Nový test a recenze tyčového a ručního akumulátorového vysavače 2 v 1 Concept VP 6120

Nový test a recenze aku vysavače

Concept VP 6120 2 v 1 

tyčový a ruční akumulátorový vysavač Iconic Animal Flex

 

Sponzorováno

Chcete více volnosti a flexibility? Většina domácností sice stále spoléhá na klasiku se sáčkem a přívodním kabelem, ale těch co pokukují po modernějším řešení kvapem přibývá. Patříte mezi ně? Pak je právě pro vás náš nejnovější test aku vysavače Concept VP6120.

 

Recenze a test Concept VP 6120

 

Konkurence klasickým vysavačům v podobě těch tyčových roste nebývalým tempem. Jejich nespornou výhodou je fakt, že se vám při vysávání pod nohami neplete přívodní kabel a pokud se navíc toužíte zbavit otravné nutnosti shánět stále zásobu nových pytlíků, pak právě vy byste se měli zajímat o recenzi tyčového a ručního akumulátorového vysavače Concept VP 6120.

 

Recenze a test Concept VP 6120 tyčový aku vysavač 2 v 1 Iconic Animal Flex

Co vše můžete od Concept VP6120 2 v 1 očekávat?

 

Hlavní předností Concept VP6120 Iconic Animal Flex je kombinace akumulátorového vysavače 2 v 1, kdy máte k dispozici ruční vysavač a tyčový vysavač s řadou drobného příslušenství, které lze velmi jednoduše složit a rozložit.  Tím získáváte obratného a všestranného pomocníka, který hravě zastoupí klasický vysavač, prachovku nebo smetáček.

Vysavač je poměrně kvalitně dílensky zpracovaný s efektním designem v bronzové barvě, avšak mezi některými díly vysavače ucítíte přebytečnou vůli, především mezi prodlužovací trubicí a tělem ručního vysavače nebo také pojezdovými kolečky. Co naopak velmi potěší je flexibilní ohebný kloub, který vám umožní snadné vysávání pod nábytkem bez zbytečného ohýbání se, a také možnost jednoduchého odstavení vysavače do svislé polohy, díky pevné aretaci, kdy vysavač i přes svoji výšku sám stojí poměrně stabilně. 

Pokud chcete mít vysavač stále po ruce, nebo jen dobře zajištěný proti pádu, je ideální  využít přibalené uchycení na zeď

 

test aku vysavače Concept VP 6120

 

Sací výkon a výdrž baterie vysavače Concept VP6120

 

Velkým plusem vysavače je sací výkon, který si můžete nastavit jednoduchým překliknutím na rukojeti vysavače. Na výběr máte volbu intenzity sání ve verzi nízké, střední a vysoké.  

Velkým problémem tyčových vysavačů bývá zejména slabá výdrž baterie, proto je srdcem tohoto vysavače úsporný BLDC motor a také akumulátor o velikosti 2500mAh a napětí 29,6V. Dle výrobce je výdrž baterie až 60 min

Při vysávání na nejnižší výkon se vysavač zastavil po cca  55 minutách, což téměř odpovídá údajům výrobce a není tak problém bez obtěžujícího kabelu uklidit i prostornější domácnost. Na nejvyšší výkon vysavač vysával lehce přes 11 minut, což vůbec není špatný výsledek, ale počítejte, že max. výkon se vám přibližně po pěti minutách tohoto vysávání lehce sníží. Při vysávání na plný výkon bylo také znát zvýšení teploty vysavače v oblasti rukojeti. Zajímavostí je, že při zapnutí vysavače prochází vzduch konstrukcí akumulátoru a tím jej pravděpodobně ochlazuje.

 

recenze aku vysavače Concept VP 6120

 

A co další vlastnosti?

 

O stavu nabíjení, nabití nebo vybití baterie vás informuje led dioda, která se nachází v rukojeti vysavače. Výrobce uvádí, že plné nabití akumulátoru proběhne za 4-5 hodin. V testu jsme plného nabití docílili krátce po 5 hodinách

Vysavač patří k těm lehčím na trhu a tak vám nebude činit problémy rychlé vysátí pavučin po celém domě nebo vysátí prachu z hůře dostupných míst.

Hlučnost s hodnotou nižší než 82 dB patří k lepšímu standardu na trhu a vestavěné LED osvětlení, které je umístěno v přední části turbokartáče, vám rozhodně pomůže v méně osvětlených částech bytu, nebo pod nábytkem, s lokalizací nečistot.

 

test aku vysavače Concept VP 6120

 

Jak tedy vlastně saje?

 

Testy sice ukazují, že samotný sací výkon nemusí být rozhodující. Je tomu však tak i u tohoto vysavače? Rozhodně!

