

Technické parametry výběru

 

Z technických parametrů se zaměřte v první řadě na výkon motoru elektrokola. Z hlediska českých zákonů mohou na naše silnice pouze elektrická kola s maximálním výkonem 250 W. To ale neznamená, že byste nesehnali i výkonnější. Ty už jsou ale posuzovány podobně jako motocykly a pro jejich provoz musíte disponovat příslušným řidičským oprávněním. Důležitou součástí elektrokola, na kterou na běžném kole nenarazíte, je snímač šlapání. Ten informuje řídící jednotku o tom, zda jezdec aktuálně šlape a ta potom může vyhodnotit jak moc je potřeba mu pomoci. U městských a skládacích kol se můžete setkat s otáčkovými snímači, které sice rozpoznají aktivitu jezdce, ale ne hned od prvního šlápnutí do pedálů. Prodlevu před zapnutím pohonu je potřeba fyzicky překonat. To neplatí u torzních snímačů, které fungují hned od prvního našlápnutí a najdete je typicky u horských a krosových kol. Při výběru elektrokola můžete narazit také na jeho dojezd. Prakticky se jedná o dojezdovou vzdálenost, po kterou se můžete spolehnout na to, že vám baterie usnadní šlapání. Platí, že čím je vyšší kapacita baterie, tím je vyšší také dojezd. V případě kapacity baterie okolo 10 Ah, můžete počítat s maximálně 80 km dojezdu na jedno nabití.

 • Výkon motoru elektrokola se obvykle pohybuje v řádech stovek watů. 
 • Počítejte s tím, že od 250 W je pro provoz na komunikaci mít k elektrokolu stejné řidičské oprávnění jako k motocyklu. 
 • Elektrokolo musí být také vybaveno snímačem otáček
 • Velmi důležitým parametrem je dojezdová vzdálenost, která je přímo úměrná kapacitě použité baterie. 

 

 

Jak vybrat elektrokolo – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak funguje elektrokolo?

V případě elektrokola jde prakticky o klasické jízdní kolo vybavené navíc elektrickým pohonem, který podle potřeby doplní sílu vynaloženou při šlapání. Jezdec má tedy méně práce a poradí si hravě i s náročným terénem. Volit je možno míru intenzity výpomoci, která je obvykle odstupňována do několika úrovní. Elektrický motor je pak možné také úplně vypnout a z elektrokola se tak rázem stane běžné jízdní kolo, které je jen o něco těžší, proto i jízda na něm s vypnutým pohonem je namáhavější než v případě kola bez elektrického motoru.

 

Nejlepší elektrokola 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Crussis e-Largo 7.8-S 2023. Tady pořídíte Crussis e-Largo 7.8-S 2023 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Crussis e-Largo 7.8-S 2023“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 
 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (38 hlasů)