Nejlevnější Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší tablety 2022
Přehledně:
nejlepší tablety z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší tablety? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené tablety podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat tablet?

 1. Tablet je zařízení vhodné jako dočasná náhrada notebooku pro spíše doplňkové činnosti. Plnohodnotnou práci obvykle neumožňuje. 
 2. Na tabletu můžete pohodlně brouzdat po internetu, zpracovávat maily anebo diskutovat na sociálních sítích.
 3. Při výběru tabletu podřiďte jeho parametry potřebám uživatele. Zaměřte se především na velikost a rozlišení displeje, způsob připojení k internetu a velikost datového úložiště.

 

Podívejte se na nejlepší tablety:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP tablety v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tablety
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ 4 009 1,3 Více
2. Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A 9 098 1,2 Více
3. Lenovo Tab M8 ZA5G0065CZ Lenovo Tab M8 ZA5G0065CZ 2 792 1,4 Více
4. Samsung Galaxy Tab A7 Lite WiFi 32GB SM-T220NZAAEUE Samsung Galaxy Tab A7 Lite WiFi 32GB SM-T220NZAAEUE 3 471 1,3 Více
5. Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Silver MK2L3FD/A Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Silver MK2L3FD/A 8 990 1,1 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší tablety.

 

TOP tablety na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tablety
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ Lenovo M10 Plus ZA5T0081CZ 4 324 1,3
2. Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 32GB SM-X200NZSAEUE Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 32GB SM-X200NZSAEUE 4 081 2,5
3. Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 32GB SM-X200NZAAEUE Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 32GB SM-X200NZAAEUE 4 081 1,4
4. Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A Apple iPad 10.2 (2021) 64GB Wi-Fi Space Gray MK2K3FD/A 8 478 1,1
5. Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 64GB SM-X200NZAEEUE Samsung Galaxy Tab A8 Wi-Fi 64GB SM-X200NZAEEUE 4 519 1,6

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší tablety.

 

TOP tablety v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP tablety v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tablety
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Microsoft Surface Pro 8 Microsoft Surface Pro 8 20 262 1,2
2. Apple iPad Air 10.9" 2022 Apple iPad Air 10.9" 2022 16 273 1,4
3. Samsung Galaxy Tab A8 Samsung Galaxy Tab A8 4 038 1,9

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Tablet využíváme nejčastěji jako praktickou alternativu notebooku, která nám umožňuje pracovat, bavit se či si hledat důležité informace doma i na cestách. Toto multifunkční zařízení nahrazující v některých situacích počítač, dokáže v mnohém zjednodušit život. 

 

Na jaké činnosti je tablet ideální? 

 

Jedete-li například na krátkou služební cestu anebo na dovolenou, kam sice nechcete brát notebook, ale rádi byste stále zůstávali online, je tablet ideálním řešením. Umožní vám surfovat po internetu, pracovat s maily, hrát hry, ale i sledovat videa či dění na sociálních sítích. K tabletu můžete dokonce připojit sluchátka a pouštět si na něm oblíbenou hudbu, která vám například ukrátí čas při cestování. Na druhou stranu, chcete-li systematicky pracovat, například ve smyslu psaní textů či zpracovávání různých tabulek či výkazů, není tablet tím nejlepším řešením. Výběr tabletu byste měli podřídit především jeho zamýšlenému uživateli. Tablet pro dospělého uživatele se určitě bude lišit od modelu pro dítě. Stejně tak bude vykazovat jiné parametry tablet pro profesionála zabývajícího se například internetovou grafikou. 

 • Tablet představuje jistý kompromis, jak zůstat neustále online na cestách anebo při nestandardních situacích, v nichž nechcete převážet notebook.
 • Díky tabletu můžete například brouzdat po internetu, přehrávat si online videa anebo vyřizovat maily. 
 • Výběr tabletu podřiďte jeho uživateli. Významnou roli totiž hraje, bude-li tablet využívat dítě anebo dospělý.

