Nejlevnější Stolichnaya 1 l (holá láhev)
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Stolichnaya 1 l (holá láhev)

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší vodky 2023
Přehledně:
nejlepší vodky z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší vodky? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené vodky podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat vodku?

 1. Vodka je alkoholický nápoj s nevýraznou chutí vyráběný z různých druhů obilí, případně brambor, melasy anebo vinné révy. Obsah alkoholu se ve vodce nejčastěji pohybuje okolo 40 %, může však být i nad 60 %.
 2. Aby mohl být destilát označen jako vodka, musí obsahovat alespoň 37,5 % alkoholu. Přitom může být bez chuti anebo ochucený. Mezi nejčastější příchutě vodky patří kokos, meloun, jahoda, broskev anebo citrón.
 3. Největší množství vodky se zkonzumuje v Rusku a Polsku, kde se také produkují ty nejrozšířenější druhy vodky. Mezi nejjemnější vodky na světě pak patří ty z Finska.

 

Podívejte se na nejlepší vodky:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP vodky v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vodky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Finlandia 1 l (holá láhev) Finlandia 1 l (holá láhev) 345 1,2 Více
2. Stolichnaya 1 l (holá láhev) Stolichnaya 1 l (holá láhev) 341 1,4 Více
3. Absolut 1 l (holá láhev) Absolut 1 l (holá láhev) 370 1,3 Více
4. Koskenkorva 1 l (holá láhev) Koskenkorva 1 l (holá láhev) 316 1,1 Více
5. Finlandia 0,7 l (holá láhev) Finlandia 0,7 l (holá láhev) 262 1 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší vodky.

 

TOP vodky na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vodky
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša) Double Cross 40% 0,7 l (čistá fľaša) 1 322 1,4
2. Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša) Finlandia 40% 1 l (čistá fľaša) 354 1,4
3. Finlandia 40% 0,7 l (čistá fľaša) Finlandia 40% 0,7 l (čistá fľaša) 283 1,4
4. Absolut Vodka 40% 1 l (čistá fľaša) Absolut Vodka 40% 1 l (čistá fľaša) 354 1,1
5. Absolut Vodka 40% 0,7 l (čistá fľaša) Absolut Vodka 40% 0,7 l (čistá fľaša) 283 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší vodky.

 

TOP vodky v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP vodky v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené vodky
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Absolut Vodka 40% vol Absolut Vodka 40% vol 243
2. Three Sixty Vodka Diamond Filtrated 37,5% vol Three Sixty Vodka Diamond Filtrated 37,5% vol 242
3. Grey Goose Vodka 40% vol Grey Goose Vodka 40% vol 774

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat vodky? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Vodky jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alkohol.cz – nejkvalitnější alkoholické nápoje a příslušenství pro skvělé zážitky. Užijte si společné chvíle
 • Topalkohol.cz – špičková nabídka alkoholických nápojů. Vyberte si ten svůj – nejkvalitnější alkoholické nápoje a příslušenství pro skvělé zážitky. Užijte si společné chvíle
 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky vodky často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Jako vodka je označován alkoholický nápoj, který se vyrábí z obilí, případně z cukrové řepy, rýže, brambor anebo dokonce vinné révy. Obsah alkoholu ve vodce se pohybuje od přibližně 40 % do 70 %. Nejčastěji však narazíte na vodky s obsahem alkoholu okolo 40 %. Vodka má obvykle čirou barvu a čistou chuť alkoholu. Ta může být případně doplněná některou příchutí, například broskví, jablek, hrušek višně a podobně. Na co při výběru kvalitní vodky zaměřit?

 

Nejdůležitější kritéria pro výběr vodky

 

Vodky lze vybírat podle několika různých kritérií. Mezi ta nejdůležitější patří obsah alkoholu, příchuť, typ vodky, tedy země původu a v neposlední řadě také barva vodky. Z hlediska obsahu alkoholu se zaměřte na preference toho, kdo bude vodku konzumovat. Aby mohl být nápoj považován za vodku, musí obsahovat nejméně 37,5 % alkoholu. Nejčastěji se setkáte s vodkou obsahující okolo 40 % alkoholu, na trhu však narazíte i na láhve s obsahem 60 % alkoholu a vyšším. Vodka je nejčastěji prodávána v lahvích o objemu 0,7 l, případně 1,5 l. Existují i varianty na ochutnání, které mají 0,05 l a jsou tedy ekvivalentem malého panáku. Vodku skladujte v suchém prostředí při nízkých teplotách ideální okolo 10 °C. Při správném skladování vydrží i několik let, minimální trvanlivost by však u všech typů měla být alespoň 2 roky.

 • Při výběru vodky se v první řadě zajímejte o obsah alkoholu. Ten se nejčastěji pohybuje okolo 40 %, setkáte se však i s vodkami s obsahem alkoholu nad 60 %.
 • Láhve vodky, které se na trhu vyskytují nejčastěji, mají objem 0,7 l, některá větší balení jsou 1,5 litrová.
 • Běžná trvanlivost vodky je při správném skladování několik let, minimálně by měla vydržet 2 roky. 

 

Ochucená vodka nebo klasika bez příchuti?

