Nejlevnější SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší respirátory roku 2021
Přehledně:
nejlepší respirátory z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší respirátory? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené respirátory podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat respirátor?

 1. Při výběru respirátoru hraje roli nejen cena, ale především úroveň filtrace, která je rozdělena do 3 stupňů. Ten nejvyšší dokáže odfiltrovat téměř 100 % nežádoucích částic. 
 2. Respirátor se k obličeji uchytí prostřednictvím gumiček či regulovatelných pásků a zvolit si můžete jednu z 3 velikostí, která se nejlépe přizpůsobí vašim proporcím.
 3. I v případě respirátorů existují modely na jednorázové použití označené jako NR a ty určené na opakované použití nesoucí označení R.

 

Podívejte se na nejlepší respirátory:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP respirátory v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks 2 1,6 Více
2. SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks SpurTex Nanorespirátor V100 FFP2 NR 5 ks 165 1,3 Více
3. General Public Protection respirátor FFP2 NR CE 10 ks General Public Protection respirátor FFP2 NR CE 10 ks 71 1,5 Více
4. Promedor24 respirátor FFP2 PREMIUM 10 ks Promedor24 respirátor FFP2 PREMIUM 10 ks 18 1,7 Více
5. Respilon VK RespiPro L 2 ks Respilon VK RespiPro L 2 ks 274 1,2 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší respirátory.

 

TOP respirátory na Slovensku

Žebříček pro vás připravujeme…

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší respirátory.

 

TOP respirátory v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Maseczka Kn95 Ffp2 N95 Maseczka Kn95 Ffp2 N95 18 1,8
2. 3M Półmaska Wielokrotnego Użytku (Xa007702633) 3M Półmaska Wielokrotnego Użytku (Xa007702633) 374 1,3
3. Iso Trade Iso Trade, Maseczka Antywirusowa 3M Vflex 9162E Ffp2, Rozmiar Uniwersalny Iso Trade Iso Trade, Maseczka Antywirusowa 3M Vflex 9162E Ffp2, Rozmiar Uniwersalny 196 0

 

TOP respirátory v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené respirátory a roušky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Medisana RM 100 Medisana RM 100 384
2. AccuCell 12er Pack FFP2 Masken Bunt 5-Lagig, zertifiziert n Batterie AccuCell 12er Pack FFP2 Masken Bunt 5-Lagig, zertifiziert n Batterie 384
3. 3M 3 m Aura 1863 FFP3 1863-20pcs 3M 3 m Aura 1863 FFP3 1863-20pcs 154

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Hledáte opakovatelně použitelný respirátor? Pak potřebujete NANO respirátor FFP2 nebo FFP3

 
Většina nano respirátů poskytuje tu nejvyšší ochranu. Dle testů je záchyt bakterií, virů, pylu a dalších submikronových částic až 99,9%, ale záleží na výrobci. Bežná testovaná účinnost je více než 98,5%. Nano respirátory jsou opakovatelně použitelné a nemusíte jej tedy po každém použití zlikvidovat. Navíc například respirátor od českého výrobce Nanolab je možné 4 – 10 x vyprat v doporučeném přípravku bez ztráty účinnosti! V průběhu nošení mezi jednotlivými pracími cykly je pak vhodné respirátor pravidelně regenerovat k tomu určeným sprejem. Dobří výrobci vyrábí dámské respirátory (respirátory pro ženy) i pánské respirátory (respirátory pro muže), které lépe sedí na drobném ženském nebo naopak hrubším mužském obličeji. Zobrazte si nejvetší výběr NANO respirátorů.
 
třída ochrany FFP1 – maska zachytí pouze prach.
třída ochrany FFP2 – maska poskytuje dobrou ochranu před viry.
třída ochrany FFP3 – maska poskytuje nejvyšší ochranu před viry, i těmi vysoce infekčními jako tuberkulóza, spalničky a další.
 

Jak vyprat respirátor?

 
Vždy dodržujte doporučený postup přímo od výrobce vašeho respirátoru. Respirátor ponořte do roztoku vody cca 40°C teplé a speciálního přípravku pro praní respirátorů a roušek, nechte jej máčet cca 5 -10 min a poté jej šetrně properte v rukách. Vypraný respirátor promáchejte v dostatečném množství čisté vlažné vody, nechte okapat a volně uschnout.
Nikdy respirátor ani v rukou neždímejte, nepoužívejte pračku ani sušičku! Nikdy neperte respirátor v běžném pracím prostředku!
 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Respirátory se společně s rouškami staly v poslední době velice vyhledávaným nákupním artiklem, k čemuž jim dopomohla zejména nedávná vládní nařízení spojená s šířením nebezpečného viru. Respirátory na rozdíl od roušek chrání svého nositele před vnikem nežádoucích mikroorganismů do dýchacích cest. Jejich efektivita se však výrazně liší v závislosti na typu respirátoru. Jak si pro sebe vybrat vhodný model, který bude nejenom splňovat nároky na účinnost, ale také za něho nezaplatíte více, než je nutno? 

 

Respirátor vybírejte podle jeho třídy

 

Jako respirátor je označována obličejová polomaska z filtračního materiálu, která zakrývá nos i ústa a při jejímž použití vdechuje uživatel již přefiltrovaný vzduch. Podle úrovně filtrace se respirátory dělí do 3 úrovní:

 • nejnižší FFP1,
 • středí FFP2,
 • nejvyšší FFP3.

