Nejlevnější Don Papa Rum 7y 40% 0
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Don Papa Rum 7y 40% 0

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší rumy 2023
Přehledně:
nejlepší rumy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší rumy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu. Jsme féroví: přestože je žebříček zpracován zcela nezávisle z širokého spektra informací dostupných na internetu, nejedná se o reklamu, ale vyjadřuje suběktivní názor a nikoho nenutí se jím řídit. Může také obsahovat partnerské affiliate odkazy.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené rumy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat rum?

 1. Za rum je považován nápoj vyráběný ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, odpadního produktu při výrobě cukru z cukrové třtiny.
 2. Podle barvy lze rumy rozdělit do 3 kategorií: rumy bílé, zlaté a tmavé. Do míchaných nápojů se hodí nejlépe rumy bílé, naopak ty tmavé je nejvýhodnější konzumovat samostatně při pokojové teplotě.
 3. Z hlediska doby zrání a míchání lze rumy rozdělit na typ Solero, což jsou míchané rumy zrající v několika různě starých vrstvách, Reserva připravované z nejkvalitnějších rumů konkrétního roku a Barel Proof vznikající z jediného druhu rumu bez míchání.

 

Podívejte se na nejlepší rumy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP rumy v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší rumy.

 

TOP rumy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené rumy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša) Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša) 760 1,2
2. Bumbu Original 40% 0,7 l (čistá fľaša) Bumbu Original 40% 0,7 l (čistá fľaša) 618 1,2
3. Don Papa 40% 0,7 l (čistá fľaša) Don Papa 40% 0,7 l (čistá fľaša) 831 1,1
4. Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva Rum 23 40% 1 l (tuba) Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva Rum 23 40% 1 l (tuba) 1 306 1,2
5. Blue Mauritius Gold Rum 40% 0,7 l (čistá fľaša) Blue Mauritius Gold Rum 40% 0,7 l (čistá fľaša) 950 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší rumy.

 

TOP rumy v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP rumy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené rumy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Captain Morgan Spiced Gold 35% Captain Morgan Spiced Gold 35% 243
2. Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l 455
3. Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l 728

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

  

DOPORUČENÍ: Kde sehnat rumy? Projděte si obchody s nejširší nabídkou

 Rozhodně NEPŘEHLÉDNĚTE – ať vám neuniknou obchody kde mají opravdu velký výběr. Rumy jaké vás jen napadnou mají v nejširší nabídce především v těchto obchodech, tak si je nezapomeňte projít: Poradíme, kde seženete, co hledáte 

 • Alkohol.cz – nejkvalitnější alkoholické nápoje a příslušenství pro skvělé zážitky. Užijte si společné chvíle
 • Topalkohol.cz – špičková nabídka alkoholických nápojů. Vyberte si ten svůj – nejkvalitnější alkoholické nápoje a příslušenství pro skvělé zážitky. Užijte si společné chvíle
 • Alza.cz – nejnovější technologie a elektronika, a taky rumy často za nejlepší ceny na trhu
 • Mall.cz – máte rádi nakupování? Potom je to pro vás to pravé místo! Mají vše, od kosmetiky po spotřebiče

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Není rum jako rum. Většina z nás jistě zaznamenala kauzu kolem našeho tuzemáku, který jsme sice dlouhá léta považovali za rum, ale prakticky jím vůbec nebyl. Co tedy vlastně je rum, z čeho se vyrábí a jak poznat ten opravdu kvalitní? Poradíme. 

 

Jaký je rozdíl mezi opravdovým rumem a tuzemákem?

 

Pravý rum se vyrábí z cukrové třtiny, zatímco náš tuzemák, který byl dlouhá léta vydáván za rum, ale vlastně jím vůbec nebyl, se vyrábí z bramborového škrobu naředěného lihem a doplněného o rumovou esenci. Podle platné legislativy se na takto připraveném nápoji nesmí objevit slovo rum. Rumem lze totiž označit pouze nápoj vyrobený z výše zmíněné cukrové třtiny. Ta navíc musí projít poměrně náročným a zdlouhavým procesem výroby, díky němuž výsledný nápoj získává svoji charakteristickou chuť a aroma. Prakticky jsou používány dva způsoby pro výrobu rumu z cukrové třtiny. Buď je nápoj vyráběn přímo ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, což je odpadní surovina vznikající při výrobě cukru z cukrové třtiny, která však obsahuje velké množství minerálů a vitamínů. Rumy z melasy bývají sladší a aromatičtější. Naopak rumy, které jsou vyráběny ze třtinové šťávy, mají jemnější chuť a delikátní aroma. 

