Nejlevnější Don Papa Rum 7y 40% 0
Dlouhodobě skvěle hodnoceno: Don Papa Rum 7y 40% 0

Už jste to četli? Tady jsou ty nejlepší rumy 2022
Přehledně:
nejlepší rumy z hodnocení, recenzí i testů

 

Výběr nejdůležitějších informací:

 

NOVÝ žebříček TOP produktů v ČR, SK, DE a PL
Tohle byste měli číst a vyhnete se chybě, kterou udělá většina lidí

Většina lidí dělá při výběru chybu. Hledají rychlá řešení, podcení množství informací a neověří si je z více zdrojů. Neopakujte to, co ostatním denně komplikuje jejich život. Srovnejte si to, co je zajímavé na našem trhu s tím, co oceňují zákazníci v okolních zemích.
Proč? Budete si jistí, že neplatíte pouze za produkt s dobrou reklamou, ale vyberete si to, co vám skutečně bude spolehlivě sloužit.
Hledáte nejlepší rumy? Pak jste na správném místě. Připravili jsme pro vás přehledné žebříčky nejzajímavějších výrobků z českého a zahraničního trhu.

S námi máte jistotu správného výběru značky, modelu, nejvýhodnějších parametrů i TOP poměru cena / výkon.
Oblíbené rumy podle zákazníků z českého, slovenského, německého a polského trhu vám usnadní rozhodnutí jaký výrobek vybrat. Tak pojďme na to!

 

Jak vybrat rum?

 1. Za rum je považován nápoj vyráběný ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, odpadního produktu při výrobě cukru z cukrové třtiny.
 2. Podle barvy lze rumy rozdělit do 3 kategorií: rumy bílé, zlaté a tmavé. Do míchaných nápojů se hodí nejlépe rumy bílé, naopak ty tmavé je nejvýhodnější konzumovat samostatně při pokojové teplotě.
 3. Z hlediska doby zrání a míchání lze rumy rozdělit na typ Solero, což jsou míchané rumy zrající v několika různě starých vrstvách, Reserva připravované z nejkvalitnějších rumů konkrétního roku a Barel Proof vznikající z jediného druhu rumu bez míchání.

 

Podívejte se na nejlepší rumy:
toto jsou vítězové recenzí, hodnocení, srovnání a testů

Všechny žebříčky a hodnocení pro vás pravidelně aktualizujeme a doplňujeme. Poslední aktualizace proběhla dnes.
Klikněte na odkaz v tabulce a přečtěte si detailní informace o výrobku
.

 

TOP rumy v České Republice

Zobrazte si další informace k tématu Nejlepší rumy.

 

TOP rumy na Slovensku

Dlouhodobě nejlépe hodnocené rumy
TOP Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša) Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (čistá fľaša) 777 1,2
2. Bumbu Original 40% 0,7 l (čistá fľaša) Bumbu Original 40% 0,7 l (čistá fľaša) 656 1,2
3. Don Papa 40% 0,7 l (čistá fľaša) Don Papa 40% 0,7 l (čistá fľaša) 826 1,1
4. Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva Rum 23 40% 1 l (tuba) Ron Zacapa Centenario Solera Gran Reserva Rum 23 40% 1 l (tuba) 1 141 1,2
5. Blue Mauritius Gold Rum 40% 0,7 l (čistá fľaša) Blue Mauritius Gold Rum 40% 0,7 l (čistá fľaša) 971 1,1

Výběr dalších zajímavých produktů z kategorie Nejlepší rumy.

 

TOP rumy v Polsku

Žebříček pro vás připravujeme…

 

TOP rumy v Německu

Dlouhodobě nejlépe hodnocené rumy
Pořadí Název Obrázek Cena od [Kč] Hodnocení
1. Captain Morgan Spiced Gold 35% Captain Morgan Spiced Gold 35% 243
2. Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l Kraken Black Spiced 40% vol 0,7 l 455
3. Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l Botucal 12 Years Old Reserva Exclusiva 40% vol 0,7 l 728

Některé z produktů mohou být určeny pouze pro zahraniční trh.

Alternativní produkty z této kategorie výhodně nakoupíte ZDE.

 

Potřebujete poradit ještě víc? Čtěte rady pro správný výběr

Není rum jako rum. Většina z nás jistě zaznamenala kauzu kolem našeho tuzemáku, který jsme sice dlouhá léta považovali za rum, ale prakticky jím vůbec nebyl. Co tedy vlastně je rum, z čeho se vyrábí a jak poznat ten opravdu kvalitní? Poradíme. 

 

Jaký je rozdíl mezi opravdovým rumem a tuzemákem?

 

Pravý rum se vyrábí z cukrové třtiny, zatímco náš tuzemák, který byl dlouhá léta vydáván za rum, ale vlastně jím vůbec nebyl, se vyrábí z bramborového škrobu naředěného lihem a doplněného o rumovou esenci. Podle platné legislativy se na takto připraveném nápoji nesmí objevit slovo rum. Rumem lze totiž označit pouze nápoj vyrobený z výše zmíněné cukrové třtiny. Ta navíc musí projít poměrně náročným a zdlouhavým procesem výroby, díky němuž výsledný nápoj získává svoji charakteristickou chuť a aroma. Prakticky jsou používány dva způsoby pro výrobu rumu z cukrové třtiny. Buď je nápoj vyráběn přímo ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, což je odpadní surovina vznikající při výrobě cukru z cukrové třtiny, která však obsahuje velké množství minerálů a vitamínů. Rumy z melasy bývají sladší a aromatičtější. Naopak rumy, které jsou vyráběny ze třtinové šťávy, mají jemnější chuť a delikátní aroma. 

