Nejlevnější Alpa Amica suchý Shampoo 30 g
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Alpa Amica suchý Shampoo 30 g

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší šampóny na mastné vlasy roku 2021
Přehledně:
nejlepší šampóny na mastné vlasy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší šampóny na mastné vlasy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené šampóny na mastné vlasy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat šampón na mastné vlasy?

 1. Pro zamezení nadměrné produkce mazu vlasovou pokožkou často pomůže i jen úprava jídelníčku a celkové životosprávy.
 2. Při pravidelné péči volte vhodné prostředky neobsahující oleje, silikony či parabeny, v jejichž složení naopak najdete přírodní extrakty z bylin, například kopřivy, heřmánku či lopuchu.
 3. Při péči o mastné vlasy se vyhněte horké vodě či nadměrnému množství mycího prostředku. Obojí podporuje zvýšenou produkci mazu.

 

Podívejte se na nejlepší šampóny na mastné vlasy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP šampóny na mastné vlasy v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampony na mastné vlasy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy 200 ml Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy 200 ml 109 1,5 Více
2. Alpa Amica suchý Shampoo 30 g Alpa Amica suchý Shampoo 30 g 25 1,5 Více
3. Revalid šampon proti lupům 250 ml Revalid šampon proti lupům 250 ml 188 1,6 Více
4. Eucerin DermoCapillaire šampon proti suchých lupům 250 ml Eucerin DermoCapillaire šampon proti suchých lupům 250 ml 225 1,6 Více
5. Eucerin DermoCapillaire šampon proti mastným lupům 250 ml Eucerin DermoCapillaire šampon proti mastným lupům 250 ml 225 1,5 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší šampóny na mastné vlasy.

 

TOP šampóny na mastné vlasy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampony na mastné vlasy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Eucerin DermoCapillaire Anti-Dandruff Gel Shampoo 250 ml Eucerin DermoCapillaire Anti-Dandruff Gel Shampoo 250 ml 252 1,1
2. Ducray Squanorm šampón proti mastným lupinám Shampoo Oily Dandruff 200 ml Ducray Squanorm šampón proti mastným lupinám Shampoo Oily Dandruff 200 ml 252 1,9
3. Vichy Dercos Fortifiante šampón 200 ml Vichy Dercos Fortifiante šampón 200 ml 227 1,4
4. La Roche Posay Kerium šampón proti lupinám na mastné vlasy 200 ml La Roche Posay Kerium šampón proti lupinám na mastné vlasy 200 ml 252 1,4
5. Bioderma Nodé G Purifying Shampoo šampón pre mastné vlasy 400 ml Bioderma Nodé G Purifying Shampoo šampón pre mastné vlasy 400 ml 278 1,3

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší šampóny na mastné vlasy.

 

TOP šampóny na mastné vlasy v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampony na mastné vlasy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Zoxin-med Szampon Leczniczy Przeciwłupieżowy 100ml Zoxin-med Szampon Leczniczy Przeciwłupieżowy 100ml 113 1,4
2. Babcia Agafia Syberyjski Szampon Nr 1 Na Cedrowym Propolisie 550Ml Babcia Agafia Syberyjski Szampon Nr 1 Na Cedrowym Propolisie 550Ml 42 1,4
3. Ducray kelual ds szampon przeciwłupieżowy uporczywy łupież suchy i tłusty połączony ze świądem 100ml Ducray kelual ds szampon przeciwłupieżowy uporczywy łupież suchy i tłusty połączony ze świądem 100ml 237 1,3

 

TOP šampóny na mastné vlasy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené šampony na mastné vlasy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Wella SP Shine Define 1000 ml Wella SP Shine Define 1000 ml 761 1,5
2. Orofluido Shine 200 ml Orofluido Shine 200 ml 126 2
3. NIVEA Diamant Glanz & Pflege 250 ml NIVEA Diamant Glanz & Pflege 250 ml 57 2,3

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Mastné vlasy nemusí být vždy jen prokletím. Kromě nutnosti častějšího mytí poskytuje maz vlasům ochranu a nedovolí jim tak časté třepení a lámání jako v případě vlasů suchých, kdy je produkce mazu naopak nedostatečná. Mastné vlasy jsou tak obvykle poměrně kvalitní, konzistentní, v účesu dobře drží tvar a vypadají zdravěji. Aby vám však maz nepřerostl přes hlavu, je potřeba se o mastnou kštici starat a pravidelně ji umývat vhodným prostředkem. Jak jej poznat? 

