Poradíme vám kde si vzít rychlou půjčku a zároveň se nenapálit

Poradíme vám, kde si vzít rychlou půjčku a zároveň se nenapálit

Peníze potřebujete co nejdřív. Ideálně hned. Jenomže o rychlých půjčkách už jste slyšeli svoje. Kde si půjčit, abyste nešlápli vedle, a opravdu rychlá půjčka znamená, že budete mít peníze za pár minut na bankovním účtu?

 

bezpečná půjčka

Zdroj: Freepik.com

 

Banky nabízejí půjčky s lepšími podmínkami

 

 

V zásadě máte možnost zvolit buď bankovní, nebo nebankovní půjčku. Bankovní půjčku vám poskytne instituce, která má licenci od ČNB. To znamená, že se řídí regulemi České národní banky. Pro vás z toho plyne, že dostanete rychlou půjčku za seriózních podmínek, ale počítejte s většími nároky na vás jakožto žadatele. Banky prověřují bonitu potenciálního klienta, a jestliže vás vyhodnotí jako neschopné splácet, budete mít smůlu a půjčku nedostanete.

 

Pročtěte si zkušenosti klientů, uděláte si lepší obrázek

 

U nebankovní instituce zpravidla nebývá tak zdlouhavý schvalovací proces. Často vám postačí jeden nebo dva doklady totožnosti. Věřitel si opíše vaše nacionále včetně čísla občanského průkazu a data jeho platnosti. I nebankovní úvěr může být výhodný, ale určitě si přečtěte zkušenosti ostatních klientů, kteří už si půjčku brali. Pokud potřebujete peníze hned, úvěr za určitých podmínek získáte stejně rychle i u banky. Záleží totiž na tom, zda vás banka už zná, jak velký obnos vlastně potřebujete a zda máte předschválenou výši úvěru. I banka vám pošle peníze na účet ještě týž den.

 

Spoléhejte se raději na finanční rezervu

 

Klienti si nejčastěji půjčují menší částky těsně před výplatou, protože nevycházejí s penězi. V ideálním případě byste si do budoucna měli udělat finanční rezervu, do které budete moct sáhnout, a nebudete tak muset možnosti půjčky vůbec využívat. Splácení úvěru je vždy závazek, který nějakým způsobem zatíží váš rozpočet, a nezapomínejte, že půjčka rozhodně není zadarmo. Vždy totiž platíte nějaké úroky instituci, která vám ji poskytla. Vytvořit si finanční polštář pro případ nenadálých situací například přes spořicí účet je rozhodně výhodnější volbou.

5/5 - (1 hlasů)