Nejlevnější Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12 kg
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12 kg

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší granule pro psy 2021
Přehledně:
nejlepší granule pro psy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší granule pro psy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené granule pro psy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat granule pro psy?

 1. Při výběru vhodných granulí pro vašeho psa dbejte především na jejich vyvážené složení.
 2. Zvažte věk psa, ale také jeho velikost a zdravotní stav. 
 3. Pro venkovní psy volte granule s vyšším obsahem tuku.
 4. Menší psi vyžadují malé granule s vysokou výživovou hodnotou. 

 

Podívejte se na nejlepší granule pro psy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP granule pro psy v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené granule pro psy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Royal Canin Mini Adult 8 kg Royal Canin Mini Adult 8 kg 722 1,5 Více
2. Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12 kg Brit Care Adult Large Breed Lamb & Rice 12 kg 884 1,3 Více
3. Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice 12 kg Brit Care Adult Medium Breed Lamb & Rice 12 kg 886 1,2 Více
4. Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice 12 kg Brit Care Junior Large Breed Lamb & Rice 12 kg 989 1,3 Více
5. Brit Care Senior Lamb & Rice 12 kg Brit Care Senior Lamb & Rice 12 kg 898 1,2 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší granule pro psy.

 

TOP granule pro psy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené granule pro psy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Royal Canin Mini Adult 8 kg Royal Canin Mini Adult 8 kg 757 1,3
2. Pedigree Adult hovädzie & hydina 15 kg Pedigree Adult hovädzie & hydina 15 kg 404 1,4
3. Brit Premium by Nature Adult L 15 kg Brit Premium by Nature Adult L 15 kg 656 1,2
4. Eminent Dog Adult 15 kg Eminent Dog Adult 15 kg 555 1,4
5. Royal Canin Maxi Adult 15 kg Royal Canin Maxi Adult 15 kg 1 136 1,3

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší granule pro psy.

 

TOP granule pro psy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené granule pro psy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom Dla Psów Powyżej 8Kg Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom Dla Psów Powyżej 8Kg 559 1,2
2. Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom Dla Psów Poniżej 8Kg Bayer Foresto Obroża Przeciw Pchłom I Kleszczom Dla Psów Poniżej 8Kg 507 1,1
3. Brit Care Junior Large Breed Lamb Rice 12kg Brit Care Junior Large Breed Lamb Rice 12kg 801 1,2

 

TOP granule pro psy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené granule pro psy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Josera SensiPlus Josera SensiPlus 113 1,1
2. Josera Festival Josera Festival 113 1,1
3. ROYAL CANIN Gastro Intestinal Low Fat ROYAL CANIN Gastro Intestinal Low Fat 251 1

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Po své psy chce většina chovatelů to nejlepší, protože je obvykle považuje za členy rodiny. Aby s námi tito naši zvířecí miláčkové mohli být co nejdéle a v dobré kondici, je potřeba se zajímat o jejich správnou výživu a dopřát jim jen to nejlepší. Vždyť tito tvorové jsou se svojí stravou na člověku plně závislí.

 

Na co brát při výběru kvalitních psích granulí ohled?

Zásadním kritériem pro výběr opravdu kvalitních granulí pro psy je jejich složení a obsah masa a tedy bílkovin, ale také tuků a vlákniny. Kromě toho byste měli vzít v úvahu i: 

 • věk psa
 • jeho rasu
 • ale také zdravotní stav
 • a způsob života

 

Například psí senioři mají odlišné stravovací potřeby než štěňata či dospělí psi. Jestliže je váš pes zavřený celý den v bytě, bude potřebovat jiný druh granulí než jeho kolega běhající celé dny venku. 

 • V závislosti na věku psa můžete vybírat ze stravy pro juniory, dospělé a seniory, mezi něž se obvykle řadí psi již od cca 7 let.
 • Při výběru granulí berte ohled i na zdravotní stav a životní styl vašeho psa. 

 

Kde najít složení krmiva a jaké je jeho optimální složení? 

Výrobci mají jako povinnost uvádět na obalu granulí jejich složení, a to v pořadí od složky s nejvyšším procentuálním zastoupením k nejnižší. Obecně jsou nejdůležitější složkou psích granulí bílkoviny živočišného původu. Ty se postarají o správné fungování vašeho psa, růst jeho svalů, rychlé hojení ran a nezatěžují jeho trávicí soustavu. Bílkovin by mělo být v krmivu alespoň 20 %, dbejte důsledně i na jejich původ. Do krmiva se často přidávají levnější bílkoviny rostlinné, které nevhodným způsobem zatěžují trávicí aparát psa. Pro dobrou funkci vylučovací soustavy vašeho psa je potřeba, aby v granulích byla obsažena i vláknina. Její obsah by se měl pohybovat okolo 5 %. Zdrojem rychlé energie v granulích jsou sacharidy, kterých by ale mělo být minimum, protože pes jejich trávení příliš dobře nezvládá. Samozřejmě nesmí chybět ani tuky, které vylepšují chuť krmiva a podporují dobrou kondici psa. Pro domácí psi by se jejich obsah v granulích měl pohybovat maximálně okolo 10 %, venkovním psům, kterým dopřejete intenzivní pohyb, můžete dopřát až 25 %. V granulích byste měli nalézt také důležité vitamíny, minerály a stopové prvky

 • Na prvním místě v procentuálním zastoupení výživových prvků byste měli nalézt bílkoviny
 • Aktivně žijícím psům dopřejte krmivo s vyšším obsahem tuku.
 • Nezapomeňte ani na vitamíny a minerály

 

Při výběru krmiva berte ohled na velikost vašeho psa

Pro menší plemena psů existují speciální granule s vyváženým obsahem živin a drobnější velikostí jednotlivých granulek. Kromě slabších čelistí mají malá plemena i rychlejší trávení, proto je třeba věnovat při výběru pozornost energetické hodnotě granulí a preferovat ty s vyšším množstvím živin. Střední a velká plemena naopak potřebují větší velikost jednotlivých granulí, aby u příliš malých nedošlo k jejich vdechnutí. Navíc není potřeba tak vysoká energetická hodnota jako u malých plemen. Navíc by ale granule měly obsahovat látky vyživující klouby (např. chondroitin nebo glukosamin), které eliminují vyšší poškození pohybového aparátu u těžšího psa.

