Nejlevnější Makita KP0800
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Makita KP0800

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší hoblíky 2023
Přehledně:
nejlepší hoblíky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší hoblíky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené hoblíky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat hoblík?

 1. Při výběru hoblíku byste měli mít v první řadě jasno v tom, zda budete preferovat klasický ruční hoblík a nebo elektrický přístroj.
 2. Elektrický hoblík pro domácí použití by měl disponovat příkonem alespoň okolo 800 W a šířkou hoblování mezi 100 a 120 mm.
 3. Hledáte-li kvalitní hoblík, zajímejte se také o to, z jakého materiálu jsou vyrobeny jeho nože. Ke standardu v této oblasti dnes patří rychlořezná ocel.

 

Podívejte se na nejlepší hoblíky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP hoblíky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Makita 1806B Makita 1806B 9 290 1,1 Více
2. Makita KP0800 Makita KP0800 2 890 1,3 Více
3. EXTOL PREMIUM 8893405 EXTOL PREMIUM 8893405 2 179 1,3 Více
4. Makita 1911B Makita 1911B 5 390 1,4 Více
5. Makita KP0810C Makita KP0810C 5 290 1,4 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší hoblíky.

 

TOP hoblíky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Makita KP0800 Makita KP0800 2 949 1,4
2. Makita 1806B Makita 1806B 6 757 1,4
3. Makita 1911B Makita 1911B 5 381 1,6
4. Bosch GHO 26-82 D 0.601.5A4.301 Bosch GHO 26-82 D 0.601.5A4.301 3 710 1,6
5. FIELDMANN FDH 200801-E FIELDMANN FDH 200801-E 1 057 2,5

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší hoblíky.

 

TOP hoblíky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Strug 18V DeWALT DCP580N + torba narzędziowa GRATIS Strug 18V DeWALT DCP580N + torba narzędziowa GRATIS 1,2
2. Strug do drewna 18V Makita DKP180Z Strug do drewna 18V Makita DKP180Z 1,2
3. Strug Performance Power PHP650C Strug Performance Power PHP650C 1,6
4. Makita MT STRUG 500W 82mm M1902 Makita MT STRUG 500W 82mm M1902 1,1
5. Ryobi R18PL-0 Strug Akumulatorowy 18V Ryobi R18PL-0 Strug Akumulatorowy 18V 1,4

 

TOP hoblíky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené hoblíky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Akku-Hobel DeWalt DCP580N Akku-Hobel DeWalt DCP580N 1,2
2. Metabo DH 330 - Dickenhobel Metabo DH 330 - Dickenhobel 1,3
3. Makita , Akku-Hobel DKP180Z Makita , Akku-Hobel DKP180Z 1,2
4. Makita Handhobel 82 mm 230 V - Orange Makita Handhobel 82 mm 230 V - Orange 1,1
5. Silverline 82-mm-Elektrohobel 710 W Silverline 82-mm-Elektrohobel 710 W 1,6

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat hoblíky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Hoblíky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky hoblíky často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Rucninaradi.cz – obchod s ručními nářadími a příslušenstvím od nejlepších značek
 • Svarecky-obchod.cz – široká nabídka svařovací techniky a taky příslušenství
 • lidl-shop.cz – online supermarket s širokou nabídkou legendárních produktů
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Každý, kdo někdy budoval pergolu, terasu, altán a nebo dokonce dům ze dřeva, jistě narazil na nutnost jeho opracování. Dřevo je jako materiál velice vděčné. Pracuje se s ním poměrně jednoduše a zároveň je poměrně trvanlivé. Ve srovnání s jinými druhy stavebních prvků, je také poměrně levné. V surovém stavu je však poměrně hrubé, což v lepším případě vede k nepříjemnému pocitu při každodenním kontaktu s ním. V extrémních podmínkách si můžete až zadřít třísku, což rozhodně není příjemné. Na druhou stranu hladce opracované dřevo je příjemné na omak a dokáže navodit vzácnou domácí atmosféru. Abyste byli schopni dřevo opracovat, potřebujete kvalitní hoblík. Jaké typy tohoto nářadí můžete na současném trhu sehnat a pro jaké účely jsou nejvhodnější? 

 

Z jakých typů hoblíků můžete vybírat? 

 

Asi nejčastěji se setkáte s klasickým ručním hoblíkem, práci pak dokáže poměrně značně usnadnit hoblík elektrický. Ruční hoblík se hodí na méně frekventované hoblování prken a surového dřeva, u něhož je potřeba pouze začistit nepříjemné otřepy. Přestože se v minulosti hoblovalo téměř vše ručně, dnes již to není potřeba. Jednak je to velmi pracné, a pak existují hoblíky elektrické, které práci usnadní a zrychlí. Jakmile se začnete výběrem elektrického hoblíku zabývat detailněji, narazíte na 2 typy – tesařský a kompaktní. Jak již název sám napovídá, tesařské hoblíky jsou určeny pro profesionály, pro domácí kutilské využití plně postačí hoblík kompaktní. Ten si poradí jak s odstraněním starých nátěrů, tak s přípravou latí na plot či terasu, ale i s úpravou dřevěných obkladů.

