Nejlevnější Daylong Extreme lipozomální ochranné mléko SPF50+ 200 ml
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Daylong Extreme lipozomální ochranné mléko SPF50+ 200 ml

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší opalovací krémy 2021
Přehledně:
nejlepší opalovací krémy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší opalovací krémy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené opalovací krémy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat opalovací krém?

 1. Před nákupem opalovacího prostředku byste měli znát svůj fototyp.
 2. Volbu ochranného faktoru SPF podřiďte kombinaci svého fototypu a předpokládané intenzitě a době slunění.
 3. Z prostředků dostupných na trhu si zvolte přípravek s vhodnou konzistencí.

 

Podívejte se na nejlepší opalovací krémy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP opalovací krémy v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší opalovací krémy.

 

TOP opalovací krémy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené opalovací krémy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+ 200 ml Bioderma Photoderm Kid sprej SPF50+ 200 ml 310 1,3 Viac
2. Daylong Kids Lotion SPF30 200 ml Daylong Kids Lotion SPF30 200 ml 490 1,3 Viac
3. Bioderma Photoderm Bronz suchý olej SPF30 200 ml Bioderma Photoderm Bronz suchý olej SPF30 200 ml 335 1,1 Viac
4. Daylong Extreme Lotio SPF50+ 200 ml Daylong Extreme Lotio SPF50+ 200 ml 671 1,2 Viac
5. Bioderma Photoderm Kid mlieko SPF50+ 100 ml Bioderma Photoderm Kid mlieko SPF50+ 100 ml 206 1,9 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší opalovací krémy.

 

TOP opalovací krémy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené opalovací krémy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. MOKOSH BRĄZUJĄCY BALSAM DO CIAŁA I TWARZY POMARAŃCZA Z CYNAMONEM 180ml MOKOSH BRĄZUJĄCY BALSAM DO CIAŁA I TWARZY POMARAŃCZA Z CYNAMONEM 180ml 311 1,2
2. St Moriz Medium Samoopalacz 200ml St Moriz Medium Samoopalacz 200ml 98 1,3
3. Minetan Pianka Samoopalająca Do Ciemnej Opalenizny Kokos 200Ml Minetan Pianka Samoopalająca Do Ciemnej Opalenizny Kokos 200Ml 559 1,1

 

TOP opalovací krémy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené opalovací krémy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. STADA Ladival Allergische Haut Gel STADA Ladival Allergische Haut Gel 274 1,2
2. Eucerin Sun Gel-Creme Oil Control Eucerin Sun Gel-Creme Oil Control 303 1,5
3. Eucerin Sensitive Protect Extra Light Lotion Eucerin Sensitive Protect Extra Light Lotion 316 1,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Kvalitní opalovací přípravek je potřeba nejen na cestu k moři, ale i při setrvání v domácích podmínkách. V posledních letech se intenzita slunečního záření v našich končinách zvyšuje, a proto bychom svoji ochranu neměli podceňovat. Zejména chodíte-li často do solária či se chystáte v zimě na hory, měl by být kvalitní opalovací prostředek vaším stálým společníkem.

 

Jaká kritéria hrají roli při výběru vhodného opalovací prostředku právě pro vás?

Před nákupem opalovacího krému či mléka byste měli znát svůj fototyp a přizpůsobit mu intenzitu ochrany proti UV záření. Fototypy se rozdělují na šest skupin v závislosti na množství pigmentu, který se podílí na ochraně pokožky. V podmínkách našeho mírného pásma se vyskytují především první čtyři:

 • Fototyp 1. stupně mají lidé s extrémně světlou kůží posetou často pihami, která po vystavení slunečnímu záření velice rychle zčervená. Pro majitele tohoto fototypu je pobyt na slunci nejvíce nebezpečný a měli by se chránit krémem s co nejvyšším ochranným faktorem.
 • Majitelé kožního fototypu 2. stupně mají stále světlou pleť, která na slunci nejprve zčervená a poté pomalu zhnědne. Pro tuto skupinu by opalovací přípravky měly mít ochranný faktor alespoň 30
 • Fototypy 3 a 4 disponují velice dobrou snášenlivostí vůči slunečním paprskům, po jejichž expozici velmi snadno zhnědnou. Doporučená doba vystavení slunci je u nich ve srovnání s předchozími skupinami až dvojnásobná. Ochranný faktor krému by se měl pohybovat okolo 15 až 20.
 • Výběr ochranného krému podřiďte úrovni svého fototypu.
 • Berte v úvahu také plánovanou dobu vystavení pokožky slunečním paprskům.

 

Co znamená ochranný faktor?

Ochranný faktor SPF (Sun protection factor) udává po jakou dobu je ošetřená pokožka chráněná proti škodlivému UV záření. Prakticky jde o to, kolikrát déle bude naše pokožka chráněna ve srovnání s kůží nenamazaného jedince. V současnosti jsou dostupné krémy s nejvyšším ochranným faktorem SPF 50+. Ty jsou vhodné především pro světlou citlivou pleť, kterou plánujete dlouhodobě vystavit slunečnímu záření. Krémy s nejnižší ochranou mají hodnotu SPF v rozmezí 5-10. Chránit se je možno před UV zářením skupiny B, které sice neproniká do hloubky kůže, ale způsobuje její povrchové opálení. Před UVA zářením podílejícím se zejména na stárnutí pokožky a tvorbě vrásek efektivní vnější ochrana neexistuje. Chránit se lze pouze omezením expozice pokožky slunci. 

