Nejlevnější MELINERA® LED solární řetěz (lampiony/bílé)
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: MELINERA® LED solární řetěz (lampiony/bílé)

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší vánoční osvětlení 2023
Přehledně:
nejlepší vánoční osvětlení z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší vánoční osvětlení? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené vánoční osvětlení podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat vánoční osvětlení?

 1. Vánoční osvětlení můžete vybírat jak vnitřní tak venkovní. U venkovního si ohlídejte třídu krytí, měla by být alespoň IP44. U obou typů je důležitá energetická náročnost, a také certifikát zajišťující bezpečnost výrobku. 
 2. Z hlediska druhu vánočního osvětlení můžete vybírat dekorace stojící či visící různých velikostí a barev. Mezi nejoblíbenější interiérové vánoční osvětlení patří svícny za okno. U venkovního dominují světlené rampouchy a girlandy.
 3. Při výběru napájení vánočního osvětlení narazíte na to, že většina světýlek má k dispozici síťový kabel. Existují i modely s bateriemi anebo ty využívající solární energii.

 

Podívejte se na nejlepší vánoční osvětlení:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP vánoční osvětlení v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší vánoční osvětlení.

 

TOP vánoční osvětlení na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vánoční osvětlení
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Retlux RXL 202 reťaz 50LED 5+5m WW TM Retlux RXL 202 reťaz 50LED 5+5m WW TM 165 1
2. Solight LED vianočná záves okenná strieborná 300x mini LED časovač 8 funkcií USB Solight LED vianočná záves okenná strieborná 300x mini LED časovač 8 funkcií USB 330 1,3
3. MagicHome Reťaz Vianoce Icicle 360 LED teplá biela jednoduché svietenie časovač 230 V 50 Hz IP MagicHome Reťaz Vianoce Icicle 360 LED teplá biela jednoduché svietenie časovač 230 V 50 Hz IP 590 1
4. Solight LED 2v1 vonkajšia vianočná reťaz gule diaľkový ovládač 200LED RGB biela 20m 5m 8 funkcií IP44 Solight LED 2v1 vonkajšia vianočná reťaz gule diaľkový ovládač 200LED RGB biela 20m 5m 8 funkcií IP44 850 1
5. Solight vianočná reťaz medená 100x mini LED 10m 3 x AA teplé svetlo Solight vianočná reťaz medená 100x mini LED 10m 3 x AA teplé svetlo 71 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší vánoční osvětlení.

 

TOP vánoční osvětlení v Polsku

No data found for this sheet

 

TOP vánoční osvětlení v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vánoční osvětlení
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Twinkly Strings 250 LEDs RGBW 20m Twinkly Strings 250 LEDs RGBW 20m 2 190
2. Twinkly Icicle Special Edition LED Lichterkette 190x RGBW (TWI-190SPP-TEU) Twinkly Icicle Special Edition LED Lichterkette 190x RGBW (TWI-190SPP-TEU) 1 946
3. FHS Lichterkette 168er warmweiß FHS Lichterkette 168er warmweiß 412

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat vánoční osvětlení? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Vánoční osvětlení jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky vánoční osvětlení často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Exasoft.cz – zvyště svoji efektivitu, modernizujte IT infrastrukturu za dobré ceny
 • Svet-svitidel.cz – osvětlení pro každý interiér i exteriér. Dopřejte svému domovu to nejlepší světlo
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Bez krásně osvětleného domu i zahrady si mnozí lidé už vůbec nedokážou představit vánoční období. Víte, jaké druhy vánočního osvětlení existují a jaké si vybrat, aby osvětlení vyhovovalo vašemu vkusu a nárokům? Poradíme vám. 

 

Vánoční osvětlení na ven i na doma

 

Vánoční osvětlení už se dávno netýká jen slavnostně rozzářeného stromečku. V současnosti si můžete vybrat jak vnitřní, tak venkovní vánoční osvětlení, jednoduché svícny či dekorace i mnoho metrů dlouhé světelné řetězy. Existují jak jednobarevné světelné dekorace, tak záplava světýlek v mnoha barvách. A důležitá je samozřejmě také energetická náročnost, takže trhu s vánočním osvětlením už v podstatě dominují světelné dekorace s LED technologií, které mají mnohem nižší spotřebu než klasické žárovičky a také zbytečně nevydávají teplo. Při nákupu nezapomeňte také na bezpečnost a nakupujte jen certifikované výrobky u prověřených prodejců. Ven patří jen osvětlení s krytím IP44, případně vyšším, ale rozhodně ne osvětlení určené do interiéru (většinou IP20).

