Nejlevnější Petzl Tikka
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Petzl Tikka

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší čelovky 2024
Přehledně:
nejlepší čelovky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší čelovky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje subjektivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené čelovky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat čelovku?

 1. Při výběru čelovky je potřeba rozlišit, zda potřebujete základní model vhodný na venčení psa s dosvitem do 100 lm anebo byste s čelovkou rádi vyrazili i do neznámého terénu a potřebujete vyšší dosvit. Ty nejvýkonnější čelovky mohou poskytnout dosvit více než 500 lm.
 2. Z ostatních technických parametrů si při koupi čelovky všímejte také dosvitu (v metrech), výdrže, hmotnosti a způsobu napájení.
 3. Zejména u čelovek, které plánujete používat za deště a ve vlhku, je důležitý stupeň krytí (nejvyšší IP68) a pozornost při výběru věnujte také materiálu. Nejodolnější jsou slitiny hliníku.

 

Podívejte se na nejlepší čelovky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP čelovky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Petzl Tikkina Petzl Tikkina 436 1,3
2. Petzl Tikka Petzl Tikka 545 1,4
3. Petzl Actik Petzl Actik 660 1,3
4. Fenix HM51R Ruby V2.0 Fenix HM51R Ruby V2.0 1 614 1,1
5. Fenix HM65R Fenix HM65R 2 286 1,1

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší čelovky.

 

TOP čelovky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Petzl Tikkina Petzl Tikkina 250 1,4
2. Petzl Actik Petzl Actik 775 1,3
3. Petzl Actik Core Petzl Actik Core 1 325 1,4
4. Fenix HM51R Ruby V2.0 Fenix HM51R Ruby V2.0 1 600 1,1
5. Petzl Bindi Petzl Bindi 800 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší čelovky.

 

TOP čelovky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Latarka Czołowa Led 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem Latarka Czołowa Led 4w1 Mini Reflektor Z Magnesem 1,7
2. Latarka czołówka Cob 4w1 lampka czołowa z magnesem Latarka czołówka Cob 4w1 lampka czołowa z magnesem 1,7
3. Mocna Latarka Led lampka czołowa czołówka na Aku na głowę Vayox VA0025 Mocna Latarka Led lampka czołowa czołówka na Aku na głowę Vayox VA0025 1,2
4. Latarka czołowa vayox Latarka czołowa vayox 1,2
5. LATARKA CZOŁOWA COB 4w1 LAMPKA CZOŁÓWKA Z MAGNESEM LATARKA CZOŁOWA COB 4w1 LAMPKA CZOŁÓWKA Z MAGNESEM 1,6

 

TOP čelovky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené čelovky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Stirnlampe ONnight 100 batteriebetrieben 80 Lumen Stirnlampe ONnight 100 batteriebetrieben 80 Lumen 1,4
2. Stirnlampe HL100 Wiederaufladbar USB 120 Lumen Stirnlampe HL100 Wiederaufladbar USB 120 Lumen 1,4
3. Everbeam H6 Pro LED Stirnlampe mit Bewegungssensor, 650 Lumen, 30 Stunden Everbeam H6 Pro LED Stirnlampe mit Bewegungssensor, 650 Lumen, 30 Stunden 1,2
4. Petzl Stirnlampe Actik Core (Schwarz) Petzl Stirnlampe Actik Core (Schwarz) 1,4
5. Stirnlampe Biwak 500 USB Wiederaufladbar 100 Lumen Stirnlampe Biwak 500 USB Wiederaufladbar 100 Lumen 1,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat čelovky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Čelovky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky čelovky často za nejlepší ceny na trhu
 • Allegro.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Okay.cz – oblíbené produkty na jednom místě. Objevte širokou škálu elektroniky a domácího vybavení
 • Exasoft.cz – zvyště svoji efektivitu, modernizujte IT infrastrukturu za dobré ceny
 • Expert.cz – najděte to nejlepší pro vaše domácnosti. Obrovský výběr, fajn ceny
 • lidl-shop.cz – online supermarket s širokou nabídkou legendárních produktů
 • 4camping.cz – specialista na outdoorové vybavení a kempování a život v přírodě
 • Hanibal.cz – kvalitní outdoorové vybavení pro všechny dobrodruhy a cestovatele

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Čelovka je šikovným zdrojem světla nejen pro outdoorové aktivity, ale také pro práci na zahradě anebo v dílně. Využijí i lidé, kteří rádi zkoumají podzemí a všichni milovníci kempování a táboření v divoké přírodě. Čelovka může být praktickým doplněním osvětlení i při cyklistice v extrémních podmínkách či jiných náročných aktivitách. Jak ji vybrat a na co se při jejím výběru zaměřit?

 

K čemu budete čelovku používat? 