 • Klasický ruční hoblík ani zdaleka nepatří minulosti. Je ale určen spíše na nárazové ohoblování menšího množství materiálu.
 • Práci i čas ušetří hoblík elektrický
 • V případě, že vybíráte elektrický hoblík pro domácí použití, bude vám plně dostačovat levnější kompaktní varianta.

 

Důležité parametry pro výběr hoblíku

 

V případě elektrického přístroje hraje samozřejmě významnou roli jeho příkon. Od něho se odvíjí množství zpracovaného materiálu i doba použití hoblíku. Pro amatérské využití na práce okolo domu bude postačovat hoblík s příkonem mezi cca 800 a 1 000 W. Profesionální hoblíky mohou disponovat příkonem až 1,5 kW. S příkonem souvisí také šířka hoblování. Samozřejmě zde platí přímá úměra, tzn., čím větší bude příkon hoblíku, tím širší pás zvládne hoblík zpracovat v rámci jednoho pásu. Ty nejméně výkonné modely nabízí zpracování plochy okolo 80 mm, naopak ty nejvýkonnější si poradí i s 30 cm. Rozumný kompromis se pohybuje v rozmezí 100 až 120 mm. Na kvalitu opracování dřeva má vliv také hloubka hoblování. Čím hlubší je drážka, tím kratší dobu budete hoblovat. Na druhou stranu se ale také více nadřete a samozřejmě hodně uberete, což zejména v případě tenkého materiálu nemusí být žádoucí. Pro domácí použití bude optimální hoblík s hloubkou záběru okolo 3 až 5 mm. Některé profesionální přístroje pak nabízí úběr až okolo 22 mm. Chcete-li investovat do variabilního přístroje, máte na výběr hoblíky s volitelnou hloubkou hoblování z několika předdefinovaných stupňů. 

 • Při nákupu hoblíku se zaměřte na jeho příkon, který by se u přístrojů určených pro domácí použití měl pohybovat minimálně na hranici 800 W
 • S příkonem souvisí také šířka hoblování. Optimální se pohybuje okolo 100 mm, narazíte ale také na profesionální modely hoblíku nabízející až 300 mm.

 

Vliv na výslednou kvalitu práce má také materiál nožů

 

Při nákupu hoblíku se zajímejte také o to, z jakého materiálu jsou vyrobeny jeho nože. Kvalitní modely nabízí rychlořeznou ocel, která se ale při hlubším hoblování může poměrně rychle opotřebovat. Chcete-li, aby vám hoblík dlouho vydržel, nesnažte se hoblovat hlubokou drážku najednou, ale ubírejte materiál postupně. O tlumení rázů a řízený náběh hlavy se postará integrovaný elektronický systém. Hoblíky, které jím disponují, dokážou výrazně usnadnit práci.

 • Slušné hoblíky mají nože vyrobeny z rychlořezné oceli, u které se ale předpokládá postupný úběr materiálu. Větší hloubky hoblování ji mohou poškodit. 
 • Chcete-li mít s hoblíkem snazší práci, vsaďte na model s integrovaným elektronickým systémem.

 

Jaký je nejlepší hoblík – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak seřídit hoblík před jeho použitím? 

Nově seřídit hoblík je obvykle potřeba po přebroušení nožů. Bezprostředně po jeho koupi je možné hoblík ihned použít, protože je seřízen z výroby. Vracíte-li hoblíkový nůž zpět do lůžka, je potřeba jej usadit na místě klínem. Poklepem na hoblíkový nůž lze nastavit hloubku úběru a opět zafixovat klínem. Jestliže chcete naopak nůž vyjmout a přebrousit, je potřeba jej z hoblíkového nože vyrazit opět poklepem na nýt v zadní části nástroje.

 • Jak správně hoblovat? 

Ať již k hoblování používáte ruční nebo elektrický nástroj, platí pro tuto činnost podobná pravidla. Vždy provádějte hoblíkem co nejdelší tahy a veďte je ve směru dřevěných vláken. Před hoblováním si dobře prohlédněte materiál a zhodnoťte, kterým směrem vlákna klesají a kterým stoupají. Hoblík pak nastavte tak, abyste hoblovali v tom směru, kde dřevěná vlákna stoupají. Při práci se nebudou vytrhávat.

 

Nejlepší hoblíky 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Makita 1806B. Tady pořídíte Makita 1806B nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Makita 1806B“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.9/5 - (60 hlasů)