Samotné vysávání povrchů je díky samostatně poháněným turbokartáčům s tímto vysavačem poměrně snadnou záležitostí s velmi dobrým výsledkem. Pokud máte doma především koberce, jednoznačně sáhnete po Carpet kartáči, který je sice univerzálním kartáčem, avšak na koberce velmi účinným pomocníkem. Tento kartáč je tvořený kombinací štětin a gumových lamel díky kterým nečistoty z koberce snadno vyčesává. Pokud však máte doma samé tvrdé podlahy, určitě využijete HardFloor kartáč s měkkými vlákny. 

 

test tyčového vysavače Concept VP 6120

 

Jako drobnou nevýhodu můžete vnímat způsob výměny těchto dvou kartáčů, který nepatří k nejsnadnějším. Hodilo by se, kdyby výrobce přibalil například nějaké příslušenství k pootočení zámků mechanismu upínání kartáčů, my jsme si museli poradit s druhým koncem vidličky 🙂 .

 

test tyčového vysavače Concept VP 6120

 

Bojovník proti zvířecí srsti

 

Jelikož je vysavač Concept VP6120 Iconic Animal Flex primárně určen pro ty, co mají doma domácího mazlíčka, který po sobě zanechává značné množství chlupů a nepořádku, určitě rádi a často využijete malý turbokartáč, štěrbinovou hubici, či hubici s kartáčem. 

Malý turbokartáč vysává velmi kvalitně a hodí se pro vysávání menších ploch. Perfektně jej uplatníte při vysávání pohovky nebo i kufru vašeho auta. Vyjmutí malého turbokartáče je oproti velkému turbokartáči daleko jednodušší a velmi rychlé.

 

test tyčového vysavače Concept VP 6120

 

Snadná údržba, žádné sáčky!

 

Samotná údržba vysavače je až na výměnu kartáčů jednoduchá a praktická. Nádržka na smetí s objemem cca 0,5 l obsahuje i vyjímatelný hrubý filtr. Nečistoty se z nádržky velmi snadno vysypávají a opláchnutí nádržky a filtru vodou také nezabere mnoho času. Absence sáčků vás nadchne a zbaví starostí se sháněním nových, navíc ušetříte maličko i přírodu.

Vysavač obsahuje také malý Hepa filtr třídy 13, který lze rovněž snadno vyjmout a po častějším používání jej můžete (a výrobce to také doporučuje) přemáchnout ve vodě.

 

test tyčového vysavače Concept VP 6120 2v1

 

Závěr, výsledek, hodnocení, resumé? Jak si vedl Concept VP6120 v testu?

 

Po několikadenním testování vysavače jsme si na něj velice rychle zvykli a s jeho prací jsme byli skutečně spokojení. Rotační kartáče nejen dobře vysávají, ale také usnadňují samotný pohyb vysavače. S ohebným kloubem jsme se lehce dostali pod většinu nábytku a led osvětlení je jednoznačně praktickou součástí. Ano najde se pár drobných výše uvedených výhrad, které bychom si u vysavače dokázali představit jinak, ale od vysavače člověk čeká především dobré vysátí a to Concept VP6120 zvládl. Praktičnost a pohotovost se mu nedají ani v nejmenším upřít a se skutečností, že vás od dobře uklizené domácnosti dělí necelých 6.000,- Kč, můžeme nákup tyčového akumulátorového vysavače 2 v 1 Concept VP6120 doporučit.

 

test tyčového vysavače Concept VP 6120

 

Pokud vás zajímá, v jakém balení vám Concept VP6120 dorazí domů, podívejte se na náš unboxing na YouTube.

 

UNBOXING vysavače Concept VP 6120

 

 

Tohle najdete v balení akumulátorového vysavače Concept VP 6120

 

V pevné krabici o velikosti 730 x 305 x 165 mm a hmotnosti 5,7 kg dostanete:

  • uživatelskou příručku v 11 jazycích (podrobný návod také najdete na webu výrobce https://www.my-concept.cz/img.asp?attid=14950077)
  • prodlužovací trubici s kloubem
  • držák vysavače na zeď
  • štěrbinovou hubici
  • hubici s kartáčem
  • nabíjecí adaptér
  • výměnný kartáč HardFloor na tvrdé podlahy
  • malý turbokartáč
  • velkou podlahovou vysávací hubici s Led osvětlením a výměnným univerzálním Carpet kartáčem
  • a tělo ručního vysavače s nádobou na prach s Hepa filtrem třídy 13 a nabíjecím akumulátorem o napětí 29,6V a kapacitě 2500 mAh
4.5/5 - (28 hlasů)