 • Jako rum může být označen pouze nápoj vyráběný z cukrové třtiny.
 • Náš tuzemák vyráběný z lihu, bramborového škrobu a ochucovadel není rumem v pravém slova smyslu, jen jeho levnou náhražkou
 • Rum může být vyráběn přímo ze šťávy z cukrové třtiny anebo z melasy, což je odpadní surovina při výrobě cukru z cukrové třtiny.

 

Jakou barvu má mít kvalitní rum?

 

Při výběru rumu byste měli věnovat pozornost v první řadě jeho barvě. Ta je totiž závislá na tom, jakou má nápoj chuť, protože její odstín je závislý na době zrání rumu v sudech. Barvu rumu lze rozdělit do 3 odstínů. Tzv. světlé rumy (blanco) mohou nabídnout méně výraznou chuť i aroma. Doba zrání se pohybuje okolo 6 měsíců a poté je nežádoucí aroma odstraněno přefiltrováním přes dřevěné uhlí. Bílé rumy jsou vhodné do míchaných nápojů. Střední stupeň reprezentují tzv. zlaté rumy (oro), které zrají delší dobu než bílé rumy a díky tomu získávají plnější chuť i aroma. Tmavé rumy (dark) pak zrají ve vypalovaných sudech, které jim dodávají charakteristickou plnou chuť a aroma. Konzumujte je jako samostatný nápoj při pokojové teplotě.

 • Podle barvy lze rumy rozdělit do 3 kategorií.
 • Světlé rumy zrají nejkratší dobu a hodí se do míchaných nápojů
 • Do střední skupiny patří zlaté rumy a nejsilnější chuť a aroma nabízí rumy tmavé, které je nejlepší konzumovat samostatně při pokojové teplotě. 

 

Výběr rumu podle způsobu zrání

 

Doba a způsob zrání rumu má vliv na jeho výslednou chuť i kvalitu. Z tohoto hlediska můžete narazit opět na 3 druhy rumů. Rumy typu Solera zrají ve vrstvách podle stáří. Nejstarší rumy jsou v sudu nejníže a právě ty jsou stáčeny jako první. V láhvi se ale vždy objeví směsný rum. Nejkvalitnější dobře vyzrálé rumy seženete pod označením Reserva. Vznikají mícháním a následným zráním těch nejkvalitnějších dobře vyzrálých rumů, těch nejlepších z konkrétního roku. Jednodruhové rumy, které nejsou nijak míchány, najdete pod označením Barel Proof, případně Single barel.

 • V závislosti na době zrání lze rozlišit rumy označované jako Solera, které zrají v několika vrstvách podle stáří, velice kvalitní rumy typu Reserva a jednopruhové rumy typu Single barel, které nejsou nijak míchány.
 • Pro začátečníky, kteří chtějí ochutnat kvalitní rum, ale nechtějí za něj vydávat více než je nutné, jsou ideální rumy typu Solera. 

 

Jaký je nejlepší rum – na co se nejčastěji ptáte?

 

 • Jak pít rum?

Kvalitní rum je potřeba si vychutnat ideálně ve sklenici kónického tvaru zužující se směrem vzhůru. Stejně jako u vína je potřeba nejprve prozkoumat barvu rumu a jeho vůni, která má vysoký podíl na jeho chuti. Rum se doporučuje konzumovat při pokojové teplotě, kdy nejlépe vyniknou všechny jeho chuťové složky. Po napití je potřeba rum důkladně poválet v ústech a vychutnat. Silnější rumy můžete naředit několika kapkami vody, která zjemní jejich chuť a potlačí štiplavost alkoholu. Konzumujete-li rum s ledem, buďte připraveni na to, že vyniknou spíše jeho dřevité tóny a naopak ty jemné citrusové budou potlačeny. Některé typy rumů lze konzumovat například se snítkou máty anebo s hořkou čokoládou.

 

Nejlepší rumy 2022. 

Vybrali jste si? Věříme že ano.

Ale pokud na vás přesto bylo informací moc, podívejte se prostě přímo na tohle

Absolutní vítěz srovnávacího testu v ČR

Tohle je absolutní vítěz srovnávacího testu - produkt Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev). Tady pořídíte Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev) nejvýhodněji!
„Absolutní vítěz srovnávacího testu: Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 40% 0,7 l (holá láhev)“

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu!

 

 

Zdá se vám všechno kolem nějak drahé?

Srovnávač pojištění, energií, ručení a mobilních tarifů
Nejlepší srovnávač pojištění, ručení, tarifů a energií ZDARMA

A neplatíte náhodou zbytečně víc tam, kde nemusíte?

Nenecháme vás v tom! Spočítejte si rychle a jednoduše svou cenu a přehledně si ZDARMA srovnejte nové lepší nabídky na:

Běžte na jistotu a srovnejte si vše ZDARMA rovnou teď, ať vám zbude víc na něco lepšího 🙂

 

 

   

Inspirujte se zajímavými produkty i v dalších kategoriích. Návštěvníci našich stránek jako jste vy, se často zajímají také o hodnocení zboží z těchto kategorií:

Vyber-si.cz vaše nejsnazší cesta ke správnému produktu.

4.9/5 - (27 hlasů)