Nejlevnější Swiss Naturevia Magnesium 1420 mg 90 tablet
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Swiss Naturevia Magnesium 1420 mg 90 tablet

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší hořčíky 2023
Přehledně:
nejlepší hořčíky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší hořčíky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené hořčíky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat hořčík?

 1. Hořčík v těle hraje důležitou úlohu při ukládání a využívání energie. Jeho doporučená denní dávka se pohybuje mezi 350 až 400 mg.
 2. Hořčík je ve zvýšené míře obsažen v některých potravinách, například v ořechách, luštěninách či semínkách. Najdeme ho ale i v masu a rybách
 3. Mezi nejlépe vstřebatelné formy hořčíku patří bisglycinát hořečnatý, který je tělo schopné vstřebat téměř ze 100 %. Špatný není ani citrát hořečnatý. Anorganické formy hořčíku, jako například síran hořečnatý jsou vhodné spíše na koupele.

 

Podívejte se na nejlepší hořčíky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP hořčíky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hořčík
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Magne B6 Forte 50 tablet Magne B6 Forte 50 tablet 154 1,4 Více
2. Swiss Naturevia Magnesium 1420 mg 90 tablet Swiss Naturevia Magnesium 1420 mg 90 tablet 147 1,4 Více
3. VitaHarmony Hořčík 300 mg 120 tablet VitaHarmony Hořčík 300 mg 120 tablet 110 1,6 Více
4. Generica Magnesium 250 100 tablet Generica Magnesium 250 100 tablet 110 1,4 Více
5. Glenmark Magnesium B-komplex 120 tablet Glenmark Magnesium B-komplex 120 tablet 173 1,2 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší hořčíky.

 

TOP hořčíky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hořčík
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Apotex Colafit 120 kociek Apotex Colafit 120 kociek 449 1,5
2. Magne B6 Forte 50 tabliet Magne B6 Forte 50 tabliet 165 1,6
3. Adelle Davis Lipozomálne magnézium s vitamínom B6 200 ml Adelle Davis Lipozomálne magnézium s vitamínom B6 200 ml 284 1
4. Kompava Magnesium Chelate +B6 585 mg 120 kapsúl Kompava Magnesium Chelate +B6 585 mg 120 kapsúl 189 1
5. Jamieson Hořčík 500 mg s vitaminem D 500 IU 60 tabliet Jamieson Hořčík 500 mg s vitaminem D 500 IU 60 tabliet 165 1,6

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší hořčíky.

 

TOP hořčíky v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP hořčíky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hořčík
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Orthomol Vital F Orthomol Vital F 385 1,3
2. Orthomol Vital M Orthomol Vital M 371 1,5
3. VERLA Magnesium Verla N Dragees VERLA Magnesium Verla N Dragees 80 1,1

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat hořčíky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Hořčíky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky hořčíky často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Kulturistika.com – zdravý a sportovní životní styl, největší kulturistická databáze s tréningovými plány, dietami a radami od profíků
 • Namaximum.cz – chceš být nejlepší? Nakupuj tady. Vše pro dotažení výkonu na maximum
 • eFitness.cz – fitness obchod s širokým sortimentem kvalitního fitness vybavení
 • Drmax.cz – zdraví je to nejdůležitější! Nakupujte nejen léky, doplňky a kosmetiku za skvělé ceny
 • Lekarna.cz – léky, doplňky stravy, kosmetika… vše od renomovaných značek pro zdraví a krásu
 • Benu.cz – ať už potřebujete poradit s vaším zdravím nebo sehnat léky a doplňky

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Hořčík patří k nejdůležitějším minerálům, které lidský organismus potřebuje k tomu, aby mohl správně fungovat. Hořčík ovlivňuje celou řadu procesů v těle a má vliv mimo jiné na správné fungování svalů, nervů a některých tělesných orgánů. Proč je potřeba hořčík tělu pravidelně doplňovat a co se stane, pokud jej máme nedostatek? Jak vybrat ten správný přípravek, který pomůže hladinu hořčíku v těle stabilizovat? 

 

Jakou funkci má v lidském těle hořčík? 

 

Možná jste zaznamenali po spolknutí tablety s hořčíkem alespoň minimální nárůst hladiny vaší energie. Právě ta totiž s úrovní hořčíku v těle souvisí. Tento prvek pomáhá fungovat nukleotidu ATP (adenosintrifosfát), který odpovídá za ukládání a využití energie při většině biochemických procesů v buňkách. Bez hořčíku ATP nedokáže správně fungovat. V důsledku toho se tak hořčík podílí na snížení únavy a vytváření energie. Zároveň s tím se podílí také na přenosu nervových vzruchů ve svalech a zlepšuje paměť a pozornost. Doporučená denní dávka magnesia se pohybuje mezi cca 350 až 400 mg. Většinu z ní byste měli být schopni pokrýt potravou. Přesto však je pro většinu lidí téměř nemožné dostat takovéto množství hořčíku do těla každý den. A právě v tu chvíli ke slovu přichází speciální potravinové doplňky s vysokým obsahem hořčíku, kterými můžeme jeho hladinu doplňovat, kdykoliv je zrovna potřeba.

