Nejlevnější Thule FreeRide 532
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Thule FreeRide 532

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší střešní nosiče kol 2023
Přehledně:
nejlepší střešní nosiče kol z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší střešní nosiče kol? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené střešní nosiče kol podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat střešní nosič kol?

 1. Nosiče střešních kol se na střechu automobilu uchycují na tzv. příčníky, které mohou být z plastu, hliníku anebo duralu. Samotné příčníky se pak kotví na montážní body anebo hagusy, kterými již automobil disponuje z výroby. Možností je také kotvení na hranu rámu dveří.
 2. Při výběru samotného střešního nosiče kol se zaměřte na typ jeho uchycení na příčníky (U-profil nebo T-drážka). Důležitá je také kapacita nosiče. Obecně počítejte s umístěním maximálně 4 kol na jeden automobil.
 3. Důležitý je i materiál nosiče a s ním spojená nosnost. Nejčastěji narazíte na hliníkové nosiče s nosností do 35 kg.

 

Podívejte se na nejlepší střešní nosiče kol:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP střešní nosiče kol v České Republice

No data found for this sheet

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší střešní nosiče kol.

 

TOP střešní nosiče kol na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené střešní nosiče kol
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Thule ProRide 591 Thule ProRide 591 2 458 1,4
2. Thule FreeRide 532 Thule FreeRide 532 1 795 1,5
3. Thule ProRide 598 Thule ProRide 598 3 196 1,1
4. Thule UpRide 599 Thule UpRide 599 5 507 1,1
5. Thule FreeRide 532 2x Thule FreeRide 532 2x 3 639 1,4

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší střešní nosiče kol.

 

TOP střešní nosiče kol v Polsku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené střešní nosiče kol
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Thule uchwyt na rower do bagażnika dachowego Thule uchwyt na rower do bagażnika dachowego 1,5
2. THULE Bagażnik Rowerowy FREERIDE 532 THULE Bagażnik Rowerowy FREERIDE 532 1,3
3. Thule ProRide 598 bagażnik rowerowy Thule ProRide 598 bagażnik rowerowy 1,2
4. Thule Proride 591 Bagażnik Rowerowy Thule Proride 591 Bagażnik Rowerowy 1,3
5. Thule Freeride 532 Bagażnik rowerowy Thule Freeride 532 Bagażnik rowerowy 1,2

 

TOP střešní nosiče kol v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené střešní nosiče kol
Pořadí Název Obrázek Hodnocení
1. Thule 598 ProRide Fahrradträger Dach Schwarz 2er Set SPAR-PACK Thule 598 ProRide Fahrradträger Dach Schwarz 2er Set SPAR-PACK 1,2
2. Thule FreeRide 532 Fahrradhalter Thule FreeRide 532 Fahrradhalter 1,2
3. 2x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 2x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 1,4
4. 4x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 4x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 1,4
5. 3x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 3x Dachfahrradträger, Dachfahrradhalter mit Schlüssel und Alubalken Tour - Amos 1,4

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat střešní nosiče kol? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Střešní nosiče kol jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky střešní nosiče kol často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče
 • Autohotarek.cz – obchod pro automobilisty s bohatou nabídkou autodoplňků a autokosmetiky
 • Insportline.cz – cvičte jako profíci venku i doma! Široký výběr fitness i sport vybavení
 • Sportisimo.cz – najdi si tu správnou výbavu pro tvůj oblíbený sport
 • Muziker.cz – hudební nástroje, audio, DJ technika a mnoho dalšího za ceny které si zaslouží pozornost
 • Tipa.eu – nářadí, dům, dílna, zahrada… Sezóna už startuje, jste připravení?

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Střešní nosiče kol patří k nejčastěji využívaným typům nosičů kol. Uchycují se na střechu automobilu na tzv. příčníky neboli příčné střešní nosiče. Ty je potřeba v prvním kroku správně zvolit. Podle kterých kritérií si vybrat ty správné příčníky a střešní nosiče?

 

Bez příčníků to nepůjde 

 

Příčníky je nutné si zvlášť dokoupit a je zapotřebí vybrat s ohledem na typ automobilu. Až je budete kupovat, připravte si alespoň model, značku a rok výroby. Výhodné je, že při koupi nového vozidla je potřeba vyměnit pouze příčníky, původní střešní nosiče můžete používat dál. Je potřeba počítat s tím, že příčníky mají dva specifické způsoby uchycení – na tzv. podélníky alias hagusy nebo přímo na střechu vozidla. Pakliže se uchycují rovnou na střechu, využívají k tomu montážních bodů, případně se instalují pod lem střechy. Nejčastější volbu pak reprezentují příčníky uchycené na podélníky. Tak zvanými hagusy totiž bývá většina vozidel již z výroby vybavena. Není proto problém na ně příčníky nainstalovat. Disponuje-li vůz z výroby fixačními body, příčníky se uchycují do nich. Není-li vůz opatřen podélníky ani fixačními body, využívá se uchycení pod hranou rámu všech čtyř dveří. Na upevněné příčníky lze pak kromě nosiče kol uchytit i další typy nosičů nebo střešní box a rozšířit tak zavazadlový prostor vašeho automobilu.

