10 + 2 tipy, jak zhubnout břicho

10+2 tipy, jak zhubnout břicho

 

Toužíte po krásně pevném bříšku, které vám bude každý závidět, ale ať děláte, co děláte, nedaří se vám sen o plochém bříšku proměnit ve skutečnost? Nejste v tom sami. O tom samém sní mnoho žen i mužů, bříško totiž patří mezi ty nejproblémovější partie. Proč se vám to nedaří? Co dělat lépe? Čtěte dál, vše se dozvíte.

 

jak zhubnout břicho

 

Tuky na břiše trápí ženy i muže

 

Co si budeme povídat, vystouplé bříško dokáže potrápit každého, ženy i muže. V upnutých šatech ani tričku nevypadá ani trochu dobře, když si jdete zaplavat a máte na sobě jen plavky, je to ještě viditelnější. Právě kolem pasu a do bříška se ukládají nechtěné zásoby, zbavit se jich je docela obtížné. Není to ale nemožné, jen musíte vědět, jak na to.

 

Základem je změna životního stylu

Kdo chce opravdu zhubnout bříško a ne jen posílit břišní svaly, ten by měl začít uvažovat o celkové změně životního stylu. Je chyba si myslet, že když začnete cvičit, máte vyhráno. Mnohem důležitější je změnit celkově životní styl a svoje návyky. A to včetně stravy a pitného režimu, podcenit nesmíte ani spánek.

 

Tip číslo jedna: Začněte se hýbat

 

Když chcete zhubnout, automaticky se začnete víc hýbat. To je samozřejmě dobře, ale abyste dosáhli vysněných výsledků, musíte vědět jak. Určitě nezačínejte tím, že se vydáte do posilovny a tam budete cvičit a posilovat do úmoru.

Začněte pozvolna procházkami, sem tam si zajezděte na kole, jděte si zaběhat, zaplavat nebo zacvičit jógu. Zrychlíte metabolismus a zvýšíte potřebu energie pro fungování organismu, díky tomu posílíte zdraví srdce, pozitivně zapůsobíte i na hladinu cholesterolu v těle a začnete shazovat přebytečný tuk.

Jakmile se pak dostanete trochu do formy a nebudete se zadýchávat sotva začnete cvičit, zařaďte i následující cviky:

 

nejlepší cviky na břicho

 

Prkno neboli „plank“

Opřete se o lokty a špičky nohou o zem, nohy dejte do šířky pánve a vydržte asi 30 vteřin. Neprohýbejte se v zádech, čas můžete postupně prodlužovat.

Víte, že díky tomuhle cviku posílíte celé břicho včetně hlubokých svalů?

 

Nůžky

Oblíbený cvik hlavně na spodní břišní svaly, kdy si sednete na zem, lokty opřete o zem, narovnáte nohy a s výdechem je zvednete lehce na zem. Pak je křížíte na střídačku přes sebe. Opakujte asi 30x.

 

Zvedání nohou v leže na boku

Docela náročný cvik, který posiluje šikmé břišní svaly. Možná se vám ze začátku nebude dařit, ale nevzdávejte to, časem se to zlepší a výsledky se ukážou.

Lehněte si na bok, spodní rukou podepřete hlavu a tu horní zapřete dlaní do země před tělem. Obě natažené nohy s výdechem zvedněte nad podložku a chvíli vydržte.

 

Zkracovačky

Lehněte si na záda, zvedněte pokrčené nohy a horní část trupu a hlavu přitahujte směrem ke kolenům a zpět. Bedra nezvedejte.

 

Přitahování

Posaďte se na podložku, ruce dejte za hlavu a nohy zvedněte nad zem. Kolena spolu s výdechem přitahujte k hrudníku a zpět. Opakujte 15x.

 

Dřepy

Postavte se vzpřímeně, chodidla mějte ve vzdálenosti ramen a špičky vytočte mírně od sebe. Nepředklánějte se, dřep by měl být hluboký, pánev se má nacházet na úrovni kolena přední nohy nebo níž.

 

Tip číslo dva: Hlídejte si, co jíte

 

Stejně důležitá je i zdravá strava, bez ní břicho nezhubnete. Kromě toho, že zařadíte na jídelníček větší množství zeleniny, ovoce a vlákniny, vyvarujete se fast foodů a nezdravých jídel, je třeba si pohlídat složení stravy.

Pro hubnutí je totiž důležitý kalorický deficit, tedy to, aby výdej byl větší než příjem. Klíčové přitom je omezit sacharidy a pohlídat si dostatečný příjem bílkovin (proteinů).

 

jídlo na hubnutí břicha

 

Jezte pravidelně menší porce (nezapomínejte na snídani ani svačiny), nevyhýbejte se ořechům ani semínkům, před klasickými těstovinami dejte přednost těm celozrnným. Stejně to je i s pečivem. Povolené je i libové maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, ovoce a zelenina s nízkým obsahem cukru a avokádo. Místo sušenky nebo čokoládové tyčinky na svačinku dejte přednost třeba zdravému sytému nápoji, které vás zasytí a tělu dodá vše, co potřebuje.

Náš tip: Nechcete počítat kalorie, ani hlídat, co která potravina obsahuje? Vyzkoušejte třeba ketodietu, která je založená na ketóze, kdy tělo přijímá minimum sacharidů a tělo přepne do aktivního spalování tuků.

 

Tip číslo tři: Dodržujte pitný režim

 

Víte, že pitný režim má na hubnutí obrovský vliv? Dokáže totiž zrychlit váš metabolismus a podpořit hubnutí, kromě toho vás taky zasytí a vy toho tolik nesníte.

Dejte ale přednost čisté vodě a bylinkovým čajům před slazenými limonádami a pijte průběžně po celý den. Denní příjem tekutin by měl být mezi 2 až 3 litry tekutin, s ohledem na hmotnost člověka. Většinou se počítá 20-40 ml na 1 kg váhy.

Víte, že voda podpoří také trávení a zabrání zácpě, která často stojí za nafouklým břichem?

 

jak konečně zhubnout břicho

 

Tip číslo čtyři: Nestresujte se!

 

Stres neprospívá našemu zdraví, navíc bojkotuje snahu zhubnout. Když se nad tím zamyslíte, co děláte, když jste ve stresu? Vrhnete se na jídlo a přejíte se. Navíc stres podporuje ukládání energie do tukových zásob na břiše. To rozhodně není žádoucí, takže se snažte nestresovat.

 

Tip číslo pět: Dopřejte si dostatek spánku

 

Ani bez spánku to nepůjde. Když nebudete dostatečně spát, uvolní se stresový hormon kortizol a také hormon, který zvyšuje chuť k jídlu. Jak se postarat o královský spánek?

 

Hubnutí spánkem

 

  • Vytvořte si určitý režim. Choďte spát ve stejnou dobu, zhruba ve stejný čas i ráno vstávejte.
  • Před spaním se nevěnujte žádné fyzické aktivitě.
  • Nechoďte spát hladoví, ani se před spaním nepřejídejte.
  • V ložnici pravidelně větrejte a vytvořte si tam prostředí ideální ke spánku.
4.9/5 - (14 hlasů)