 • Bez hořčíku by nemohl správně fungovat nukleotid ATP a nedocházelo by tak ke správnému ukládání a využití energie v buňkách.
 • Hořčík tak nepřímo odpovídá za kvalitu většinu nervosvalových procesů v těle a pomáhá se zlepšením paměti a pozornosti.
 • Doporučená denní dávka hořčíku se pohybuje mezi 350 a 400 mg

 

Přírodní zdroje hořčíku

 

Hořčík je obsažen v přirozené podobě v některých potravinách. Mezi jeho bohaté zdroje patří například datle, fíky, meruňky, mandle, banány, kešu či většina luštěnin. Chcete-li zvýšit hladinu hořčíku ve svém těle, měli byste si pravidelně dopřávat například čočku, špenát nebo hrách. Hořčík obsahuje většina semínek a ořechů. Hořčík ale najdete také v mase a rybách. Velké množství jej obsahují vařená kuřecí prsa, tuňák, losos nebo candát. Bohužel pro doplnění hladiny hořčíku je potřeba zkonzumovat opravdu velké množství těchto potravin, protože tělo dokáže hořčík v potravě využít jen asi ze 30 %. O hořčík naopak přicházíme při dlouhodobém vystavení stresovým situacím, při nemoci, vysoké fyzické aktivitě anebo konzumujeme-li často ve zvýšeném množství alkohol. 

 • Mezi potraviny obsahující hořčík patří především semínka, ořechy a luštěniny. Najdeme ho ale také v mase a rybách.
 • Chcete-li zvýšit hladinu hořčíku ve svém organismu, měli byste si pravidelně dopřávat mandle, banány, kešu, datle fíky, čočku, ale i tuňáka či vařená kuřecí prsa
 • Hořčík obsažený v potravě dokáže tělo využít jen asi z jedné třetiny, proto je potřeba jej doplňovat speciálními přípravky.

 

Které formy hořčíku jsou pro tělo nejsnáze vstřebatelné? 

 

I magnesium existuje jako jiné stopové prvky v mnoha rozmanitých formách. Každá z nich se kromě jiného liší i vstřebatelností. Mezi velmi snadno vstřebatelné formy magnesia patří například citrát hořečnatý, z něhož si tělo dokáže vzít až 80 % hořčíku. Mimo jiné jej využijete při zácpě, protože zlepšuje průchodnost stolice. V potravinových doplňcích se může vyskytovat také bisglycinát hořčíku, který tělo dokáže využít téměř ze 100 %. Zároveň patří k nejlepším formám magnesia vyznačující se především zklidňujícími účinky. Je vhodný pro všechny, kteří potřebují zlepšit svůj spánek a eliminovat nežádoucí následky stresu. Sportovci by v přípravcích pro zvýšení hladiny hořčíku měli hledat orotát, což je forma hořčíku, která zlepšuje fyzickou výkonnost a činnost srdce. Pro studenty je zase vhodný treonát působící pozitivně na paměť, koncentraci a schopnost učit se. Hořčík lze doplňovat nejen potravinovými doplňky, ale také hořečnatými koupelemi. Pro tyto účely se hodí síran hořečnatý, což je anorganická forma hořčíku snadno rozpustná ve vodě.

 • Mezi nejlepší formy hořčíku patří bisglycinát hořčíku, který tělo dokáže vstřebat téměř ze 100 %. 
 • Anorganické formy hořčíku, jako například síran hořečnatý jsou vhodné spíše na koupele, z nichž lze vstřebat hořčík pokožkou.

 

Jaký je nejlepší hořčík – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak působí hořčík na organismus?

Hořčík při správném použití zmírňuje křeče a pomáhá správně fungovat svalům. Lze jej použít také jako prostředek proti nespavosti či na zmírnění podráždění. Některé formy hořčíku pomáhají zlepšovat kognitivní funkce a jsou tak nezbytné pro studenty, jiné zlepšují fyzickou výkonnost a ocení je proto sportovci. Hořčík je nezbytný také pro udržení dobrého stavu zubů a kostí a pomáhá lépe fungovat nervové soustavě.

 

Nejlepší hořčíky 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Magne B6 Forte 50 tablet. Tady pořídíte Magne B6 Forte 50 tablet nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Magne B6 Forte 50 tablet“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (27 hlasů)