Jak zhubnout stehna

Jak zhubnout stehna

 

Stehna jsou jednou z nejvíce problematických partií lidského těla a zhubnout je není bohužel sprint. Je to spíše maraton, proto je klíčové obrnit se trpělivostí a pořádnou dávkou vytrvalosti. Aby vám cesta za vysněnými pevnými a štíhlými stehny ubíhala rychleji, prozraďme si několik efektivních tipů, jak na to.

 

Jak zhubnout stehna

 

Chce to trochu kardia

 

Ze všeho nejdříve do svého denního harmonogramu zařaďte trochu kardia. Samozřejmě to neznamená, že musíte dnes a denně uplavat desítky kilometrů nebo uběhnout maraton, i když takový běh je skvělým kondičním sportem, majícím opravdu vynikající výsledky. Bohatě ale stačí, když zařadíte do programu více procházek. I díky nim půjde problematická partie dolů. Proto vystupte o zastávku dřív a dojděte to domů pěšky. Nebo místo použití výtahu jděte raději po schodech. Změny mohou být maličké, ovšem mohou vést k velkým výsledkům. 

 

Hubnutí stehen během

 

Jak začít běhat?

Že vás ale zaujal běh? Dříve jste běhali opravdu aktivně a stehna byla štíhlá a fit, ovšem poté vás rodina, práce nebo jenom prokrastinace dohnala do bodu, že jste běh odbourali ze svého denního plánu? Pak se ptáte, jak začít běhat. Znovu. Pravidelně. Odborníci se shodují na tom, že pokud jste v minulosti provozovali sportovní aktivitu, vracet se k činnosti budete opravdu snadno. Tělo si pamatuje víc, než si myslíme. 

Vyplatí se začít takzvaným indiánským během, kdy chvíli běžíme, chvíli jdeme rychlejším tempem. Srovnejte si dech a až se budete cítit, kilometry uběhněte bez chodící přestávky.

 

Nezapomínejte na silový trénink

 

Běh, jízda na kole, plavání, skákání na trampolíně i pilates či klasický tanec – to vše jsou kardio cvičení, která vám dopomohou ke štíhlejším stehnům. Abyste se však pyšnili i z pevných stehen, silový trénink je zapotřebí.

Alespoň dvakrát týdně sáhněte po činkách a při posilování se zaměřte na spodní část těla. Zakomponujte do setu hlavně cviky, které se zaměřují na hýždě, lýtka a vnitřní, vnější stranu stehen. I když vás na druhý den bude bolet každý krok, původně silná stehna se vám začnou ztrácet před očima.

 

Hubnutí stehen

 

Ale já nechci velká pevná stehna!

Silový trénink mnoho žen děsí. Konkrétně je děsí představa, že se jednoho krásného dne vzbudí s velkými, leč pevnými stehny, která by byla větších rozměrů než partnerova. Je ale třeba si uvědomit, že cvičením doma s vlastní vahou k obrovskému objemu stehen nedojde. Pouze se tím nohy zpevní a vytvarují, tím efekt pohasne.

Pokud by člověk zatoužil po stehnech, jaká mají mnohé kulturistky, pak je zapotřebí zamířit do posilovny, kde se bude cvičit se závažím nemalé hmotnosti. Pokud se však stále efektu bojíte, holt vsaďte více na kardio, ale aspoň krátké, pár minutové posilování doma u televize skousněte.

 

Čím zhubnout stehna

 

Doplňky stravy jako tišší společníci

 

Abyste při sportovní aktivitě podali opravdu skvělý výkon, vyplatí se sáhnou po doplňcích stravy. Jelikož i do stehen se uchyluje voda, vhodné jsou produkty určené pro odbourání tekutin. Mnozí lidé dnes nedají dopustit ani na spalovače tuků, ovšem k těm je třeba přistupovat střízlivě. Nepomůžou zhubnout, dopomohou „pouze” k podání lepšího výkonu, při kterém více spálíte.

 

Hubnutí stehen

 

Upravte svůj jídelníček

 

Co platí obecně při hubnutí je, že klíčová je úprava jídelníčku. Bez správného stravování to nepůjde, proto si sedněte nad tím, co jíte a vyhoďte ze seznamu vše, co je v rozporu se zdravým životním stylem. Fastfoody, alkohol ani sladkosti nemají v jídelníčku své místo, naštěstí je lze lecčím nahradit. Sáhněte po laskominách bez cukru nebo jezte více ovoce a zeleniny.

Čemu se také vyhněte, jsou tučné uzeniny. Klobásky, jitrnice ani bůčky nejsou tím, co vám přispěje ke štíhlé figuře. Spíše na objemu stehen jenom přidají.

4.9/5 - (8 hlasů)