 • Plánujete-li dlouhodobé opakované vystavení pokožky slunci zejména při pobytu u moře, pořiďte si bez ohledu na váš fototyp krém s nejvyšším ochranným faktorem SPF 50+
 • Jestliže nechcete, aby vaše kůže rychle zestárla působením UVA zářením, omezte dobu jejího vystavení slunci

 

Z jakých opalovacích prostředků v závislosti na konzistenci je možné v současné době vybírat?

Ne každý miluje mastný pocit na své pokožce. Proto je na trhu celá řada přípravků různé konzistence a možností aplikace, které uspokojí širokou škálu spotřebitelů. Z čeho tedy můžeme vybírat?

 • Opalovací krém je tradičním přípravkem s nejhustší konzistencí, který se ve srovnání s ostatními nejhůře rozmazává a jeho aplikace tak trvá nejdelší dobu.
 • Trochu řidší je opalovací mléko, jemuž dává z důvodu snadného nanesení přednost čím dál větší počet lidí.
 • Opalovací olej, který se nikdy úplně nevstřebá, slouží k intenzivní ochraně a výživě pokožky po celou dobu jejího vystavení slunci. Stačí jej nanést pouze jedenkrát a jste chráněni po celou dobu opalování.
 • Nejsnazším řešením zejména pro rodiče malých dětí je opalovací sprej, který se velice jednoduše nanese a pokryje bez potíží větší plochu pokožky včetně hůře dostupných míst. 

 

Jaké jsou nejlepší opalovací krémy – na co se nejčastěji ptáte?

 

Jak dlouho se opalovat na slunci?

Optimální délka pobytu na slunci je závislá na vaše fototypu. Jestliže máte pleť velmi citlivou na sluneční záření a opalujete se do červena, neměli byste se slunci vystavovat více než5 až 10 minut. Odolnější osoby mohou na slunci setrvat až 40 minut. Vždy ale použijte vhodný opalovací prostředek s odpovídajícím ochranným faktorem SPF.

 

Jak se opalovat v soláriu?

V soláriu by se měly opalovat pouze osoby s fototypem 2 a vyšším a nechte si vytvořit individuální opalovací program. Před opalováním odložte šperky, hodinky a další osobní věci a odličte se. Nepoužívejte krémy s ochranným faktorem, aplikujte speciální kosmetiku určenou pro opalování v soláriích. Vždy použijte ochranné brýle proti UV záření. Počet opalování za rok by se měl pohybovat maximálně v rozmezí 70 až 100 návštěv, vše ale záleží na fototypu vaší pokožky. Jestliže se na vaší pokožce objeví puchýře či změny v pigmentaci, navštivte svého lékaře.

 

Jak odstranit opalovací krém z oblečení?

Dostane-li se vám opalovací krém na oblečení, rozhodně se jej nepokoušejte odstraňovat ubrouskem nebo kapesníkem. Tak ho jenom rozmažete a dostanete na větší plochu. Místo toho jemně sklepněte silnou vrstvu krému a látku ihned namočte do vody, čímž odstraníte zbytky krému, aniž by došlo k rozšíření zasažené plochy. 

 

Jak vyprat opalovací krém?

Prací prostředek určený k odstraňování skvrn naneste rovnou na skvrnu od opalovacího krému a vetřete do tkaniny. Nechte působit alespoň 15 minut a poté oblečení vyperte běžným způsobem na maximální teplotu vhodnou pro konkrétní látku. Zkontrolujte eventuelní zbytky skvrn a v případě potřeby celý postup opakujte.

 

Jaký opalovací krém k moři?

Přestože se někomu může zdát, že větry vanoucí u moře příjemně ochlazují, slunce praží v jižněji položených zemích mnohem intenzivněji, a proto je potřeba se také důkladněji chránit. Nechcete-li řešit puchýře a zčervenalou bolestivou pokožku, vybavte se opalovacím krémem s ochranným faktorem alespoň SPF 30 a důsledně jej používejte.

 

Jaký opalovací krém pro mimimka a kojence?

Opalovací krém pro nejmenší děti byste měli začít používat hned, jak se objeví první sluneční paprsky. Miminka mají velmi tenkou a citlivou pokožku, která se díky menšímu obsahu pigmentu nedokáže slunečním paprskům bránit tak účinně jako dospělá kůže. Zároveň je jejich pokožka citlivá na látky obsažené v opalovacích krémech pro dospělé. Pro kojence byste měli používat minerální opalovací krémy s ochranným faktorem SPF 50+, které nejsou plné konzervantů, nadupané vůněmi a mají jemnou lehkou konzistenci umožňující snadné rozmazání i v případě neposedného dítěte.

 

Kdy se nejlépe opalovat?

Intenzita UV záření se v průběhu dne mění. Nejvyšší je v období od 11. hodiny dopolední do 15. hodiny odpolední, kdy byste pobyt na slunci měli omezit, ošetřit pokožku silnou vrstvou ochranného krému s faktorem alespoň SPF 30 a pokud možno se i obléci. K opalování se lze bezpečně uchýlit mimo tuto dobu. I po 15. hodině je potřeba při pobytu na slunci používat ochranný krém. Nezapomeňte, že opálit se lze i ve stínu.

 

Nejlepší opalovací krémy 2021. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Daylong Ultra Lotio SPF25 200 ml. Tady pořídíte Daylong Ultra Lotio SPF25 200 ml nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Daylong Ultra Lotio SPF25 200 ml“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 
Rixo.cz

Nebo vyzkoušejte kontrolu vašich aktuálních smluv.

Prověřte si, zda jste pojištění dobře. Na RIXO vám ZDARMA prověří vaše smlouvy.

Běžte na rixo.cz/kontrola-pojistnych-smluv a ušetřete i tisíce ročně!

     

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.