 • Vánoční osvětlení můžete pořídit na stromeček, ale i na dům. 
 • V kurzu jsou také nejrůznější svítivé dekorace, jako například svícny. 
 • Při výběru vánočního osvětlení je důležitý nejen jeho design, ale také energetická náročnost a úroveň krytí. 
 • Osvětlení s krytím IP20 patří do interiéru
 • Venkovní prostory můžete osvětlit žárovičkami s IP44.

 

Jaké existují základní druhy vánočního osvětlení?

 

Kromě vnitřních i venkovních světelných řetězů a kabelů, které mohou být jak pestré, tak jednobarevné, si můžete pořídit velice oblíbené světelné rampouchy, světelné závěsy a girlandy. Především na větších plochách jsou velmi efektní i světelné deště. Do oken se pak hodí svícny a další dekorace, které mohou být stojící i závěsné. Jednat se může o nejrůznější stromečky, postavičky, apod. Mezi velké venkovní dekorace pak patří sobi, sněhuláci, andělé, různé geometrické tvary, stromečky, apod. Pro nasvícení celých budov se dají použít světelné projektory. Výběr barev samozřejmě závisí na vkusu každého. Jednobarevné řetězy a další dekorace jsou v nabídce jak v tlumených, tak výrazných barvách. Nejoblíbenější jsou různé varianty bílé, zlaté a modré barvy. Pořídit si můžete také řetězy kombinující více barev, které jsou výraznější. Kromě barvy je zásadní také nastavení intenzity a efektů. Pokud by osvětlení mohlo rušit sousedy, preferujte spíše tlumenější jednobarevné řetězy a bez blikání. Většinu vánočních světelných dekorací je možné naprogramovat díky časovači. Moderní osvětlení mohou mít v nastavení také změnu barevnosti, intenzity a intervaly, kdy jsou světla rozsvěcena.

 • Z hlediska použití se vánoční osvětlení dělí na vnitřní a venkovní.
 • Ze stojícího vánočního osvětlení jsou velmi oblíbené svícny, nejrůznější malí andílci a stromečky, které se vejdou za okno. 
 • Mezi visícím osvětlením dominují světelné rampouchy a girlandy, které nabízí mnoho barev a efektů. 
 • U moderního vánočního osvětlení je možné kromě barvy měnit také intenzitu či intervaly svícení.

 

Technické parametry vánočního osvětlení

 

S rostoucí cenou energií má stále větší význam také zdroj napájení. Existují tři základní:

 • z elektrické sítě, 
 • pomocí baterií,
 • nebo solární. 

Pokud zapínáte vnitřní osvětlení do sítě, je vhodné ho vypínat, pokud odcházíte na delší dobu z domova. Je také vhodnější používat osvětlení s trafem, tedy zdrojem, přes který se zařízení zapojuje, ne přímý kabel jen s vidlicí. Trafo snižuje spotřebu energie. Domů i ven se hodí napájení bateriemi. Vždy je ale důležité znát, jak dlouho na baterie vydrží osvětlení zapnuté, protože neustálá výměna baterií po dobu měsíce i dvou se u rozsáhlejšího osvětlení poněkud prodražit. Provozně nejlevnější je napájení solární. I v zimních krátkých dnech získá osvětlení dostatek energie na to, aby mohlo večer krásně svítit. Jeho výhodou je, že tak můžete klidně nasvětlit třeba i stromky ve vzdálenějším konci zahrady, kde elektřinu nemáte.

 

Jaké je nejlepší vánoční osvětlení – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak připevnit vánoční osvětlení? 

Toto každoroční dilema se řeší jednoduše, pokud máte světýlka umístit na vánoční stromeček. Chcete-li ale světelným řetězem rozzářit okno anebo část místnosti, rozhodně kabely nepropichujte. Raději použijte skobičky, provázek anebo úplně obyčejnou lepenku. 

 

Nejlepší vánoční osvětlení 2023.*

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Retlux RXL 360 Nano řetěz ve váze. Tady pořídíte Retlux RXL 360 Nano řetěz ve váze nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Retlux RXL 360 Nano řetěz ve váze“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (16 hlasů)