Nejlevnější Poolex Nano Action Reversible R32 5kW 301067
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Poolex Nano Action Reversible R32 5kW 301067

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší tepelná čerpadla 2023
Přehledně:
nejlepší tepelná čerpadla z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší tepelná čerpadla? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené tepelná čerpadla podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat tepelné čerpadlo?

 1. Princip fungování tepelného čerpadla spočívá ve 4 krocích: změně skupenství exteriérového tepla na plyn, který je následně stlačen a jeho energie je předána do topného média. Následuje expanze sloužící k obnovení kapacity nosného média pro přijetí dalšího tepla z exteriéru.
 2. Z hlediska typu využívané energie lze tepelná čerpadla rozdělit na ta, která berou teplo ze vzduchu, z vody a ze země.
 3. Při přemýšlení o typu tepelného čerpadla je potřeba počítat s vyšší hlučností u čerpadla vzduch/ vzduch a vzduch/voda a s vyššími vstupními náklady u typů využívajících podzemní vrt nebo plošný kolektor či energii z vody.

 

Podívejte se na nejlepší tepelná čerpadla:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP tepelná čerpadla v České Republice

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tepelná čerpadla k bazénům
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení Více o produktu
1. Poolex Nano Action R32 301069 Poolex Nano Action R32 301069 7 679 1,6 Více
2. Poolex Nano Action Reversible R32 5kW 301067 Poolex Nano Action Reversible R32 5kW 301067 14 623 1,9 Více
3. Hanscraft Poolex Silverline Full Inverter 70 301370 Hanscraft Poolex Silverline Full Inverter 70 301370 19 999 1,6 Více
4. Poolex Nano Action Reversible R32 3kW 301068 Poolex Nano Action Reversible R32 3kW 301068 9 700 1 Více
5. Poolex Silverline Full Inverter 90 Poolex Silverline Full Inverter 90 25 750 1 Více

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší tepelná čerpadla.

 

TOP tepelná čerpadla na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tepelná čerpadla k bazénům
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Fairland Rapid Inverter RIC26 Fairland Rapid Inverter RIC26 45 403 2,5
2. Poolex Nano Action R32 Reversible 5kW Poolex Nano Action R32 Reversible 5kW 14 239 0
3. Fairland Rapid Inverter RIC15 (IPHCR15) Fairland Rapid Inverter RIC15 (IPHCR15) 29 215 0
4. NORM MINI CUBE 3,5kW NORM MINI CUBE 3,5kW 12 599 1
5. Fairland Rapid Mini Inverter RMIC06 Fairland Rapid Mini Inverter RMIC06 25 102 1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší tepelná čerpadla.

 

TOP tepelná čerpadla v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tepelná čerpadla
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Pompa ciepła Poolex Nano Action 4kW PC-NANO-A4 Pompa ciepła Poolex Nano Action 4kW PC-NANO-A4 1,9

 

TOP tepelná čerpadla v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené tepelná čerpadla
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Gre Wärmepumpe HPM 20-Mini Gre Wärmepumpe HPM 20-Mini 2,5

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat tepelná čerpadla? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Tepelná čerpadla jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky tepelná čerpadla často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Exasoft.cz – zvyště svoji efektivitu, modernizujte IT infrastrukturu za dobré ceny

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Tepelné čerpadlo nekupujeme každý den. O to větší pozornost je jeho výběru potřeba věnovat. Vhodně zvolené zařízení nám může život zpříjemnit, špatný výběr naopak zkomplikovat. Na které parametry se při výběru tepelného čerpadla zaměřit a které svoje potřeby tím naplnit? Poradíme.

 

Jak funguje tepelné čerpadlo? 

 

Princip práce tepelného čerpadla je založen na zpracování tepla z venkovního prostředí a jeho přeměnu na teplo pro interiér. Zdroje tepla z exteriéru mohou být různé a jsou závislé i na technologii tepelného čerpadla. Princip následného zpracování tepla je ale ve všech typech tepelných čerpadel velmi podobný. V prvním kroku dochází ke změně skupenství exteriérového tepla na plyn vlivem chladiva, které se nachází v soustavě tepelného čerpadla. Následně dochází s využitím kompresoru ke stlačení těchto plynů, při kterém zároveň dojde k masivnímu nárůstu teploty až těsně pod bod varu vody. V dalším kroku je toto teplo pomocí výměníku předáno do nosného média, kterým je nejčastěji voda obíhající v radiátorech. A konečně posledním krokem je expanze spojená se snížením teploty chladiva, které je následně připraveno na další krok a opětovné zahřátí a stlačení. Při výběru tepelného čerpadla je dobré si všímat parametru „topný faktor“, který informuje o účinnosti celého výše popsaného procesu. Prakticky se jedná o podíl energie vytvořené tepelným čerpadlem vůči té, kterou spotřebujete uvnitř vašeho interiéru. A samozřejmě platí, že čím vyšší je tento index, tím lépe. 

