Nejlevnější Fatra FatraClick 5451 3 dub letní
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Fatra FatraClick 5451 3 dub letní

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší podlahoviny 2020
Přehledně:
nejlepší podlahoviny z hodnocení, recenzí i testů

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL. Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší podlahoviny? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené podlahoviny podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat podlahoviny (vinylové, laminátové a PVC)?

 1. Před tím než se vydáte pro novou podlahovou krytinu, měli byste mít jasno v tom, jaký materiál upřednostníte. Volit můžete z vinylu, laminátu, PVC, dřeva, korku, dlažby, a dalších.
 2. Podlahovinu volte také v závislosti na parametrech místnosti, do níž ji chcete položit. Některé typy jako například laminát či dřevo jsou nevhodné do vlhkého prostředí.
 3. Ohled berte také na cenu krytiny. Koberec či linoleum z PVC patří k těm levnějším, za laminát či dřevo si naopak připlatíte.

 

Podívejte se na nejlepší podlahoviny:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP podlahoviny v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší podlahoviny.

 

TOP podlahoviny na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené podlahy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. PVC Dynamic Exton 4176 PVC Dynamic Exton 4176 132 1,6 Viac
2. PVC Rumba LATINA 0001 PVC Rumba LATINA 0001 159 1 Viac
3. PVC Start CATAL 2041 PVC Start CATAL 2041 159 1 Viac
4. PVC Novo Aged Oak 967 PVC Novo Aged Oak 967 159 1 Viac
5. PVC Terrana 01 ECO 4266-251-4 PVC Terrana 01 ECO 4266-251-4 159 1 Viac

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší podlahoviny.

 

TOP podlahoviny v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené podlahy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Krono Original Vintage Narrow Appalachian Hickory 8155 Krono Original Vintage Narrow Appalachian Hickory 8155 259 1,2
2. Krono Original Dąb Polski 8169 Krono Original Dąb Polski 8169 224 1,2
3. Krono Original Vintage Narrow Red River Hickory 8156 Krono Original Vintage Narrow Red River Hickory 8156 259 1,4

 

TOP podlahoviny v Německu

Žebříček pro vás připravujeme…

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Rekonstruujete své stávající nebo stavíte úplně nové bydlení a řešíte, jaký typ podlahy do něho bude nejvhodnější? Při výběru kvalitní a zároveň vzhledově příjemné podlahoviny je potřeba zvážit celou řadu kritérií. Tomu byste měli věnovat především dostatek času, ale také mít dost informací a znalostí, abyste se dokázali rozhodnout zodpovědně a podlahová krytina vám vydržela co nejdéle. 

 

Z jakých typů podlahových krytin máte v současné době na výběr?

 

Pro každou místnost se hodí jiný typ podlahové krytiny. Jako uživatelé klademe také na podlahové krytiny v různých prostorech jiné nároky. Například podlaha v kuchyni by měla být především odolná, snadno udržovatelná a nemělo by vadit občasné vylití vody nebo upadnutí zbytků jídla. Naopak podlaha v obývacím pokoji by měla být na dotek příjemná a hebká a měla by pomoci navodit tu správnou domácí atmosféru. Při výběru podlahy závisí také na tom, zda doma máte malé děti nebo je vaše domácnost složena výhradně z dospělých osob. 

Nejčastěji volenými materiály pro podlahovou krytinu jsou v současné době:

 • Podlahy vinylové
 • Klasická linolea a podlahy z PVC
  • Koberce
  • Dlažby
  • Korkové podlahy
  • Dřevěné podlahy
 • Laminátové podlahy
 • Přírodní linolea

 

Nejoblíbenější materiály podlahových krytin a jejich přednosti

 

Snad nejoblíbenější jsou v současné době podlahové materiály z vinylu, což sice není ryze přírodní materiál, ale má celou řadu výhod. Mezi ty patří především vysoká odolnost a vzhled, který je na první pohled k nerozeznání od přírodních materiálů. Roli hraje také výhodná cena a snadná výměna případného poškozeného dílu. Vinylovou podlahu můžete zvolit i do vlhkých prostor a hodí se jak pro domácí, tak i pro komerční použití. Nepatrně dražší alternativou vinylu je laminátová podlaha, která ještě více napodobuje vzhled dřeva a díky možnosti antistatické úpravy navíc odpuzuje nečistoty a prach. Stejně jako v případě vinylu i laminátovou podlahu položíte díky zámkovému systému velice snadno a v případě poškození vyměníte kterýkoliv její kus. Ve srovnání s vinylem je však laminát méně odolný vůči vlhkosti a poměrně dost klouže. Hodí se tedy spíše do obývacích pokojů a ložnic. Stálicí našich domovů i kancelářských prostorů jsou linolea z PVC, ale i z ryze přírodních materiálů. Jejich výhodou je rychlost položení a dlouhá životnost. Linoleum se hodí i pro alergiky, pozor si ale dejte na místa s předpokladem častého dopadu slunečního svitu. Právě díky UV záření může začít linoleum z PVC měnit svoji barvu a degradovat. 

 • Vinylová podlaha dlouho vydrží a hodí se i do vlhkých prostor, například koupelen. 
 • Laminátová podlaha díky antistatické úpravě odpuzuje prach a nečistoty a díky zámkovému systému je velmi snadné ji položit.
 • Linoleum z PVC nebo přírodních materiálů je stálicí mezi podlahovými krytinami. Využijete jej téměř ve všech typech prostorů. 

 

Jaké podlahové krytiny se hodí do konkrétních obytných prostorů?

 

Asi je vám jasné, že ne každý typ podlahy je vhodný pro každý prostor. Abyste pokládkou nové podlahy profitovali z jejích předností, zaměřte se na vhodnost krytiny do typu místnosti. Například v kuchyni kromě tradiční dlažby a linolea uplatníte také vinyl nebo tepelně výborně izolující korek. Pro použití v technických místnostech, chodbách a předsíních uplatníte kromě zátěžových koberců také odolný laminát nebo dlažbu. Do vlhkých koupelen se nehodí laminát nebo linoleum, ale využijete v nich naopak vinyl nebo korek a samozřejmě také dlažbu

 • Do koupelen, v nichž je vysoká pravděpodobnost kontaktu podlahy s vodou, volte vinylovou či korkovou podlahu nebo praktickou dlažbu. S podobnou volbou nešlápnete vedle ani v případě kuchyní.
 • Podlahy v technických prostorech a chodbách ocení nejvíce zátěžové koberce, dlažbu nebo laminát. 
 • Do obývacích pokojů a ložnic můžete sáhnout prakticky po jakémkoliv typu podlahové krytiny.

 

Nejlepší podlahoviny 2020. Vybrali jste si?

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.