Nový test a recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

Nový test a recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Zpracování nezávislé recenze bylo sponzorováno

Dnes testujeme elektrokoloběžku Aerium AOVO PRO, která je prezentována jako skvělá volba pro uživatele, co hledají slušný výkon, spolehlivost a přijatelnou cenu. V recenzi jsme se zaměřili právě na tyto klíčové vlastnosti a funkce.

 

elektrokoloběžka Aerium AOVO PRO

 

Montáž, kvalita zpracování, první start

 

Elektroloběžka je dodávána v pevné krabici, kde je dobře zajištěna proti poškození při přepravě, nemusíte se tak bát objednání on-line. Montáž po vybalení je velmi jednoduchá a rychlá a umožní vám opravdu rychlý požitek z první jízdy. V podstatě stačí nasadit část s řídítky a dotáhnout pomocí několika přiložených šroubků.

Přiložený tištěný uživatelský návod je velmi podrobně zpracovaný avšak obrázky v něm uvedené mají nízkou kvalitu. Tady by výrobce mohl určitě zapracovat na zlepšení.

Aerium AOVO PRO je také opravdu snadno skladovatelná díky praktickému zacvakávacímu systému na řidítkách.

Celkové zpracování je poměrně kvalitní. Konstrukce se jeví pevná a odolná a ani po delším užívání se neobjevily výrazné problémy. Pouze došlo k lehkému povolení šroubů na řízení koloběžky, které je vhodné čas od času zkontrolovat a dotáhnout.

 

recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Ovládání, režimy jízdy, aplikace

 

Ovládání elektrokoloběžky je celkově snadné a intuitivní. Tři režimy jízdy ECO (do 15 km/hod) , pomalý (do  20km/hod) a sportovní (do 25 km/hod), které lze nastavit v mobilní aplikaci, umožňují přizpůsobit rychlost jízdy vlastním preferencím a potřebám.

Mobilní aplikace AOVO PRO nabízí mnoho zajímavých funkcí, včetně ovládání LED osvětlení, nastavení tempomatu, citlivosti akcelerátoru a brzdění.

Výborná je i funkce zabezpečení koloběžky pomocí zámku, kdy při její aktivaci nelze koloběžku ovládat, při pohybu pípá, a také dojde k zablokování předního elektrokola. Případnému zloději tak nezbyde nic jiného než tuto cca 12,5 kg važící elektrokoloběžku maximálně zkusit odnést, nebo ji prostě nechat napokoji.

 

test elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Rychlostní limity

 

V aplikaci také můžete snadno zvýšit maximální rychlost až na 31 km/hod (standardně je nastavena na 25 km/hod, protože naše legislativa umožňuje max. rychlost 25 km/hod pro ty kdo nevlastní řidičské oprávnění, a také pro jízdu na cyklostezkách). Jen pro zajímavost jsme při testování z opravdu velkého kopce dokázali koloběžku „rozpálit“ až na rychlost 42 km/hod a i při této rychlosti se koloběžka chovala stabilně a bezpečně, ale samozřejmě tohle “doma” raději nezkoušejte :). Bezpečnost především!

 

recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

A co poměr cena/výkon?

 

Jedním z nejzajímavějších aspektů této elektrokoloběžky je její velmi dobrý poměr cena/výkon. V kombinaci s nosností až 120 kg se stává skvělou volbou pro různé typy uživatelů, od dospělých až po mladé začínající jezdce.

Síla motoru 350 W poskytuje slušný rozjezd a ve většině situacích zvládá jízdu bez problémů. Při vyšší hmotnosti jezdce (přes 100 kg) nebo na svažujícím se terénu může motor dosáhnout svých limitů. Pokud jste tedy těžší a plánujete jezdit ve velmi kopcovitém terénu, může pro vás být lepší zvážit model s ještě vyšším výkonem. 

Potěší také krytí IP 65, které by mělo zaručit slušnou ochranu proti tryskající vodě po dobu nejméně 3 minut ze vzdálenosti 3 metrů a také absolutní odolnost proti vniknutí prachu.

 

recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Výdrž a kapacita baterie

 

Baterie s kapacitou 10,5 Ah poskytuje solidní dojezd, který podle výrobce dosahuje až 35km. Tato hodnota platí při ideálním stavu, tedy u jezdce s hmotností do 60kg, na rovině a při ECO provozu s rychlostí do 15 km/hod. Celková výdrž je velmi ovlivněna hmotností uživatele, rychlostí a stylem jízdy a také tvarem terénu po kterém jedete. Znatelný úbytek energie nastane i při zvýšení povolené rychlosti na 31 km/hod. Při našem testování dosahoval dojezd při sportovnější jízdě, kopcovitém terénu a hmotnosti uživatele 95 kg cca 15km. U jezdce s hmotností 50 kg s více opatrným stylem jízdy slušných cca 32km.