 

Na jaké parametry se při výběru tabletu zaměřit? 

 

Většina uživatelů se při výběru tabletu v první řadě zajímá o jeho velikost a rozlišení displeje. To je správný postup, protože délka úhlopříčky a kvalita displeje jsou těmi základními parametry, které je potřeba přizpůsobit účelu využití tabletu. Jiný tablet si koupíte na zábavu, jiný pak na grafický design a kreslení. S těmito vlastnostmi souvisí také typ displeje, případně operační systém tabletu. Budete-li chtít tablet využívat také jako datové úložiště, zaměřte se na jeho datovou kapacitu případně možnosti jejího dalšího rozšíření. Pro komfort při používání tabletu je důležitá také výdrž jeho baterie a způsob, který tablet podporuje pro připojení k internetu. Volit můžete obvykle z technologií Wifi, 4G či LTE. Samozřejmostí u většiny tabletů je již dnes technologie Bluetooth, která umožňuje zařízení komunikovat s jeho bezprostředním okolím. Tablety bývají vybaveny také fotoaparátem. Ten je ale určen spíše pro nahodilé pořizování fotek, proto většinou nemívá vysoké rozlišení.

 • Účelu využití tabletu podřiďte velikost jeho úhlopříčky, rozlišení displeje, ale také rozsah datové kapacity či způsob připojení k internetu.
 • Z hlediska operačního systému můžete volit mezi iOS, Androidem typickým svojí snadnou modifikovatelností a Windows umožňujícím jednoduché použití.

 

Zaměřeno na displej

 

Chcete-li, aby se vám s tabletem v budoucnu pohodlně pracovalo, zaměřte se zejména na vlastnosti jeho displeje. Pro ten je stěžejní rozlišení, které by se mělo pohybovat minimálně na hranici 1 024 x 720 px. Pořizujete-li větší tablet s úhlopříčkou okolo 10“, vyžadujte již rozlišení alespoň 1 920 x 1 080 px. Narazit ale můžete také na tablety s mimořádným rozlišením 2 732 x 2 048 px, jejich nevýhodou je ale vysoká cena. Z hlediska technologie výroby mžete volit z displejů postavených na technologii AMOLED či Super AMOLED, které poskytují výborné zobrazení kontrastů a čitelnost displeje i na přímém slunci. Další technologií konstrukce displeje je IPS LCD, která není tak náročná na energii a přitom poskytuje dostatečně ostré pozorovací úhly. Možná narazíte také na technologii Retina, což je IPS LCD v podání Applu. Na tabletech s nižší cenou se setkáte s technologií TN s horšími pozorovacími úhly i odezvou. 

 • Pro pohodlnou práci s tabletem střední velikosti okolo 10“ hledejte model s rozlišením displeje alespoň 1 920 x 1 080 px.
 • Z hlediska technologie výroby displeje se můžete setkat s technologiemi AMOLED, Super AMOLED, IPS LCD či Retina. Všechny poskytují dostatečně ostré pozorovací úhly i při práci na přímém slunci. 
 • Do levnějších tabletů bývají instalovány displeje typu TN s horšími vlastnostmi. 

 

Jaký je nejlepší tablet – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Od kdy dát dětem tablet?

Elektronika by se dětem do rukou měla dostávat co nejpozději. Podle psychologů děti, které většinu dne stráví s tabletem, ztrácí zájem o své okolí a nerozvíjí se jim optimálně nervová soustava. Zároveň trpí nedostatkem pohybu a jsou tedy náchylnější k nadváze. Tablet by proto děti měli dostat co nejpozději. Rozhodně ne dříve, než kdy dostanou vlastní mobilní telefon nutný k jejich kontrole při nástupu do školy. Nejzazší věková hranice se tedy pohybuje okolo 6 až 7 let.

 

Nejlepší tablety 2022. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ. Tady pořídíte Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Lenovo Tab M10 Plus ZA5T0081CZ“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (32 hlasů)