 

Nejnižší třída respirátorů FFP1 je schopna zachytit až 90 % mikroskopických částic a seženete ji při troše štěstí v cenách do stokoruny. Jedná se o respirátory s poměrně slušným poměrem ceny a výkonu, které se standardně používají zejména pro ochranu dýchacích cest při provádění prašných prací, například vrtání či broušení.

Třída FFP2 již poskytuje více než 95 % ochranu před vznikem nežádoucích částic. Její cena se ve srovnání s respirátory třídy FFP1 pohybuje zhruba na dvojnásobku. Tato úroveň ochrany si poradí s jemnějšími částicemi, aerosoly a například i s kouřem. Využít ji můžete i při práci s barvami. Pro každodenní ochranu před vnikem nežádoucích virových částic by tato úroveň respirátorů dle aktuálních vyjádření odborníků měla být dostatečná. 

Nejvyšší úroveň ochrany za nejvyšší cenu pohybující se přibližně na trojnásobku ceny respirátorů třídy FFP1 poskytují respirátory třídy FFP3. Ty již bez obav zamezí průniku téměř 100 % bakterií, virů a nebezpečných spór. Spolehlivě si ale poradí také s prachem a dýmem a jedovatými zplodinami vznikajícími při práci s nebezpečnými látkami. 

 • Nejnižší třída FFP1 poskytuje také nejnižší úroveň ochrany, pořídíte ji však za nejnižší cenu. 
 • Třída respirátorů FFP2 si poradí i s kouřem a výpary z barev, odfiltruje více než 95 % nežádoucích částic. Pro ochranu před vnikem většiny nežádoucích mikroorganismů by již měla být dostatečná. 
 • Třída FFP3 je naprostou jistotou, která odfiltruje více než 99 % částic a zcela jistě zabrání průniku nežádoucích virových částic k vašemu dýchacímu ústrojí. 

 

I v případě respirátorů můžete volit z několika velikostí

 

Každý člověk je jiný a každý disponuje jinou velikostí obličeje. Proto se i respirátory vyrábějí v několika velikostech. Ty jsou značeny podobně jako oblečení písmeny. Seženete tedy respirátory ve velikostech od S přes nejuniverzálnější M až po L. U všech velikostí je však volen stejný typ uchycení za uši prostřednictvím flexibilních gumiček či regulovatelných pásků zajišťujících vynikající přilnavost. 

 • Respirátor snadno přizpůsobíte svému obličeji díky nabídce velikostí od S do L
 • Pevné přilnutí k obličeji je zajištěno prostřednictvím gumiček nebo pásků s uchycením za uši.

 

Pozor na životnost

 

I v případě respirátorů platí, že byste měli vědět, zda je konkrétní model určen na jednorázové či opakované použití. Ty na jednorázové použití jsou označeny akronymem NR. Po použití byste s ním měli zacházet stejně jako s použitou jednorázovou rouškou. Tedy rozhodně jej nevhazovat přímo do odpadků, ale nejprve bezpečně uzavřít do neprodyšného igelitového sáčku. Existují i respirátory pro opakované použití. Ty poznáte podle označení R a vyznačují se především možností výměny filtru. Ty podle úrovně filtrace nesou označení P1 až P3, přičemž nejvyšší úroveň P3 poskytuje téměř 100 % ochranu před nežádoucími částicemi. 

 • Respirátory určené pro opakované použití nesou označení NR a po použití by se před vhozením od odpadu měly uzavřít do igelitového pytlíku. 
 • Filtrační úrovně respirátorů určených pro opakované použití jsou rozděleny do 3 tříd a tento typ respirátorů poznáte podle označení R

 

Jaké jsou nejlepší respirátory – na co se nejčastěji ptáte?

 

Jak správně nasadit respirátor? 

Nejprve zajistěte dokonalé přilnutí svorky respirátoru k nosu jejím vytvarováním do písmene U. Poté přetáhněte přes uši uchycovací popruhy nebo gumičky a pevně pomůcku zafixujte. Nakonec zkontrolujte těsnost prudkým vydechnutím a ověřením, že nikde okolo ventilátoru nedochází k úniku vzduchu. 

 

Kdy použít respirátor a kdy stačí rouška? 

Víte-li, že se budete pohybovat v prostředí s vysokou koncentrací osob, například v obchodním centru či nějaké hromadné akci, je respirátor rozhodně na místě. Ochrání vás před vnikem nežádoucích částic a je mnohem účinnější než rouška. Ta slouží spíše k ochraně vašeho okolí. Je tedy vhodné ji používat spíše, cítíte-li se nachlazeni a nechcete-li nákazu roznášet po okolí. 

 

Nejlepší respirátory 2021. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks. Tady pořídíte Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Sunway respirátor KN95 bílá 1 ks“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 
Rixo.cz

Nebo vyzkoušejte kontrolu vašich aktuálních smluv.

Prověřte si, zda jste pojištění dobře. Na RIXO vám ZDARMA prověří vaše smlouvy.

Běžte na rixo.cz/kontrola-pojistnych-smluv a ušetřete i tisíce ročně!

     

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.