Dobíjení vás příjemně překvapí, jelikož je relativně rychlé a plné nabití zvládnete cca za 4,5 hodiny.

 

test elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Brzdění a jízdní vlastnosti

 

Elektrokoloběžka je při odložení na stojánek překvapivě stabilní a zadní kotoučová brzda funguje bezproblémově a účinně, kdy při brzdění brzdou zároveň dochází k přibrzdění předního kola s elektromotorem. Při brzdění dojde také k rozblikání zadního červeného světla.

Displej na středu řidítek je celkem dobře čitelný, ale jeho čitelnost může být ovlivněna slunečním světlem z některých úhlů, kdy jsou symboly jízdních režimů hůře čitelné.

Plné 8,5″ pneumatiky jsou ideální pro městský provoz, protože eliminují riziko píchnutí. Na asfaltovém i dlážděném povrchu výborně sedí a koloběžka je snadno a bezpečně ovladatelná. V terénu výrazně chybí odpružení a nafukovací kola, což je však logické protože se jedná o typ který patří na pevný povrch a není primárně do horšího terénu určen. Nepříjemné poskakování elektrokoloběžky a vibrování řidítek do rukou není vůbec nic příjemného, a pokud opravdu preferujete jízdu i v těžším terénu, určitě doporučujeme odpružený typ, ideálně s většími nafukovacími koly, kde sice hrozí jejich propíchnutí, ale odtlumení nárazů a vibrací je nesrovnatelně větší než u klasických malých plných pneumatik.

 

test elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

Závěrečné shrnutí a doporučení

 

Celkově dosahuje elektrokoloběžka Aerium AOVO PRO opravdu velmi dobrého poměru cena/výkon a nabízí spoustu užitečných funkcí, které z ní dělají atraktivní model na trhu s elektrokoloběžkami do městského a silničního provozu. Má sice pár menších nevýhod, jako je ne zcela přesný ukazatel stavu nabití baterie, hůře se zacvakávající kryt nabíjení baterie a nebo absenci češtiny v mobilní aplikaci, ale v celkovém hodnocení jde spíš o drobnosti a v zásadě moc neuberou z celkového pozitivního dojmu z tohoto modelu. Určitě velmi dobře poslouží uživatelům, kteří hledají spolehlivou a dostatečně výkonnou elektrokoloběžku s dobrým dojezdem pro městské dojíždění a výlety a má naše doporučení.

 

test elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

Nejdůležitější postřehy z testu elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO:

 

+ poměr cena / výkon

+ nosnost až 120 kg

+ výkon motoru 350W

+ kapacita baterie 10,5 Ah

+ krátká doba nabíjení (lehce přes 4,5 hod)

+ jednoduchá montáž po vybalení z krabice

+ rychlé složení a rozložení

+ poměrně kvalitní zpracování s bytelnou konstrukcí 

+ celkově snadné ovládání 

+ možnost nastavení maximální rychlosti v mobilní aplikaci až na 31 km/hod 

+ možnost nastavení tří režimu v mobilní aplikaci ECO (do 15km/hod) , pomalý (do 20km/hod) a sportovní (do 25km/hod)

+ funkce zámku 

+ další funkce v mobilní aplikaci AOVO PRO (ovládání LED osvětlení, tempomat, citlivost akcelerátoru a citlivost brždění)

+ krytí IP 65

+ stabilní stojánek 

+ zadní kotoučová brzda

+/- displej 

+/- 8,5“ plné pneumatiky především do městského provozu 

+/- dojezd dle výrobce až 35km pouze v ideálním provozu

+/- uživatelský návod s obrázky s velmi nízkou kvalitu

– mobilní aplikace není v českém jazyce

– stav nabití baterie na displeji je orientační

– ochranný kryt nabíjení baterie elektrokoloběžky jde hůře zacvaknout

 

Unboxing recenze elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

 

Tohle najdete v balení akumulátorového elektrokoloběžky Aerium AOVO PRO

 

V pevné krabici o velikosti 113 x 54 x 16 cm a hmotnosti 14,5 kg dostanete:

  • elektrokoloběžku
  • vícejazyčný návod k použití
  • sadu imbusových klíčů
  • nabíječku a nabíjecí kabel
4.9/5 - (28 hlasů)