Nejlevnější Maxxis IKON 29x2
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Maxxis IKON 29x2

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší pláště na kolo 2024
Přehledně:
nejlepší pláště na kolo z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší pláště na kolo? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje subjektivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené pláště na kolo podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat pláště na kolo?

 1. Rozměry pláště na kolo přizpůsobte typu kola a terénu, na který nejčastěji vyrážíte. Na horská kola pořizujte nejširší pláště, nejslabší jsou naopak pro kola silniční. Čím horší plánujete jezdit terén, tím hrubší vzorek pláště vybírejte.
 2. Kromě šířky se při výběru pláště na kolo zaměřte také na jeho velikost, tedy průměr ráfku. Odpovídající hodnotu najdete na starém plášti anebo si ji můžete změřit.
 3. Při výběru pláště na kolo se zaměřte také na jeho dezén. Pláště s výstupky a výrazným vzorkem jsou vhodné spíše do náročného terénu. Ty hladké a bez výstupků pak na silnici.

 

Podívejte se na nejlepší pláště na kolo:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP pláště na kolo v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené pláště na kolo
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Schwalbe Smart Sam 26x2,10 Schwalbe Smart Sam 26x2,10 389 1,4
2. Maxxis IKON 29x2,20 Maxxis IKON 29x2,20 399 1,5
3. Maxxis 29" x 2,20 Ikon kevlar Maxxis 29 599 1,4
4. Schwalbe Sam Smart 29 x 2,25 Schwalbe Sam Smart 29 x 2,25 399 1,4
5. Maxxis Rekon Race 29x2,25 Maxxis Rekon Race 29x2,25 417 1,5

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší pláště na kolo.

 

TOP pláště na kolo na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené pláště na kolo
Produkt Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Maxxis Ikon 29x2,20 kevlar Maxxis Ikon 29x2,20 kevlar 599 1,3
2. Maxxis MINION DHR II 27,5x2.40 kevlar Maxxis MINION DHR II 27,5x2.40 kevlar 748 1,3
3. Maxxis Ikon 29x2,20 Maxxis Ikon 29x2,20 374 1,1
4. Maxxis Ardent Race 29x2,20 kevlar Maxxis Ardent Race 29x2,20 kevlar 673 1,1
5. Maxxis Rekon 29 x 2.40 kevlar Maxxis Rekon 29 x 2.40 kevlar 773 1,0

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší pláště na kolo.

 

TOP pláště na kolo v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené pláště na kolo
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Opona Continental Grand Prix 5000 Opona Continental Grand Prix 5000 1,3
2. Opona MAXXIS Minion DHR II Opona MAXXIS Minion DHR II 1,2
3. Opona CONTINENTAL Ultra Sport III Opona CONTINENTAL Ultra Sport III 1,2
4. Opona MAXXIS Minion DHF Opona MAXXIS Minion DHF 1,2
5. Opona CONTINENTAL Gatorskin Opona CONTINENTAL Gatorskin 1,3

 

TOP pláště na kolo v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené pláště na kolo
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Continental Grand Prix 5000 28" Faltreifen 700 x 28c Continental Grand Prix 5000 28 1,3
2. Continental Grand Prix 5000 Schwarz Continental Grand Prix 5000 Schwarz 1,3
3. Continental Reifen Ultra Sport 25-622 Continental Reifen Ultra Sport 25-622 1,2
4. Continental Gatorskin Reifen 32-622 - Schwarz Continental Gatorskin Reifen 32-622 - Schwarz 1,3
5. Schwalbe Marathon Plus Reifen Schwarz - 47-507 Schwalbe Marathon Plus Reifen Schwarz - 47-507 1,3

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat pláště na kolo? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Pláště na kolo jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky pláště na kolo často za nejlepší ceny na trhu
 • Allegro.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Sport365.cz – sportovní oblečení a vybavení pro každého. Užijte si sport klidně 365 dní v roce
 • Muziker.cz – hudební nástroje, audio, DJ technika a mnoho dalšího za ceny které si zaslouží pozornost
 • Insportline.cz – cvičte jako profíci venku i doma! Široký výběr fitness i sport vybavení
 • Sportisimo.cz – najdi si tu správnou výbavu pro tvůj oblíbený sport

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Potřebujete vyměnit obutí na vašem kole, protože už nadále nechcete jezdit na sjetém vzorku? Rádi byste zajistili svým dětem bezpečnost a hladkou jízdu na kole bez nehod? Pak je načase začít přemýšlet nad pořízením nových plášťů na kolo. Podle čeho je vybírat a na co se při jejich koupi zaměřit? 

 

S jakými typy plášťů na kolo se můžete setkat?

 

V závislosti na tom, na jaký typ kola plášť pořizujete, můžete narazit na pláště na horská kola, na trekkingová kola, ale také na pláště na kola silniční a dětská. Každý z nich je něčím specifický a má jiné vlastnosti. Pláště na horská kola jsou ze všech typu nejširší. Mají pro to ostatně také důvod. Čím širší pláště, tím větší bezpečí na náročném terénu. Šířky plášťů na horská kola se proto pohybují od 2 do 2,6“, vyrážíte-li do opravdu náročného terénu, můžete si pořídit pláště se šířkou od 2,8 do 3“. Jejich průměr, který je potřeba přizpůsobit průměru vašeho kola, nabývá obvykle hodnot 26; 27,5 a 29 palců. Méně specializovaná trekkingová kola mají obvykle méně výrazný vzorek než kola horská. Jejich pláště jsou také obvykle užší, proto se na nich jezdí rychleji. Při výběru pláště pro tento typ kol nejčastěji narazíte ne průměr 28 palců. Pláště na silniční kola jsou dokonale přizpůsobené na rychlou jízdu po hladkém povrchu. Mají proto nejjemnější vzorek a jejich šíře se pohybuje do maximálně 1,5“. Plášť pro dětská kola vybírejte podle věku dítěte a výšky jeho postavy. Například pro čtyřleté dítě je vhodný plášť s průměrem 12“, osmileté už bude potřebovat 20“. Při výběru pláště na dětské kolo vybírejte raději hutnější vzorek a větší šířku, aby mělo dítě na kole větší jistotu.

