Poradíme vám kde si vzít rychlou půjčku a zároveň se nenapálit

Poradíme vám, kde si vzít rychlou půjčku a zároveň se nenapálit

Sponzorovaný odkaz

Peníze potřebujete co nejdřív. Ideálně hned. Jenomže o rychlých půjčkách už jste slyšeli svoje. Kde si půjčit, abyste nešlápli vedle, a opravdu rychlá půjčka znamená, že budete mít peníze za pár minut na bankovním účtu?

 

bezpečná půjčka

Zdroj: Freepik.com

 

Banky nabízejí půjčky s lepšími podmínkami

 

 

V zásadě máte možnost zvolit buď bankovní, nebo nebankovní půjčku. Bankovní půjčku vám poskytne instituce, která má licenci od ČNB. To znamená, že se řídí regulemi České národní banky. Pro vás z toho plyne, že dostanete rychlou půjčku za seriózních podmínek, ale počítejte s většími nároky na vás jakožto žadatele. Banky prověřují bonitu potenciálního klienta, a jestliže vás vyhodnotí jako neschopné splácet, budete mít smůlu a půjčku nedostanete.

 

Pročtěte si zkušenosti klientů, uděláte si lepší obrázek

 

U nebankovní instituce zpravidla nebývá tak zdlouhavý schvalovací proces. Často vám postačí jeden nebo dva doklady totožnosti. Věřitel si opíše vaše nacionále včetně čísla občanského průkazu a data jeho platnosti. I nebankovní úvěr může být výhodný, ale určitě si přečtěte zkušenosti ostatních klientů, kteří už si půjčku brali. Pokud potřebujete peníze hned, úvěr za určitých podmínek získáte stejně rychle i u banky. Záleží totiž na tom, zda vás banka už zná, jak velký obnos vlastně potřebujete a zda máte předschválenou výši úvěru. I banka vám pošle peníze na účet ještě týž den.

 

Spoléhejte se raději na finanční rezervu

 

Klienti si nejčastěji půjčují menší částky těsně před výplatou, protože nevycházejí s penězi. V ideálním případě byste si do budoucna měli udělat finanční rezervu, do které budete moct sáhnout, a nebudete tak muset možnosti půjčky vůbec využívat. Splácení úvěru je vždy závazek, který nějakým způsobem zatíží váš rozpočet, a nezapomínejte, že půjčka rozhodně není zadarmo. Vždy totiž platíte nějaké úroky instituci, která vám ji poskytla. Vytvořit si finanční polštář pro případ nenadálých situací například přes spořicí účet je rozhodně výhodnější volbou.

4.9/5 - (14 hlasů)