 • U malých psů dbejte především na vysokou výživovou hodnotu a malý tvar granulí. 
 • Větší psi vyžadují větší granulenormálním poměrem výživových látek a přídavkem surovin vyživujících jejich více zatěžované klouby.

 

Jaké jsou nejlepší granule pro psy – na co se nejčastěji ptáte?

 

Jaké granule pro štěně?

Kvalitní granule pro štěně by měly obsahovat dostatečné množství minerálních látek, bílkovin a vitamínů. V období, kdy pes roste, potřebuje hodně energie, proto se nebojte vybírat energeticky vydatné granule. Při výběru se řiďte především jejich složením. Komponenty použité k výrobě granulí musí výrobce uvádět na obalu v pořadí podle výše jejich zastoupení v krmivu. Ty s největším obsahem jsou tedy na prvních místech. Každé krmivo pro štěně by na prvním místě mělo mít uvedeno maso a také vyznačen jeho druh. Jako další mohou být obsaženy obiloviny, popel pro lepší trávení a další látky. U granulí pro štěňata si ohlídejte obsah proteinů, který by se měl pohybovat alespoň okolo 20 %. Důležité je také zastoupení tuků. Optimální je v tomto případě obsah okolo 15 %, chybu neuděláte ale ani sáhnete-li po granulích s obsahem tuku okolo 25 %. 

 

Jaké granule pro starého psa?

Pro staršího psa trpícího již nějakým tím zdravotním neduhem, vybírejte krmivo, které podpoří jeho vitalitu a zbytečně po něm nebude přibírat. S rostoucím věkem totiž klesá schopnost pohybu a díky tomu se více začínají ukládat tuky. Krmivo by tedy mělo být bohaté na vlákninu, případně obsahovat prvky kloubní výživy, ale rozhodně by nemělo mít vysoký obsahu tuků. Ohlídejte si, že se jejich podíl vejde do cca 5 až 10 %. Čím méně, tím lépe.

 

Jaké granule pro psa, aby přibral?

Chcete-li, aby vašemu čtyřnohému miláčkovi nebyla vidět žebra, zaměřte se na granule s vysokými výživovými hodnotami. Klidně mu dopřejte po nějaký čas i granule pro štěňata, nebo granule s již vysokým obsahem tuku ještě polijte před konzumací olejem. Vhodné je také zamyslet se nad velikostí krmné dávky a raději ji důkladně přepočítat. Jestliže váš pes nenadále hubne, mohou být na vině také parazité. Preventivní odčervení rozhodně nebude na škodu.

 

Kdy dávat junior granule pro psa?

Délka podávání granulí pro juniory je závislá na druhu plemene a velikosti psa. Psi menších plemen jsou dospělí již v období okolo 1 roku, kdy je možné mírně snížit krmné dávky a začít postupně přecházet na granule pro dospělé psy. U větších plemen toto období nastává okolo 18 měsíců a obří rasy jsou dospělé až zhruba ve dvou letech. Nechcete-li se řídit tabulkami, sledujte u svého štěněte růst. Jestliže se pomalu zastavuje a štěně se již nezvětšuje v kohoutku, pravdpoěpodobně nastal ten správný okamžik na ukončení podávání junior granulí.

 

Kdy dávat senior granule pro psa?

Čas na konzumaci krmiva pro seniory nastává zhruba okolo 7 let věku psa. Záleží samozřejmě také na rase a velikosti psa. Obecně ale platí, že v tomto věku jsou již psí klouby natolik opotřebené, že vyžadují speciálně upravené krmivo s obsahem kloubní výživy. Pes se také obvykle méně hýbe, proto potřebuje krmivo s nižším obsahem tuků, aby zbytečně nepřibíral. Krmiva pro seniory obsahují také vyšší procento obilovin a jsou tak zdrojem uhlohydrátů, které pes potřebuje pro kvalitní látkovou výměnu.

 

Proč pes nejí granule?

Zvířata mají žrádlo vysoko na žebříčku priorit. Aby jej zkonzumovali, musí jim však chutnat. Jestliže pes nechce žrát granule, patřičně ho jejich chuť ničím nezaujala. Můžete mu je trochu zpestřit. Například částí konzervy, kterou předtím mírně ohřejete v mikrovlnné troubě nebo pokapáním lososovým olejem. Anebo psovi zkuste čas od času něco uvařit. Jít neustále jednu a tutéž stravu nenadchne pravděpodobně nikoho, tak k tomu nenuťte svého psa.

 

Nejlepší granule pro psy 2021. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Royal Canin Mini Adult 8 kg. Tady pořídíte Royal Canin Mini Adult 8 kg nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Royal Canin Mini Adult 8 kg“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.9/5 - (32 hlasů)