Nejlevnější Rojaplast Ema skládací T220R
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Rojaplast Ema skládací T220R

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší zahradní stolky 2023
Přehledně:
nejlepší zahradní stolky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší zahradní stolky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené zahradní stolky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat zahradní stolek?

 1. Při výběru zahradního stolku se zamyslete nad tím, zda jej umístíte na volné prostranství nebo pod střechu. Také si dejte pozor na vhodný podklad, na který stolek umístíte.
 2. Mezi nejlevnější zahradní stolky patří ty vyrobené z plastu. Klasiku naopak představují ty, na jejichž výrobu bylo použito domácí nebo exotické dřevo. Velmi oblíbený a odolný je také umělý ratan. Zahradní stolky s nejvyšší nosností jsou pak vyrobeny z kovu.
 3. Z hlediska provedení je nejčastějším typem zahradního stolu pevný stůl s obdélníkovým, čtvercovým či kruhovým tvarem.

 

Podívejte se na nejlepší zahradní stolky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP zahradní stolky v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší zahradní stolky.

 

TOP zahradní stolky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené zahradní stolky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. FDZN 5020 AL Stôl číra doska FDZN 5020 AL Stôl číra doska 2 236 1,5
2. Coleman MINI CAMP TABLE Coleman MINI CAMP TABLE 909 1,4
3. Skladací Stolík Delphin Campsta Skladací Stolík Delphin Campsta 835 1,3
4. CATTARA stôl záhradný guľatý TERST 70 cm čierny CATTARA stôl záhradný guľatý TERST 70 cm čierny 811 1
5. Kempingový stolík skladací Balaton 80 x 60 x 66 cm, Cattara Kempingový stolík skladací Balaton 80 x 60 x 66 cm, Cattara 811 0

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší zahradní stolky.

 

TOP zahradní stolky v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené zahradní stolky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Duży zestaw ogrodowy na 8 osób Meblobranie Sfm cappuccino Duży zestaw ogrodowy na 8 osób Meblobranie Sfm cappuccino 1,2
2. Ikea Sundso Stół ogrodowy szary 65 cm Ikea Sundso Stół ogrodowy szary 65 cm 1,3
3. Stół Cateringowy Ogrodowy Składany dł. 180 cm Stół Cateringowy Ogrodowy Składany dł. 180 cm 1,2
4. Stół Do Ogródka Piwnego Ogrodowy Składany 180 cm Stół Do Ogródka Piwnego Ogrodowy Składany 180 cm 2
5. Stół Nardi RIO 140 Tortora Stół Nardi RIO 140 Tortora 1,7

 

TOP zahradní stolky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené zahradní stolky
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Casaria Buffettisch weiß Kunststoff 183x76cm klappbar Casaria Buffettisch weiß Kunststoff 183x76cm klappbar 1,5
2. Lifetime Kunststoff Klapptisch 182x76x74 cm Lifetime Kunststoff Klapptisch 182x76x74 cm 1,5
3. Ausziehbarer Gartentisch Piazza in Graphitgrau - 10 Plätze - Hespéride Ausziehbarer Gartentisch Piazza in Graphitgrau - 10 Plätze - Hespéride 1,3
4. Rechteckiger Klappbarer Gartentisch Greensboro Tonka - 4 Plätze - Hespéride - Braun Rechteckiger Klappbarer Gartentisch Greensboro Tonka - 4 Plätze - Hespéride - Braun 1,6
5. NATERIAL Gartentisch Quadratisch Emys Beistelltisch mit Glasplatte NEU NATERIAL Gartentisch Quadratisch Emys Beistelltisch mit Glasplatte NEU 1,4

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat zahradní stolky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Zahradní stolky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky zahradní stolky často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Exasoft.cz – zvyště svoji efektivitu, modernizujte IT infrastrukturu za dobré ceny
 • lidl-shop.cz – online supermarket s širokou nabídkou legendárních produktů
 • 4home.cz – nejnovější trendy v bytovém designu, nábytek a dekorace pro každou místnost a každý vkus
 • Dekorhome.cz – nechte se inspirovat trendy dekoracemi. Tady najdete vše pro krásný a útulný domov
 • Sconto.cz – online nábytkářství kde vyberete ze široké nabídky nábytku za málo peněz
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Ještě předtím, než se pustíte do výběru zahradního stolku, byste měli mít jasno, kam jej chcete postavit, kolik lidí je bude používat, ale také jaký bude jeho účel. Chcete jej kvůli zajištění dostatečného prostoru pro zahradní piknik anebo vám stačí menší stolek pro kávu ve dvou? 

 

Co si rozmyslet předtím, než se vydáte pro zahradní stolek?

