Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší respirátory roku 2020
Přehledně:
nejlepší respirátory z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší respirátory? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené respirátory podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat respirátor?

 1. Při výběru respirátoru hraje roli nejen cena, ale především úroveň filtrace, která je rozdělena do 3 stupňů. Ten nejvyšší dokáže odfiltrovat téměř 100 % nežádoucích částic. 
 2. Respirátor se k obličeji uchytí prostřednictvím gumiček či regulovatelných pásků a zvolit si můžete jednu z 3 velikostí, která se nejlépe přizpůsobí vašim proporcím.
 3. I v případě respirátorů existují modely na jednorázové použití označené jako NR a ty určené na opakované použití nesoucí označení R.

 

Podívejte se na nejlepší respirátory:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP respirátory v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. General Public Protection respirátor FFP2 KN95 10 ks General Public Protection respirátor FFP2 KN95 10 ks 275 1,5 Více
2. Sunway respirátor FFP2 / KN95 bílá 1ks Sunway respirátor FFP2 / KN95 bílá 1ks 11 1,4 Více
3. Bezdoteku respirátor FFP2 / KN95 10 ks Bezdoteku respirátor FFP2 / KN95 10 ks 132 1,6 Více
4. Envirobest respirátor FFP2 s SGS certifikátem - 10 ks Envirobest respirátor FFP2 s SGS certifikátem - 10 ks 119 1,6 Více
5. SPUR Nano respirátor Spurtex 10 ks SPUR Nano respirátor Spurtex 10 ks 850 1,4 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší respirátory.

 

TOP respirátory na Slovensku

No data found for this sheet

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší respirátory.

 

TOP respirátory v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Maseczka Kn95 Ffp2 N95 Maseczka Kn95 Ffp2 N95 18 1,8
2. 3M Półmaska Wielokrotnego Użytku (Xa007702633) 3M Półmaska Wielokrotnego Użytku (Xa007702633) 483 1,3

 

TOP respirátory v Německu

No data found for this sheet

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Respirátory se společně s rouškami staly v poslední době velice vyhledávaným nákupním artiklem, k čemuž jim dopomohla zejména nedávná vládní nařízení spojená s šířením nebezpečného viru. Respirátory na rozdíl od roušek chrání svého nositele před vnikem nežádoucích mikroorganismů do dýchacích cest. Jejich efektivita se však výrazně liší v závislosti na typu respirátoru. Jak si pro sebe vybrat vhodný model, který bude nejenom splňovat nároky na účinnost, ale také za něho nezaplatíte více, než je nutno? 

 

Respirátor vybírejte podle jeho třídy

 

Jako respirátor je označována obličejová polomaska z filtračního materiálu, která zakrývá nos i ústa a při jejímž použití vdechuje uživatel již přefiltrovaný vzduch. Podle úrovně filtrace se respirátory dělí do 3 úrovní:

 • nejnižší FFP1,
 • středí FFP2,
 • nejvyšší FFP3.

 

Nejnižší třída respirátorů FFP1 je schopna zachytit až 90 % mikroskopických částic a seženete ji při troše štěstí v cenách do stokoruny. Jedná se o respirátory s poměrně slušným poměrem ceny a výkonu, které se standardně používají zejména pro ochranu dýchacích cest při provádění prašných prací, například vrtání či broušení.

Třída FFP2 již poskytuje více než 95 % ochranu před vznikem nežádoucích částic. Její cena se ve srovnání s respirátory třídy FFP1 pohybuje zhruba na dvojnásobku. Tato úroveň ochrany si poradí s jemnějšími částicemi, aerosoly a například i s kouřem. Využít ji můžete i při práci s barvami. Pro každodenní ochranu před vnikem nežádoucích virových částic by tato úroveň respirátorů dle aktuálních vyjádření odborníků měla být dostatečná. 

Nejvyšší úroveň ochrany za nejvyšší cenu pohybující se přibližně na trojnásobku ceny respirátorů třídy FFP1 poskytují respirátory třídy FFP3. Ty již bez obav zamezí průniku téměř 100 % bakterií, virů a nebezpečných spór. Spolehlivě si ale poradí také s prachem a dýmem a jedovatými zplodinami vznikajícími při práci s nebezpečnými látkami. 

 • Nejnižší třída FFP1 poskytuje také nejnižší úroveň ochrany, pořídíte ji však za nejnižší cenu. 
 • Třída respirátorů FFP2 si poradí i s kouřem a výpary z barev, odfiltruje více než 95 % nežádoucích částic. Pro ochranu před vnikem většiny nežádoucích mikroorganismů by již měla být dostatečná. 
 • Třída FFP3 je naprostou jistotou, která odfiltruje více než 99 % částic a zcela jistě zabrání průniku nežádoucích virových částic k vašemu dýchacímu ústrojí. 

 

I v případě respirátorů můžete volit z několika velikostí

 

Každý člověk je jiný a každý disponuje jinou velikostí obličeje. Proto se i respirátory vyrábějí v několika velikostech. Ty jsou značeny podobně jako oblečení písmeny. Seženete tedy respirátory ve velikostech od S přes nejuniverzálnější M až po L. U všech velikostí je však volen stejný typ uchycení za uši prostřednictvím flexibilních gumiček či regulovatelných pásků zajišťujících vynikající přilnavost. 

 • Respirátor snadno přizpůsobíte svému obličeji díky nabídce velikostí od S do L
 • Pevné přilnutí k obličeji je zajištěno prostřednictvím gumiček nebo pásků s uchycením za uši.

 

Pozor na životnost

 

I v případě respirátorů platí, že byste měli vědět, zda je konkrétní model určen na jednorázové či opakované použití. Ty na jednorázové použití jsou označeny akronymem NR. Po použití byste s ním měli zacházet stejně jako s použitou jednorázovou rouškou. Tedy rozhodně jej nevhazovat přímo do odpadků, ale nejprve bezpečně uzavřít do neprodyšného igelitového sáčku. Existují i respirátory pro opakované použití. Ty poznáte podle označení R a vyznačují se především možností výměny filtru. Ty podle úrovně filtrace nesou označení P1 až P3, přičemž nejvyšší úroveň P3 poskytuje téměř 100 % ochranu před nežádoucími částicemi. 

 • Respirátory určené pro opakované použití nesou označení NR a po použití by se před vhozením od odpadu měly uzavřít do igelitového pytlíku. 
 • Filtrační úrovně respirátorů určených pro opakované použití jsou rozděleny do 3 tříd a tento typ respirátorů poznáte podle označení R

 

Jaké jsou nejlepší respirátory – na co se nejčastěji ptáte?

 

Jak správně nasadit respirátor? 

Nejprve zajistěte dokonalé přilnutí svorky respirátoru k nosu jejím vytvarováním do písmene U. Poté přetáhněte přes uši uchycovací popruhy nebo gumičky a pevně pomůcku zafixujte. Nakonec zkontrolujte těsnost prudkým vydechnutím a ověřením, že nikde okolo ventilátoru nedochází k úniku vzduchu. 

 

Kdy použít respirátor a kdy stačí rouška? 

Víte-li, že se budete pohybovat v prostředí s vysokou koncentrací osob, například v obchodním centru či nějaké hromadné akci, je respirátor rozhodně na místě. Ochrání vás před vnikem nežádoucích částic a je mnohem účinnější než rouška. Ta slouží spíše k ochraně vašeho okolí. Je tedy vhodné ji používat spíše, cítíte-li se nachlazeni a nechcete-li nákazu roznášet po okolí. 

 

Nejlepší respirátory 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.