Jak se zbavit nadváhy

Jak se zbavit nadváhy

 

Boj s nadváhou je velmi těžký. My pro vás máme několik tipů na to, jak se nadbytečných kil zbavit jednou provždy. Uvidíte, že stačí jen pár drobných změn a kila začnou mizet doslova před očima. A pokud se ve výživě nevyznáte, není nic jednoduššího než využít některý z dietních balíčků keto diety.

 

Jak se zbavit nadváhy

 

Kalorický deficit

 

Abyste začali hubnout, potřebujete přijmout méně energie, než vydáte. A jelikož se energie měří převážně v kaloriích, říká se tomuto stavu kalorický deficit. Hodnoty jsou u každého trochu jiné. Závisí totiž nejen na pohlaví, ale i typu zaměstnání, aktivitě a věku.

Pro orientaci – průměrný muž potřebuje pro udržení váhy denně přijmout 2500 kcal. U žen je to o něco nižší, zhruba 2000 kcal. Ideální kalorický deficit je doporučený denní příjem mínus 500 kcal, tedy pro muže 2000 kcal a pro ženy 1500 kcal. Tato hodnota je vhodná pro zdravé a udržitelné hubnutí. Abyste ale zjistili opravdu správné číslo, je na místě přesnější měření u odborníka, popř. pomocí některé z online fitness kalkulaček.

 

 

Změňte stravu

 

Změna stravy je pro úspěšné hubnutí naprosto zásadní. Pamatujte, že kalorií musíte vždy přijmout méně, než jich vydáte. Pokud budete tělu dodávat hodnotu stejnou, váha se nezmění. A když přijmete energie více než jí spotřebujete, začnete tloustnout. Tak jednoduché to je.

Je jasné, že stravovací návyky se mění jen velmi těžko. Především pokud delší dobu bojujete s nadváhou. Ukazuje to ale na jednu věc – že stačí malé změny v jídelníčku a vaše váha půjde rychle dolů.

 

Omezte průmyslově zpracované potraviny

 

Polotovary, cukrovinky, slané balení nápoje či slazené nápoje. Zkuste je omezit na minimum. Tyto potraviny vašemu tělu nedodají téměř žádné prospěšné živiny. Většinou obsahují spoustu éček a chemikálií, které akorát škodí vašemu zdraví.

Místo kupování těchto nezdravých věcí si začněte jídlo chystat doma dopředu. Poctivé jídlo uvařené z čerstvých surovin vás nejen lépe zasytí a dodá vám potřebné živiny, ale navíc vás uspokojí i po psychické stránce. Nemusí jít jen o oběd, takto si můžete připravit i vydatnou svačinku nebo snídani na druhý den ráno.

 

Keto dieta recenze

 

Zvyšte příjem bílkovin a uberte na sacharidech

 

Bílkoviny zasytí na delší dobu než ostatní typy živin. Budete tak mít jistotu, že vás nepřepadne vlčí hlad a vydržíte bez problémů do dalšího jídla. Najdete je například v mase, rybách, mléčných výrobcích, vejcích či sóje a tempehu.

Sacharidy se nachází nejen ve všech sladkých potravinách a cukrovinkách, ale také v přílohách, pečivu, ovoci a ve zvýšeném množství i v některé zelenině. Omezte jejich příjem. Nebudete mít takovou chuť na jídlo, a navíc získáte více energie.

Strava odlehčenější na sacharidech je pro tělo velice prospěšná. Není divu, že je na tomto principu postavena spoustu diet. Keto dieta recenze vám napoví, v čem princip nízkosacharidových diet spočívá.

 

Pitný režim

 

Na sladké nápoje zapomeňte. Pijte hlavně čistou vodu, neslazené čaje a kávu. Na hubnutí je obzvlášť dobrý zelený čaj. Příjemně vás povzbudí a urychlí spalování tuků, jelikož podporuje produkci adrenalinu.

 

Začněte se více hýbat

 

Jakmile omezíte kalorický příjem, tělo přejde do úsporného režimu. Je proto důležité, abyste se také pravidelně hýbali, a podpořili tak metabolismus. Najděte si aktivitu, která vás bude bavit. Nemusíte hned běhat maratony, začněte zvolna a úměrně svým schopnostem, abyste si nepřivodili zranění. Ideální je se svěřit do péče profesionálnímu trenérovi, který vám ukáže, co a jak a vymyslí vám cvičební plán přímo na míru.

 

keto hubnutí

 

Vyzkoušejte dietní plán u profesionálů

 

Pokud je pro vás výpočet kalorického deficitu a plánování stravy příliš složité, svěřte se do rukou profesionálů a začněte hubnout podle předem připraveného dietního plánu.

Na rychlé hubnutí bez jojo efektu a hladovění, jak je často popisována, může zaujmout nejlepší ketodieta. Od výrobce obdržíte balíček s převážně instantními jídly, které mají kvalitní složení bez GMO a zbytečných aditiv. Jsou navíc obohacené o důležité vitamíny.

5/5 - (16 hlasů)