 

Předem si ujasněte především to, kam budete chtít nábytek umístit. Jiný materiál a provedení stolku je vhodné k umístění na krytou terasu, jiný zase využijete na otevřeném prostranství. Mezi nejodolnější kousky, které vydrží i občasný déšť a hrubší zacházení patří zahradní stolky z umělého ratanu, teakového dřeva, plastu anebo kovu, například hliníku. Jestliže chcete u stolku spíše odpočívat vleže, může mít nižší výšku, naopak stůl, u něhož byste raději seděli na židli a konzumovali výsledky vaší snahy u zahradního grilu, by měl být vysoký alespoň 70 cm. Volbu nábytku podřiďte i podkladu, na kterém bude stát. Do trávy anebo na dlažbu, která má širší spáry, není vhodný stůl s úzkýma nohama, které by se snadno zabořily nebo zapadly. Nohy kovového nábytku mohou naopak poškrábat choulostivou dřevěnou podlahu anebo poškodit keramickou dlažbu.

 • Při výběru stolku na zahradu pečlivě promýšlejte, kam jej umístíte.
 • Mezi nejodolnější zahradní stolky patří ty vyrobené z kovu, plastu či teakového dřeva. Poradí si i s občasným deštěm.
 • V úvahu vezměte i typ a charakter podlahy, na které bude stůl stát. Nemůže jí náhodou poškodit?

 

Z jakého materiálu se vyrábí zahradní stolky?

 

Nejlevnějším materiálem pro výrobu zahradních stolků je plast. Obvykle je vhodné jej zkombinovat se zahradními židlemi či křesly ze stejného materiálu. Mezi přednosti plastových zahradních stolků patří především nízká hmotnost, snadná údržba, ale také nízká cena. Počítat ale musíte s nižší životností, proto se plastové zahradní stolky a židle hodí spíše jako dočasné řešení. Mnohem vyšší odolnost i trvanlivost mají zahradní stolky ze dřeva. Ty mohou být vyrobeny z běžných typů dřeva, jako například smrku, borovice či tvrdšího buku a dubu. V kurzu jsou však také zahradní stolky z exotického dřeva, které je mnohem odolnější a vyžaduje méně údržby. Dřevěný zahradní nábytek je potřeba před zimou dobře ošetřit a pečlivě uskladnit do suchého větraného prostoru. Velmi oblíbený je také umělý ratan. Ten velmi dobře odolává nepřízni počasí a nabízí poměrně slušnou kvalitu za výbornou cenu. Doplněný o další materiály, například skleněnou desku anebo kovovou kostru, může umělý ratan působit na první pohled velmi luxusně. Mezi nejodolnější patří zahradní stolky vyrobené z kovu. Nejčastěji se jedná o hliník nebo ocel. Mezi jeho přednosti patří především vysoká nosnost, nekonečná odolnost, ale také snadná údržba.

 • Hledáte-li opravdu levný zahradní stolek, vsaďte na plast. Ten sice není tak odolný jako jiné materiály, zato nevyžaduje téměř žádnou údržbu a také je velmi lehký.
 • Zahradní stolky ze dřeva patří ke stálicím českých zahrad. Tento přírodní materiál však vyžaduje pravidelnou údržbu a kryté stanoviště.
 • Velmi luxusně vypadá umělý ratan, který je také poměrně levný a má vysokou životnost.
 • Zahradní stolek s opravdu vysokou nosností a odolností je ten, který je vyroben z kovu. Doplněn o další materiály, například sklo nebo dřevo, může působit velmi originálně.

 

Typy zahradních stolků

 

Z hlediska provedení můžete narazit na mnoho různých typů zahradních stolků určených pro jiné účely. Některé zahradní stolky jsou rozkládatelné. Využít je proto můžete i pro větší počet osob, než kolik dovolují ve složeném stavu. Hodí se jak pro běžnou rodinu, tak pro případnou větší návštěvu. Pořídit si můžete samozřejmě také zahradní klasiku, pevný zahradní stůl, který nabízí nejčastěji obdélníkový, případně čtvercový či kruhový tvar. Jeho předností je vysoká stabilita a využijete ho nejlépe tam, kde nepředpokládáte, že jej budete často přemísťovat. Máte-li k dispozici pouze malý balkón, můžete si pořídit balkónový stolek se dvěma židlemi. Ten je ideální do malého prostoru díky možnosti rychlého složení. Hodí se i k častějšímu transportu. Na balkóně anebo jako doplněk ke stabilnímu zahradnímu stolu využijete menší servírovací a odkládací stolky, které jsou obvykle vybaveny kolečky umožňujícími jejich snadný převoz. Můžete je využít jak na přepravu hostiny na zahradu, tak na odložení hrnku s kávou či knihy na balkóně.

 

 

Jaký je nejlepší zahradní stolek – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jaký zahradní stolek vydrží nejdéle?

Mezi nejodolnější materiál pro zahradní stolky a nábytek obecně patří kov. Jestliže chcete získat navíc i elegantní kousek, můžete jej zkombinovat s dalšími materiály, například sklem, umělým ratanem anebo dřevem. Například zahradní stolek s kovovou nohou, opletením desky umělým ratanem a skleněnou deskou na vrchu bude nejen velmi stabilní, ale také designově velmi zdařilý.

 

Nejlepší zahradní stolky 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Cattara Stůl kempingový skládací DOUBLE teleskop. hnědý. Tady pořídíte Cattara Stůl kempingový skládací DOUBLE teleskop. hnědý nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Cattara Stůl kempingový skládací DOUBLE teleskop. hnědý“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (20 hlasů)