 • Proto, aby bylo možné střešní nosič kola uchytit na automobil, je nutné nainstalovat na jeho střechu tzv. příčníky
 • Příčníky se mohou uchytit na hagusy, jimiž je většina značek automobilů vybavena již z výroby, anebo na montážní body či na hranu rámu dveří.
 • Na příčníky je kromě nosičů kol možno uchytit také jiné typy nosičů anebo dokonce střešní boxy, které jsou praktické například na lyže.

 

Zaměřte se na materiál příčníků

 

Z hlediska materiálů, z něhož jsou příčníky vyrobeny, máte na výběr prakticky z 3 variant: z plastu, hliníku a duralu. Plastové příčníky patří k těm nejlevnějším. Jejich životnost je ale poměrně nízká. Hliník i dural jsou naopak poměrně odolné a také velice lehké. Vybírat lze i hliníkové příčníky aerodynamického tvaru. Pakliže si je nainstalujete na střechu automobilu, můžete očekávat i vyšší jízdní komfort, neboť při jízdě nezpůsobují hlučnost. Počítat je však potřeba s vyšší cenou.

 • Příčníky je možné sehnat z 3 různých materiálů: z plastu, hliníku či duralu
 • Nejlevnější plastové příčníky nemají vysokou životnost, ale jsou levné. 
 • Duralové a hliníkové příčníky jsou sice dražší, ale při jízdě nezpůsobí nadměrný hluk.

 

Jaké parametry zohlednit při výběru střešních nosičů kol?

 

U samotných střešních nosičů je dále zapotřebí zohlednit několik parametrů:

Typ uchycení

Současné střešní nosiče využívají dva mechanismy uchycení v podobě tzv. U-profilu nebo T-drážky (někdy zvaná i C-drážka). U-profil má v podstatě podobu klasického zámku a celý princip je o něco jednodušší. T-drážka využívá složitější způsob uchycení, považuje se však za modernější a pokročilejší řešení. Zvláště pečlivě je však potřeba ohlídat kompatibilitu jednotlivých prvků.

Kapacita střešního nosiče

Určujícím faktorem je především kapacita nosiče. V případě střešního nosiče je zapotřebí počítat s umístěním maximálně čtyř kol. V tomto směru však nejste nijak striktně limitováni. Pořídíte si jednoduše tolik nosičů, kolik plánujete přepravovat kol. Výhodou je tak i nižší pořizovací cena v případě, že se chystáte převážet například jen jedno nebo dvě kola.

Materiál

Střešní nosiče se nejčastěji vyrábějí z hliníku. To je poměrně praktické pro manipulaci, neboť hliník je velmi lehký. Za přednost hliníkových nosičů lze považovat i to, že materiál je odolný korozi. Nenabídne však tak vysokou nosnost. Ocelové nosiče bývají levnější. Navíc jsou velmi pevné a odolné. K přednostem ocelových nosičů konečně patří i to, že mají vyšší nosnost.

Nosnost

Méně praktickým aspektem většiny střešních nosičů může být jejich nosnost. Pakliže se zaměříme na nejběžněji vyráběné držáky z hliníku, zjistíme, že nosnost není v porovnání s dalšími typy úplně nejvyšší a obvykle se pohybuje maximálně do 35 kg. Nosnost je zásadně nutné nepřekračovat. Přetížení může vést k poškození samotného nosiče, destrukci vozidla, případně dokonce k ohrožení bezpečnosti provozu.

Možnost uzamčení

Váš střešní nosič by měl vždy z bezpečnostních důvodů být vybaven taktéž možností uzamčení kvůli prevenci krádeže. Vybavení jednoduchým zámkem je však u moderních nosičů už prakticky samozřejmostí.

 • Při výběru střešního nosiče je potřeba se zaměřit na způsob jeho uchycení, počet kol, které zvládne pojmout, materiál, ze kterého je vyroben, jeho nosnost, ale také možnost uzamčení jako prevenci proti krádeži.

 

Jaký je nejlepší střešní nosič – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • K čemu se používá střešní nosič?

Kromě nejčastějšího způsobu využití – přepravy jízdních kol, sedají střešní nosiče využít k přepravě prakticky jakéhokoliv sportovního i ostatního vybavení. Převážet na nich můžete kajaky, surfovací prkna, paddleboardy, vybavení pro zimní sporty, ale i třeba nezbytné vybavení, které potřebujete při každoročním přesunu na chatu.

 

Nejlepší střešní nosiče kol 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Thule ProRide 591. Tady pořídíte Thule ProRide 591 nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Thule ProRide 591“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

5/5 - (7 hlasů)