 • Pláště na horská kola mají nejhrubší vzorek a patří k těm nejširším. Jejich šířka se běžně pohybuje mezi 2 a 2,6“. Setkat se však můžete i s plášti o šířce mezi 2,8 a 3“. 
 • Na univerzální trekingová kola seženete nejčastěji plášť s průměrem 28 palců. Vybírat si můžete z různé hrubosti vzorku. Jezdíte-li více po silnici, volte spíše jemnější vzorek, do terénu hrubší. 
 • Pláště na silniční kola jsou připraveny na hladkou a rychlou jízdu po zpevněném terénu. Bývají proto nejužší, ale také mají nejhladší vzorek.
 • Velikost pláště na dětské kolo přizpůsobte věku dítěte. Při výběru hrubosti vzorku a šířky pláště postupujte podobně jako byste chtěli obout horské kolo. 

 

Na jaké parametry se při výběru pláště na kolo zaměřit? 

 

V první řadě se zajímejte o velikost, tedy průměr a šířku pláště. Oba rozměry se udávají obvykle v palcích. Pro úplnost je potřeba dodat, že jeden palec je 2,54 cm. Někteří výrobci je ale udávají také v mm. Průměr pláště je nutno vybírat podle velikost ráfku vašeho kola, který nejsnáze zjistíte ze stávajícího pláště. Lze jej také změřit. Šířku pláště můžete volit podle typu kola a terénu, po kterém se hodláte nejčastěji pohybovat. Vždy platí, že by šířka ráfku měla být menší než je šířka pláště. U horských kol můžete narazit na šířky od 2 do 3“, u trekingových se šířka pláště udává nejčastěji v mm a může se pohybovat až do 35 mm. Nejužší pláště jsou pak určeny pro kola silniční. Jejich šířka se běžně pohybuje okolo 1,5 cm. Při výběru pláště se můžete setkat s několika zkratkami popisující vlastnosti kostru pláště. Jednou z nich je PSI (pound per square inch), což je jednotka tlaku udávající na jakou hodnotu lze plášť nafouknout. Sílu nití, které byly použity pro výrobu pláště, pak vyjadřuje zkratka TEX. Její hodnota informuje o hmotnosti v gramech jedné nitě na tisíc metrů její délky. Obecně platí, že pro tenčí nitě je potřeba zvolit sofistikovanější výrobní postup, a proto lze také očekávat vyšší cenu pláště. Jednotka TPI (threads per inch) pak udává hustotu kostry pláště. Platí, že čím vyšší je hustota, tím kvalitnější je plášť. Vyšší hodnoty se hodí především pro slabší pláště, které se využívají na závodech. Běžní rekreační cyklisté si mohou dovolit i nižší hodnoty TPI. Pláště s nimi jsou totiž levnější. Obecně se ale snažte vyhýbat plášťům s hodnotami nižšími než 100 TPI, na kterých se již nejezdí tak dobře a svižně. Při výběru pláště se zaměřte také na jeho vzorek. Na silnici a upravený terén stačí hladký vzorek bez výstupů, který umožní hladkou a rychlou jízdu. Širší plášť s výstupky zase využijete v drsném terénu, kdy vám často umožní hladký průjezd bahnem, aniž byste zapadli. 

 • Při výběru pláště na kolo se nejprve zaměřte na jeho šířku a průměr. Průměr přizpůsobte velikosti ráfku kola, šířku terénu a typu kola. 
 • Nejširší pláště jsou vhodné pro horská kola a mohou mít šířku až 3“. Ty nejužší určené pro kola silniční pak mají obvykle 1,5“.
 •  Při výběru pláště dbejte také na jeho dezén. Ten s mnoha výstupky se hodí do náročného terénu, ten hladší naopak na silnici. 

 

 

Nejlepší pláště na kolo – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak vyměnit plášť a duši na kole?

Výměna pláště a duše by měla být základní dovedností cyklistu, který se chce vydat úplně sám dále od civilizace. V prvním kroku je potřeba vyjmout kolo z vidlice či rámu. Poté s použitím montpáky sundat starý plášť. Jakmile je plášť dole, je možné vyjmout také duši. Pokud je neporušená, můžete ji ale ponechat. Nasaďte nový plášť. Aby vám to šlo snáze, můžete si trochu přifouknout duši. Nakonec celé kolo finálně nafoukněte a zkušebně s ním zatočte. Nakonec jej vraťte zpět do vidlice a upevněte na kolo. 

 

Nejlepší pláště na kolo 2024. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Schwalbe Smart Sam 26x2,10. Tady pořídíte Schwalbe Smart Sam 26x2,10 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Schwalbe Smart Sam 26×2,10“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 
 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (16 hlasů)