 

Čelovka, kterou použijete například na práci na zahradě anebo venčení psa za šera bude mít diametrálně jiné vlastnosti a parametry než čelovka, se kterou budete slézat hory či prozkoumávat podzemí. Mezi základní typy čelovek patří takové, které mají relativně nízkou výdrž a krátký dosvit. Upevňují se okolo hlavy pružným páskem a jsou vhodné například na zahradu či běh ve městě. Svítivost takových čelovek se pohybuje běžně do 100 lm. Střední kategorie čelovek už má svítivost do cca 500 lm a je vhodná pro běžce či cyklisty, kteří se pravidelně vydávají do šera. Vystačíte si s ní i v kempu a podrží vás i při výpravě do neznámého nočního terénu. Upevnění je často pevnější a pásek okolo hlavy je doplněn dalším přes temeno. Čelovky do extrémních podmínek pak nabízí svítivost nad 500 lm a využijete je například při vysokohorské turistice, slézání skal a pohybu v terénu, který neznáte. Jejich napájení je často řešení dobíjecím akumulátorem s dlouhou výdrží.

 • Základní čelovky mají nízkou výdrž a krátký dosvit. Hodí se na práci na zahradě, venčení psa a podobně. Svítivost se pohybuje do 100 lm.
 • Střední kategorie čelovek nabízí svítivost do 500 lm a jsou vhodné i pro výpravy do neznámého neosvětleného terénu.
 • Čelovky do extrémních podmínek využijete při vysokohorské turistice a extrémních sportech. Svítivost mívají nad 500 lm a jejich součástí je obvykle nabíjecí akumulátor.

 

Jaké technické parametry zohlednit při výběru čelovky?

 

V první řadě byste především měli mít jasno v tom, k čemu budete čelovku potřebovat. V závislosti na tom pak volte její světelný tok, dosvit, výdrž, ale i hmotnost a formu napájení. Potřebujete, aby byla odolná vůči vodě, anebo vám stačí obyčejný levnější model, který ale neodolá vlhku? 

Světelný tok (svítivost) vyjadřuje sílu, kterou zdroj světla v čelovce vyzařuje. Jeho jednotkou je lumen (lm) a platí, že čím vyšší hodnota světelného toku, tím více bude čelovka svítit.

Dosvit se u čelovky udává v metrech a i tento parametr vypovídá o síle světelného zdroje. Pro občasné domácí použití postačí čelovky s dosvitem okolo 50 m, sportovní aktivity provozované za tmy už budou vyžadovat dosvit alespoň 100 m. Ty nejvýkonnější čelovky mohou mít dosvit až okolo 200 m.

Výdrž čelovky je reprezentována dobou svícení. Obvykle by měl tento údaj informovat o tom, jak dlouho je čelovka schopna svítit na svůj maximální výkon. Někteří výrobci do tohoto údaje ale započítávají i dobu do vybití baterie, kdy již čelovka svítí slaběji. To může být poněkud zavádějící. Nejčastěji se výdrž čelovky pohybuje v řádech jednotek až desítek hodin. Ty nejvýkonnější čelovky vydrží najednou svítit i 200 a více hodin

 • Při výběru čelovky je potřeba zohlednit několik technických parametrů jako je například světelný tok, dosvit, výdrž baterie, ale i způsob napájení a hmotnost.
 • Potřebujete-li čelovku, která bude odolávat vlhku a prachu, hledejte přístroj s krytím IP68.
 • Z hlediska vzdálenosti dosvitu můžete sehnat základní čelovky schopné svítit až 50 m před sebe, ale i špičkové modely s dosvitem okolo 200 m.
 • Výdrž běžné čelovky se pohybuje v jednotkách hodin, ty nejlepší modely zvládnou i 200 a více hodin.

 

Jaké další vlastnosti zohlednit při nákupu čelovky?

 

Některé modely jsou odolné vůči vodě a vlhku. To je praktické zejména plánujete-li se s čelovkou pohybovat za deště anebo ve vlhkém prostředí, například v jeskyni. Ideální je v tomto ohledu odolnost IP68, tedy kompletní ochrana proti prachu a ponoření do vody bez omezení hloubkou. Vůči stříkající vodě jsou odolné již i čelovky s IPx4, ty ale po ponoření do vody můžete vyhodit. Z hlediska materiálu jsou mnohem odolnější čelovky vyrobené ze slitin hliníku než z běžného plechu. Přední sklo čelovky volte pokud možno minerální, vydrží více než plastové. Můžete-li, čelovku si také dopředu vyzkoušejte. Mezi důležité vlastnosti patří také způsob jejího ovládání a pohodlí při nošení. Z hlediska finanční náročnosti platí, že ty nejlevnější čelovky se dají pořídit za pár stovek. Za špičkové modely si můžete připlatit klidně i tisíce korun. Proto je dobré rozmyslet si dopředu, zda vůbec nadstandardní funkce na čelovce využijete.

 

 

Jaká je nejlepší čelovka – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak vybrat čelovku na běh?

Čelovka, se kterou chcete běhat, by měla dobře sedět na hlavě a nesklouzávat, proto je výhodnější upřednostnit modely s přídavným páskem přes temeno. Platí také, že by měla být co nejlehčí. Nízká hmotnost by ale neměla být na úkor výdrže. Čím více režimů svícení může čelovka nabídnout, tím bude běžec ve tmě bezpečnější.

 

Nejlepší čelovky 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Petzl Tikkina. Tady pořídíte Petzl Tikkina nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Petzl Tikkina“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 
 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (12 hlasů)