 • Tepelné čerpadlo pracuje ve 4 cyklech. 
 • V rámci prvního cyklu dochází k přeměně venkovního tepla na plyn, který je v další fázi následně stlačen kompresorem a teplo, které při tomto procesu vznikne, je poté předáno prostřednictvím výměníku do nosného média, tedy vody nebo vzduchu. Posledním krokem je expanze, při níž dochází k přípravě média opět na první fázi celého cyklu.

 

Typy tepelných čerpadel podle zdroje energie

 

V závislosti na zdroji energie pro tepelné čerpadlo lze rozlišit zařízení, která čerpají teplo ze vzduchu, země anebo vody

 

Energie ze vzduchu

 

Přičemž platí, že mezi nejlevnější a tedy i nejdostupnější tepelná čerpadla patří ta, která berou energii ze vzduchu. Ta patří k nejuniverzálnějším a s jejich provozními náklady se můžete dostat na roveň běžného kotle. V závislosti na nosném médiu a typu výměníku můžete v této kategorii volit buď tepelné čerpadlo vzduch/vzduch anebo vzduch/voda. Ve druhém případě je v soustavě obsažen výměník, kterým se teplo z čerpadla předává do vody topného okruhu. Z hlediska účinnosti je potřeba v případě tepelného čerpadla na vzduch potřeba počítat s až o ¼ nižšími hodnotami ve srovnání s čerpadly na energii ze země či z vody. Nevýhodou bývá také nízká životnost kompresoru. Tento typ tepelného čerpadla je tak vhodný spíše na chatu anebo do menších dobře izolovaných domů.

 

Energie ze země

 

Tepelné čerpadlo využívající energii země má trochu vyšší počáteční náklady, protože je potřeba vytvořit vrt anebo využít opravdu velké plochy pozemku, který si prošpikujete plastovými hadicemi. Řádově počítejte s nutností využít zhruba 300 až 400 m2 plochy na každých 10 kW výkonu čerpadla. Ve srovnání s tepelným čerpadlem vzduch/vzduch má tato varianta ale až o třetinu nižší hlučnost. Mnoho uživatelů ale při snaze o využití energie ze země volí raději vrt, který je sice poměrně drahý, ale nezatíží celý pozemek. Vrt je kromě jiného také bezúdržbový. Aby čerpadlo dobře fungovalo, je potřeba, aby měl vrt odpovídající hloubku. Pro představu je potřeba počítat se zhruba 15 m hloubky na každý 1 kW výkonu.

 

Energie z vody

 

Dalším bezplatným zdrojem tepla pro tepelné čerpadlo je voda. Tu lze využít například z vlastní studny anebo z povrchového zdroje. Při čerpání vody ze studny je potřeba zajistit zdroj vody s vydatností alespoň okolo 2 litrů za minutu na 1 kW výkonu čerpadla. V případě povrchového vodního zdroje je potřeba počítat s vlastní vodní plochou. I tak je potřeba zajistit si souhlas od správce povodí. 

 • Mezi nejlevnější tepelná čerpadla patří ta čerpající energii ze vzduchu. Bývají ale nejvíce hlučná. 
 • Vyšší vstupní náklady, ale také účinnost a rychlejší návratnost můžete očekávat u tepelných čerpadel využívajících teplo ze země či z vody.
 • Kromě okolního vzduchu můžete čerpat teplo ze zemní či vodní plochy, ze studny anebo z vrtu.

 

Jaké je nejlepší tepelné čerpadlo – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak určit správný výkon tepelného čerpadla? 

Při určení výkonu čerpadla je potřeba zohlednit typ zdroje energie, ale také spotřebu vaší domácnosti. Budete chtít tepelným čerpadlem plně vytápět celý rodinný dům anebo ho budete mít spíše jako zálohu? A co ohřev bazénu a dalších vodních ploch? Jasno byste také měli mít v tom, na jaké teplovodní systémy budete chtít čerpadlo napojit. Každý z nich přitom může mít jiný teplotní spád. Moderní radiátory jsou například stavěny na teplotní spád 55/40 °C, podlahové vytápění pak pouze na 35/30 °C. Staré otopné systémy naproti tomu pracovaly s teplotním spádem 90/70 °C. Všechny tyto informace si připravte pro projektanta, který vám bude tepelné čerpadlo navrhovat. V tomto případě je totiž opravdu potřeba.

 

Nejlepší tepelná čerpadla 2023.*

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Poolex Nano Action R32 301069. Tady pořídíte Poolex Nano Action R32 301069 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Poolex Nano Action R32 301069“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (12 hlasů)