 

Pozor na životosprávu

 

Zvýšená produkce mazu bývá spojena s obdobím dospívání. V této době je poměrně přirozená a vyskytuje se téměř u každého. U někoho však přetrvá až do období dospělosti. V některých případech nejde pouze o přirozeně vyšší produkci mazu, může se jednat také o kompenzační reakci příliš vysušené pokožky hlavy snažící se zachovat rovnováhu. Vliv na chování pokožky hlavy má však také váš denní režim. Ke zvýšené produkci mazu může vést zvýšená konzumace cukrů a tuků, častý pobyt v zakouřeném prostředí či nadměrná konzumace alkoholu a kávy. Pro zmírnění tvorby mazu vaší vlasovou pokožkou byste svoji životosprávu měli upravit a zařadit do jídelníčku více zeleniny a ovoce a také libového masa. Na škodu nejsou ani semínka, oříšky, luštěniny a obilné kaše. O zlepšení kvality vašich vlasů zkrátka musíte začít bojovat již na talíři. 

 • Zvýšené maštění vlasů je v pubertě normální
 • Do dospělosti přetrvávající vysoká produkce mazu vlasovou pokožkou může být důsledkem nevhodné péče či špatně nastavené životosprávy.
 • Kromě eliminace pobytu v zakouřeném prostředí, snižte také konzumaci alkoholu a kávy a do jídelníčku zařaďte více zeleniny, ovoce a libového masa. 

 

Na co se zaměřit při výběru šampónu pro mastné vlasy? 

 

Zejména na jeho složení. Rozhodně se vyhněte univerzálním přípravkům pro všechny typy vlasů a vsaďte na opravdu účinný prostředek určený speciálně k péči o mastné vlasy. Ten by neměl obsahovat žádný olej, ani silikony či parabeny, které zatíží nejen vaše vlasy, ale i tělo. Vsaďte na šampóny s obsahem přírodních látek, nejlépe extraktů z bylin a nebojte se použít i kondicionér. Ten ale nanášejte pouze na konečky vlasů, aby jeho vlivem již tak těžké vlasy zbytečně ještě více neztěžkly. Ve složení kvalitního přírodního šampónu na mastné vlasy byste měli najít například heřmánek, který má tendenci vlasy přirozeně vysušovat, či šťovík, jež po odmaštění vlasům dodá lesk. K zahození není ani extrakt z kopřivy či lopuchu. Výše zmíněné bylinky si můžete ostatně sami nasbírat a připravit si z nich výluh, který později použijete k oplachům mastných vlasů. Výsledky vás jistě překvapí. 

 • Ve složení prostředku na mastné vlasy byste neměli najít oleje, silikony ani parabeny, které by vaši kštici zbytečně zatížily.
 • Naopak hledejte přírodní extrakty z bylin, například kopřivy, heřmánku, lopuchu či šťovíku

 

Jak se správně starat o mastné vlasy? 

 

Základem je samozřejmě mytí. S množstvím šampónu to nepřehánějte, stačí opravdu jen tolik, kolik se vám vejde do prohlubně dlaně. Důležité je ale správné vmasírování prostředku do celé délky vlasů a následné důkladné opláchnutí. Přitom se vyhněte nadměrně horké vodě, která by pomohla otevřít mazové žlázy, které by tak začaly být více aktivní. Sušení vlasů provádějte také jemně a trpělivě. Rozhodně je nedřete ručníkem. Ideální je nechat je volně proschnout při pobytu ve vyhřáté místnosti a následně citlivě rozčesat tak, aby hřeben přišel co nejméně do kontaktu s pokožkou hlavy a pomohl tak roznášet maz od vlasových kořínků po celé délce vlasů. 

 • K mytí matných vlasů nepoužívejte příliš horkou vodu, která podporuje činnost mazových žláz.
 • Šampón důkladně vypláchněte, vlasy nechte přirozeně proschnout a jemně rozčesejte. 
 • Při česání mastných vlasů se snažte hřebenem nezajíždět k vlasové pokožce a neroznášet si tak maz zbytečně po celé hlavě.

 

Jaké jsou nejlepší šampóny na mastné vlasy – na co se nejčastěji ptáte?

 

Proč se vlasy mastí? 

Příčin může být hned několik. Kromě hormonální nerovnováhy, která je typická zejména pro období dospívání, se může jednat také o důsledek genetické dispozice či nevhodné životosprávy. Vlasy se mohou ve zvýšené míře mastit i důsledkem stresu či používání nevhodných prostředků pro jejich péči. 

 

Jak zamaskovat mastné vlasy? 

Máte-li chvilku času a při ruce ručník a kartáč, rozhodně vsaďte na suchý šampón, který z vlasů efektivně dostane maz i nečistoty. Je však potřeba jej ze kštice důkladně odstranit. Využít můžete i sílu účesu a vytvořit si na hlavě efektní drdol anebo si mastné vlasy nad čelem jednoduše připnout sponkou k jedné straně. Velmi jednoduché a funkční je také použití čelenky či fénu. Ten ostatně nahradí i suchý šampón. Aby byl efekt co nejvýraznější, fénujte si vlasy v předklonu.

 

Nejlepší šampóny na mastné vlasy 2021. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy 200 ml. Tady pořídíte Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy 200 ml nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Alpecin Medicinal Shampoo na mastné vlasy 200 ml“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.9/5 - (28 hlasů)