 • Jako rum může být označen pouze nápoj vyráběný z cukrové třtiny.
 • Náš tuzemák vyráběný z lihu, bramborového škrobu a ochucovadel není rumem v pravém slova smyslu, jen jeho levnou náhražkou
 • Rum může být vyráběn přímo ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, což je odpadní surovina při výrobě cukru z cukrové třtiny.

 

Jakou barvu má mít kvalitní rum?

 

Při výběru rumu byste měli věnovat pozornost v první řadě jeho barvě. Ta je totiž závislá na tom, jakou má nápoj chuť, protože její odstín je závislý na době zrání rumu v sudech. Barvu rumu lze rozdělit do 3 odstínů. Tzv. světlé rumy (blanco) mohou nabídnout méně výraznou chuť i aroma. Doba zrání se pohybuje okolo 6 měsíců a poté je nežádoucí aroma odstraněno přefiltrováním přes dřevěné uhlí. Bílé rumy jsou vhodné do míchaných nápojů. Střední stupeň reprezentují tzv. zlaté rumy (oro), které zrají delší dobu než bílé rumy a díky tomu získávají plnější chuť i aroma. Tmavé rumy (dark) pak zrají ve vypalovaných sudech, které jim dodávají charakteristickou plnou chuť a aroma. Konzumujte je jako samostatný nápoj při pokojové teplotě.

 • Podle barvy lze rumy rozdělit do 3 kategorií.
 • Světlé rumy zrají nejkratší dobu a hodí se do míchaných nápojů
 • Do střední skupiny patří zlaté rumy a nejsilnější chuť a aroma nabízí rumy tmavé, které je nejlepší konzumovat samostatně při pokojové teplotě. 

 

Výběr rumu podle způsobu zrání

 

Doba a způsob zrání rumu má vliv na jeho výslednou chuť i kvalitu. Z tohoto hlediska můžete narazit opět na 3 druhy rumů. Rumy typu Solera zrají ve vrstvách podle stáří. Nejstarší rumy jsou v sudu nejníže a právě ty jsou stáčeny jako první. V láhvi se ale vždy objeví směsný rum. Nejkvalitnější dobře vyzrálé rumy seženete pod označením Reserva. Vznikají mícháním a následným zráním těch nejkvalitnějších dobře vyzrálých rumů, těch nejlepších z konkrétního roku. Jednodruhové rumy, které nejsou nijak míchány, najdete pod označením Barel Proof, případně Single barel.

 • V závislosti na době zrání lze rozlišit rumy označované jako Solera, které zrají v několika vrstvách podle stáří, velice kvalitní rumy typu Reserva a jednopruhové rumy typu Single barel, které nejsou nijak míchány.
 • Pro začátečníky, kteří chtějí ochutnat kvalitní rum, ale nechtějí za něj vydávat více než je nutné, jsou ideální rumy typu Solera. 

 

Jaký je nejlepší rum – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak pít rum?

Kvalitní rum je potřeba si vychutnat ideálně ve sklenici kónického tvaru zužující se směrem vzhůru. Stejně jako u vína je potřeba nejprve prozkoumat barvu rumu a jeho vůni, která má vysoký podíl na jeho chuti. Rum se doporučuje konzumovat při pokojové teplotě, kdy nejlépe vyniknou všechny jeho chuťové složky. Po napití je potřeba rum důkladně poválet v ústech a vychutnat. Silnější rumy můžete naředit několika kapkami vody, která zjemní jejich chuť a potlačí štiplavost alkoholu. Konzumujete-li rum s ledem, buďte připraveni na to, že vyniknou spíše jeho dřevité tóny a naopak ty jemné citrusové budou potlačeny. Některé typy rumů lze konzumovat například se snítkou máty anebo s hořkou čokoládou.

 

Nejlepší rumy 2023. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev). Tady pořídíte Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev) nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev)“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.9/5 - (27 hlasů)