Nejlevnější Concept Nepropustné froté prostěradlo 90x200
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Concept Nepropustné froté prostěradlo 90x200

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší prostěradla 2020
Přehledně:
nejlepší prostěradla z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší prostěradla? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené prostěradla podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat prostěradlo?

 1. Při výběru prostěradla byste se v první řadě měli rozhodnout, zda dáváte přednost modelu napínacímu nebo plachtovému.
 2. Než se vydáte pro prostěradlo, měli byste si být rozměry vaší matrace. Kromě šířky a délky, změřte také jeho výšku.
 3. Zaměřte se i na vhodný materiál. Vybírat můžete z široké nabídky, kterou tvoří nejčastěji bavlna, froté či úplet jersey.

 

Podívejte se na nejlepší prostěradla:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP prostěradla v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší prostěradla.

 

TOP prostěradla na Slovensku

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší prostěradla.

 

TOP prostěradla v Polsku

No data found for this sheet

 

TOP prostěradla v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené prostěradla
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Kneer Spannbetttuch Exclusive-Stretch Kneer Spannbetttuch Exclusive-Stretch 782
2. Cinderella Spannbettlaken Satin Cinderella Spannbettlaken Satin 437
3. Kneer Spannbettlaken Easy-Stretch Kneer Spannbettlaken Easy-Stretch 505

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Kromě kvalitní matrace a lůžkovin má na zdravý a klidný spánek velmi silný vliv také kvalitní prostěradlo, které by mělo být nejen příjemné na omak, ale také dobře sát pot. Po jakém sáhnout materiálu, velikosti a střihu prostěradla, abyste si každou noc dokonale vychutnali váš spánek? Poradíme. 

 

Jakému typu prostěradla dáváte přednost? 

 

Přestože na trhu s přehledem vítězí prostěradla napínací, která jdou na spodu matrace přidržována gumou, často najdete i klasické plachty, které někteří spáči z nejrůznějších důvodů milují. Budete-li kupovat plachtové prostěradlo, pečlivě si změřte svoji matraci a jeho rozměry volte tak, aby na každé straně bylo alespoň o 25 cm delší. Díky dostatečnému přesahu, bude možné jeho rohy podhrnout pod matraci a pevně jej tak zafixovat na místě. Počítejte také s náročnější údržbou a nutností žehlení, které však v případě napínacích prostěradel úplně odpadá díky tomu, že tento typ prostěradel má ve všech rozích zášivku, jejímž prostřednictvím je možné jej snadno natáhnout na matraci a pevně zafixovat. Aby napínací prostěradlo dlouho vydrželo, je potřeba zvolit správnou velikost tak, aby jeho materiál nebyl vystaven zbytečně vysokému napnutí, které by urychlilo jeho opotřebení. 

 • Plachtové prostěradlo volte na všech stranách alespoň o 25 cm delší, než jsou rozměry vaší matrace. 
 • Napínací prostěradlo se snadno udrží na místě díky praktické gumě a není nutno jej žehlit.

 

S jakými rozměry se můžete u prostěradel setkat? 

 

U většiny prostěradel jsou uvedeny rozměry odpovídající matrace. Tu byste si měli změřit, abyste nesáhli vedle. Nejde jen o šířku a délku, pro koupi prostěradla je důležitá také výška matrace. Většina běžných matrací je vysoká 20 cm, setkat se můžete i s dvojnásobnou šířkou. Co se týče šířky a délky, v případě klasického jednolůžka počítejte s rozměry 90 x 200 cm, jeho prodloužená varianta pak disponuje rozměry 90 x 220 cm. Budete-li pořizovat prostěradlo na dvoulůžko, měli byste vědět, že jeho nejčastější rozměry jsou 180 x 200 cm. Existují však i rozšířené varianty. Pokud jste si některou z nich pořídili, budete muset jejich rozměrům přizpůsobit i prostěradlo. V případě dětských postýlek se můžete setkat s rozměry lůžka 60 x 120 cm pro nejmenší děti, případně 70 x 140 cm pro ty trochu větší. 

 • Při nákupu prostěradla byste měli znát všechny 3 rozměry vaší matrace. Kromě šířky a délky je velice důležitá také její výška.
 • Nejčastěji se setkáte s matrací na jednolůžko s rozměry 90 x 200 cm a výškou 20 cm
 • V případě dětského lůžka má matrace obvykle 60 x 120 cm
 • Rozměrům matrace přizpůsobte volbu prostěradla. 

 

S jakým materiálem prostěradel se na trhu můžete setkat? 

 

Mezi velmi oblíbená patří prostěradla bavlněná v napínacím provedení. Bavlnu ale seženete i v podobě plachty. V obou případech platí, že prostěradla z tohoto materiálu mají dlouhou životnost a dobře sají pot. V napínacím provedení nevyžadují ani komplikovanou údržbu a jsou vhodná na zimu i na léto. Příjemný povrch je vytvořen na prostěradlech z froté. Ta dobře přilnou i k vyšším matracím a dokonale je obepnou. Díky dobrým termoizolačním vlastnostem se hodí spíše na zimu, pot budou ale dobře sát i v létě. Složena jsou obvykle ze směsi bavlny a polyesteru a není nutné je žehlit. Podobně jako froté obepne matraci i jersey, který je tvořen úpletem, jehož základ tvoří bavlna s elastickými vlákny. Jde o ryze přírodní materiál, který je vhodný k celoročnímu využití, oblíbený je však spíše v teplejším období roku. Díky elastanu je prostěradlo velmi pružné a k matraci pevně přilne, aniž by se někde krčilo či překáželo. Spíše pro doplnění je potřeba uvést prostěradla damašková, která jsou znakem luxusu, a seženete je výhradně ve formě nenapínací plachty. To je kromě vysoké ceny jeden z důvodů, proč nejsou v běžných domácnostech tolik oblíbena a najdete je spíše v hotelech

 • Bavlněná prostěradla v napínacím provedení v v podobě plachty dobře sají pot a vyznačují se dlouhou životností
 • Prostěradla z froté velmi dobře přilnou i k vysoké matraci a není nutné je žehlit. Díky dobrým izolačním vlastnostem se hodí spíše na zimu.
 • Velice oblíbený je také jersey, což je pletenina vznikající ze směsi bavlny a elastanu
 • Znakem luxusu je damaškové prostěradlo, které však ve většině českých domácností nenajdete.

 

Nejlepší prostěradla 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.