 

Neznalý konzument nepozná na chuti vodky, z čeho byla vyrobena. Chuť různých druhů vodky je téměř totožná. Lišit se může příchutí. Ochucený vodka je vhodná také k výrobě různých míchaných nápojů a koktejlů. Setkat se můžete například s vodkou lemon, s kokosovou vodkou, jahodovou vodkou, broskvovou vodkou anebo melounovou vodkou. Vyrábí se však celá řada dalších příchutí v závislosti na fantazii a možnostech výrobců.

 • Vodku bez příchuti lze konzumovat samotnou anebo jako součást alkoholických koktejlů
 • Na trhu narazíte také na vodku ochucenou různými druhy ovoce. Vychutnat si tak můžete například vodku jahodovou, melounovou anebo kokosovou.

 

Vodka podle země původu

 

Zemí vyrábějících vodku je celá řada. Nejvěrnější konzumenti vodky jsou v Rusku a v Polsku, v Česku oblibu tohoto nápoje zastiňuje náš národní nápoj – pivo. Převážná většina ruských vodek je vyráběna z pšenice, v Polsku se zase nejčastěji vyrábí žitná vodka, jako základ finské vodky je pak použit ječmen. Každá ze zemí vyrábějících vodku je na svůj produkt patřičně hrdá, ty nejlepší vodky se však vyrábějí v Rusku, jsou filtrovány skrz filtry ze stříbra a poznáte je podle označení „Russian Standard“ anebo „Beluga“. V Polsku je vodka národním nápojem. Její proslulost však za hranice tohoto státu příliš neproniká. Přesto snad každý slyšel o legendární vodce Zubrowka anebo Belvedere. Finská vodka patří mezi nejjemnější na světě. Prochází několikanásobnou destilací a pro její výrobu je kromě ječmene využívána také voda z ledovců. Značky jako Finlandia či Koskenkorva nenechají chladným asi žádného milovníka vodky. Vodka se vyrábí také ve Švédsku. Tato vodka patří obvykle mezi ty silnější s obsahem alkoholu typicky nad 50 %. I v Česku vyrábíme kvalitní vodku z kvalitní pramenité vody s vysokým obsahem hořčíku a vápníku. 

 • Nejvyšší spotřeba vodky je v Rusku a Polsku. Tyto národy také produkují největší množství velmi kvalitních druhů vodky.
 • Mezi nejjemnější na světě patří finské vodky, které procházejí několikanásobnou destilací. 
 • I v Česku se vyrábí poměrně kvalitní vodka z naší čisté pramenité vody.

 

Jaká je nejlepší whisky – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak správně konzumovat vodku?

Vodku je možné konzumovat samotnou, k tomuto účelu se ale doporučuje ji vychladit. Nejlepší je ale použít vodku na přípravu míchaných alkoholických drinků. Mezi ty nejznámější koktejly, jejichž základem je vodka, patří například Sex on the Beach, Cosmopolitan anebo Blue Lagoon. V těchto nápojích bývá vodka obvykle doplněna a ovocné džusy a ochucené likéry.

 

 • Jak se vyhnout kocovině?

Abyste se vyhli kocovině, dejte si před spaním bežnou dávku vitámínu „C“, uvidíte, že vám druhý den bude buď zcela dobře nebo minimálně mnohem lépe, než jste byli po párty zvyklí. Tohle funguje vždycky! Většina návodů, jak se vyhnout kocovině, vás více méně nutí omezit jeho množství nebo se snaží zpomalit jeho průchod do krve, tím ale většinou „vydržíte víc“, takže také vypijete víc a váš stav po ránu je pak více méně dílem náhody, nebo se prostě nebavíte tak, jak jste se těšili. Jiné návody by do vás zas nacpaly nějraději vše od husy přes mléko, po celou lékárničku. My říkáme jen jedno – užijte si večer naplno a před spaním si dejte Céčko, bude vám líp.

 

 • Jak pít alkohol?

 

Alkohol je součástí naší společnosti, takže rozhodně nikomu neublíží, když se naučí s alkoholem ve svém životě správně pracovat. Tady máte bez okolků 10 stručných pravidel, jak život s alkoholem žít a taky si ho užít.

10 pravidel, jak pít alkohol:

1. Nemíchej, musíš-li, pak míchej co nejmíň

2. Čím později je, tím častěji prokládej alkohol čistou vodou

3. Není umění „se zlít“, umění je udržet se v příjemné konverzační náladě

4. Lepší je čistý alkohol, kvalitní suché víno, klasické pivo. Po všem sladkém ráno víc bolí hlava

5. To platí i pro jídlo, když piješ, vyhni se sladkému. Lepší je sýr, uzeniny…

6. Před spaním zapij vodou vitamín C

7. Ráno začni studenou sprchou, pij čistou vodu a sněz mírně nazelenalý banán

8. Před obědem pomůže vývar nebo česnečka

9. Nepij zbytečně sám/sama, nepij každý den, nestyď se, když nechceš pít vůbec

10. Pij tak, ať se můžeš celý život svobodně rozhodovat, jestli pít chceš nebo ne

 

Nazdraví!

 

 

Nejlepší vodky 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Finlandia 1 l (holá láhev). Tady pořídíte Finlandia 1 l (holá láhev) nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Finlandia 1 l (holá láhev)“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (27 hlasů)